Certat cu toata lumea/ Mourinho despre Wenger: E doar un loser

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 27 noiembrie 2010, 13:54 Sport | Fotbal

Jose Mourinho
Foto: Reuters
Criticat de Arsene Wenger dupa episodul eliminarile lui Xabi Alonso si Sergio Ramos din partida cu Ajax, Jose Mourinho il ataca dur pe tehnicianul celor de la Arsenal despre care precizeaza ca este doar "un loser". "Sa le explice suporterilor de ce nu a mai castigat titlul din anul 2005", a precizat "The Special One".

"Decat sa vorbeasca despre Real Madrid, mai bine domnul Wenger ne explica cum a putut sa piarda cu 2-0 (nr. contra celor de la Braga) in Champions League in fata unei echipe debutante in aceasta competitie. Povestea cu "gradinita" celor de la Arsenal incepe sa nu mai fie de actualitate. Sagna, Clichy, Walcott, Fabregas, Song, Nasri, Van Persie si Arshavin nu sunt copii. Arsenal are jucatori de top. In aceste conditii, Wenger ar trebui sa le explice suporterilor cum nu a reusit sa castige titlul din 2005", a declarat Jose Mourinho pentru The Sun, citat de Gazzetta dello Sport.

Declaratia lui Mourinho vine dupa ce Wenger a precizat ca "episodul eliminarilor" din partida Ajax - Real Madrid este unul "oribil si scandalos".

UEFA s-a autosesizat, iar forul european va incepe o ancheta in urma celor intamplate pe Amsterdam ArenA.


Citeste mai multe despre   






















1870 vizualizari

  • 0 (10 voturi)    
    O fi un loser... (Sâmbătă, 27 noiembrie 2010, 14:34)

    bgd [utilizator]

    Dar uite ca Arsenal e una dintre putinele echipe de fotbal aflate la nivel inalt ce merg pe plus... Iar looserul de Wenger va ramane antrenor la aceasta echipa cat timp va dori el...in schimb, Mourinho daca nu va aduce rezultate (Campionatul si Liga Campionilor) va fi dat afara...
    Deci care sta mai bine?
    Wenger foloseste la Arsenal jucatori cumparati pe sute de mii sau cateva milioane, joaca un fotbal superb (gen Barcelona)...iar proprietarii sunt foarte multumiti asa fara rezultate.
    Mourinho foloseste jucatori de zeci de milioane fiecare, jocul e urat iar daca Realul nu castiga tot...zboara.
    Mourinho are momente cand e pur si simplu penibil. La fel si Wenger....dar acesta din urma macar e civilizat.
    • +1 (7 voturi)    
      ? (Sâmbătă, 27 noiembrie 2010, 14:45)

      B. [anonim] i-a raspuns lui bgd

      Eu cred ca nu te-ai uitat la niciun meci cu RM. Cu poti sa zici ca joaca urat ? Cum ?
      • -2 (4 voturi)    
        Tactic urat...nu m-am exprimat eu corect. (Sâmbătă, 27 noiembrie 2010, 15:12)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui B.

        Eu nu vorbesc de actiunile personale ale super jucatorilor de la Real...ci de felul cum gandeste Mourinho jocul. Si il gandeste distructiv...orice pt a castiga. Na..il inteleg...nu cred ca ar vrea sa aiba in CV-ul lui o concediere de la Real.
        Ia si fii atent luni...sa vezi cum vor juca in aparare...pt acolo isi pune Mourinho amprenta cel mai mult. Sa vezi cum vor distruge jocul....cum vor face anti-joc. Incearca sa faci abstractie de atac...si vei vedea ce vreau sa spun.
      • -1 (3 voturi)    
        P.S. (Sâmbătă, 27 noiembrie 2010, 15:13)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui B.

        Un fel de Cârtu....dar la Real.
        • +2 (2 voturi)    
          Cam fortata . . . . (Sâmbătă, 27 noiembrie 2010, 16:02)

          gheorghe [anonim] i-a raspuns lui bgd

          . . . . comparatie! Nu crezi? Cartu este un neica nimeni iar asta are titlul de cel mai bun antrenor. Si apoi mie mi-a placut tactica lui cu Alonso si Ramos. Nu el ia eliminat! I-a eliminat arbitrul care putea foarte bine sa nu o faca. Cand la noi fotbalistii se tavalesc pe jos cate cinci minute de zici ca mai au putin si isi dau duhul e vina antrenorului daca arbitrul i-ar da afara?
          • 0 (0 voturi)    
            Titlul? (Sâmbătă, 27 noiembrie 2010, 16:37)

            vlad [anonim] i-a raspuns lui gheorghe

            Exista vreo competitie oficiala pt titlul de cel mai bun antrenor?
            Tipul e un produs de marketing la fel ca si C. Ronaldo. Ambii au reale calitati insa toata infatuarea asta si frustrarea faptului ca nu sunt chiar ei cei mai cei (unul ca jucator si altul ca antrenor) nu-i face decat mai urati.
            Sigur ca asta e o parere personala...
    • 0 (0 voturi)    
      raspuns lui BGD (Sâmbătă, 27 noiembrie 2010, 21:47)

      NeDeRo [anonim] i-a raspuns lui bgd

      de mentioanat unul dinre acesti mari antrenori are 2 cupe castigate. restul NO COMMENT!
  • -1 (1 vot)    
    Nu cred ca Wenger e un loser !!! (Sâmbătă, 27 noiembrie 2010, 17:00)

    Motanu [anonim]

    Sa nu uitam ca echipa lui arsenal e formata din jucatori foarte tineri(20-26 ani) si cu aceasta echipa Wenger a ajuns in semifinalele Ligii Campionilor in sezonul 2008-2009, deci in concluzie Wenger nu este asa de ''loser'' cum a spus mourinho !!!
  • -1 (1 vot)    
    sa vedem cum va explica el... (Sâmbătă, 27 noiembrie 2010, 18:51)

    microbistu' [anonim]

    si mourinho va trebui sa explice in curand de ce nu castiga campionatul in spania. sa-l vedem atunci: mai incearca o data sau... zboara...
  • -1 (1 vot)    
    Nu cred ca Arsene Wenger e un loser. (Sâmbătă, 27 noiembrie 2010, 20:38)

    Motanu [anonim]

    Si asta datorita faptului ca a fost ca o echipa de pusti precum cea de la Arsenal sa fie printre fruntasele din Anglia !!!
  • 0 (0 voturi)    
    .... (Sâmbătă, 27 noiembrie 2010, 21:51)

    NeDeRo [anonim]

    Poate pentru multi asa se pare ca sunt fan Mourinho, dar NU! Insa se uita un singur lucru fotbalul de azi se joaca pentru spectacol si FOARTE FOARTE multi bani. Si este o FOARTE mare diferenta intre a fii printre primi printre fruntasi si a fi THE NUMER ONE!!!!!!