VIDEO AS Roma - Bayern 3-2/ Au revenit de la 0-2

Miercuri, 24 noiembrie 2010, 10:33 Sport | Fotbal

Roma, revenire superba cu Bayern
Condusa cu 2-0 la pauza, AS Roma a avut o repriza secunda de vis in partida cu Bayern Munchen, italienii impunandu-se pana la urma cu 3-2. Borriello (49'), De Rossi (81') si Totti (84' penalti) au anulat dubla lui Gomez (33', 39'). In urma acestui succes, echipa pregatita de Claudio Ranieri este aproape de calificarea in optimile Ligii Campionilor.

Grupa E:
Basel - CFR Cluj 1-0 (Almerares 15)
AS Roma - Bayern 3-2 (Boriello 49, De Rossi 81, Totti 84 pen - Mario Gomez 33, 39)

Clasament
1. Bayern Munchen 12p
2. Roma 9p
3. Basel 6p
4. CFR Cluj 3p.

Vezi aici rezumatul partidei AS Roma - Bayern.

1002 vizualizari

nu erau obositi (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 12:05)

mozzy [anonim]

Ma intreb cum oare au reusit italienii? Probabil ca ei nu erau obositi, ca clujenii nostri; probabil ca ei nu au meciuri in campionat de jucat.
      poate ca alta e realitatea (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 16:03)

val [anonim] i-a raspuns lui mozzy

Sa nu uitam ca pentru nemti meciul era fara nici o importanta fiind clar castigatorii grupei !! Asa ca poate alta e realitatea revenirii italienilor in repriza doua !!!