​VIDEO Sorin Cartu si-a varsat nervii pe banca de rezerve

de     HotNews.ro
Miercuri, 24 noiembrie 2010, 10:18 Sport | Fotbal

Cirtu intra in malaxorul de antrenori din Ghencea
Foto: Reuters
CFR Cluj si-a luat adio de la primavara europeana, dupa ce a pierdut, marti seara, cu 0-1 la Basel. Cum jucatorii nu au reusit sa faca spectacol pe teren, tehnicianul Sorin Cartu a avut prim-planul in repriza a doua, cand si-a varsat frustrarile pe banca de rezerve.

Sorin Cartu s-a exteriorizat in timpul meciului cu Basel, distrugand cu piciorul geamul bancii de rezerve destinate oaspetilor. La finalul meciului, tehnicianul clujenilor nu a vrut sa comenteze reactia sa, intreband retoric reporterul Televiziunii Romane: "Vorbim despre fotbal sau despre faptul ca am fost eu nervos?".




Citeste mai multe despre   



















4170 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    fotbal sau nervi (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 10:26)

    Un stelist [anonim]

    Dle cARTU, cu dvs. nu putem vorbi despre fotbal ca ati demonstrat de nenumarate cat fotbal (nu) stiti, spuneti'ne totusi despre reactia de taran oparit de care ati dat dovada aseara, ce ati gandit in momentele acelea?!?
    • -7 (11 voturi)    
      Oare (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 11:13)

      miki [anonim] i-a raspuns lui Un stelist

      As intreba ,la reactia verbala pe care ai avut-o,ai stat vreo data in teren sa joci pentru ceva?Nu pentru salar lunar sau calificare in CL.Daca nu ai stat in teren atunci nu o sa stii niciodata ce se intimpla acolo:ce inseamna atmosfera,cit conteaza o lovire gresita de minge,ce efect au incurajarile coechipierilor ,chiar daca gresesti,ce inseamna sa transpiri sau sa te sufoci in alergare.Niciodata nu vei sti toate astea si mai mult nu vei fii in masura sa le cunosti ,pentru ca nu se pot explica ,le traiesti pe viu.Pe de alta parte sa stii ceva,nu se enerveaza oricine ci doar cei ce doresc sa faca foarte bine ceea ce au de facut.Uita-te in jurul tau si poate reusesti sa vezi ceea ce i-ti explic;vei vedea daca esti atent ca cei ce fac lucrurile de mintuiala arata si se comporta ca atare,ceilalti o sa sesizezi ca sunt atenti cu persoana lor si nu sunt neglijenti nici in ceea ce fac.Din acest motiv Cirtu nu trebuie condamnat,este tipul care a jucat foarte bine cind a putut si este antrenorul care pretinde efort,coeziune si multa minte.Ceea ce CFR nu a avut in jocul cu Basel.
      • +7 (9 voturi)    
        Fotbalisti fara creier (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 11:38)

        Maradona [anonim] i-a raspuns lui miki

        Ba ma lasi! // Sunteti praf. Sunteti doar amatori cu bani de profesionisti. Eu lucrez minim 8 ore pentru 2000 de lei si in domeniul meu, vreau sa fiu cel mai bun. Voi fotbalisti, in 8 ore ce mama voastra faceti? Ca poarta nu o nimeriti, pase corecte nu dati. Va ganditi toata ziua ca sunteti niste regi care ati /// cat mai mult ca numai la femei si bautura va sta capul. Se vad fotbalisti care au creier, dupa ce-si termina cariera pentru ca fac ceva si dup-aia. Voi, nimic. Doar bautura, c/ si tigari. Vai de voi!(editat de HotNews.ro)
      • +4 (4 voturi)    
        mdea (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 13:51)

        Un stelist [anonim] i-a raspuns lui miki

        1.Am facut sport de performanta vreo 4 ani, stiu ce vrei sa zici.Dar niciodata nu am scuipat vreun adversar, nu am injurat vreun adversar si nu mi'am varsat nervii pe vreun adversar, coleg, antrenor, spectatori, banca de rezerve, teren, vestiar etcetcetc.Si crede'ma ca am fost foarte ambitios, plingeam in vestiar dupa meciuri pierdute sau slabe.Asa ca lasa vrajeala asta ieftina ca nu tine!
        2.Din ce spui tu inseamna ca Sir Alex Fergusson face numai treaba de mantuiala ca nu il vad reactionand nervos la niciun meci...
        Dar e complet idiot din partea mea sa cer unuia precum cARTU sa se comporte ca Fergusson!!!
    • +4 (6 voturi)    
      Cine e Cartu ??? (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 11:51)

      niculita30 [utilizator] i-a raspuns lui Un stelist

      De ce trebuie ca oamenii sa discute despre el daca nu merita?
  • +7 (7 voturi)    
    Imagine (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 10:36)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Si uite asa aparem iar pe prima pagina a stirilor de fotbal a ziarelor din UE!

    Nici nu vreau sa mai zic ceva de fair-play. Insa manifestarea de salbatic nu e o solutie la un joc prost si ineficient. Ori nu a fost meciul bine pregatit si jucatorii nu au stiut ce sa faca pe teren, ori au facut un noncombat comun (asta inseamna ca functioneaza bine ca echipa) - in ambele cazuri mi-as pune intrebari legate de calitatea antrenorului. In primul caz nu stie cum sa ii valorifice, in al doilea e un conflict intre jucatori si antrenor.

    Solutia? E des aplicata, dar uneori necesara...
  • +6 (6 voturi)    
    Nu mai e nimic de comentat (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 10:38)

    tudorel [anonim]

    Atat putem, atat stim...
  • +8 (10 voturi)    
    PRECIZARE (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 10:45)

    Ariston [anonim]

    Acest antrenor este unul din romanii care ne fac de ras prin comportament....nu ma mai mira nimic.
    • 0 (0 voturi)    
      pentru Ariston (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 14:19)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui Ariston

      Pai ce sa ne mire, nu e la al doilea gest de golan ?Dupa meciul de acasa cu Bayern, la interviul de dupa meci nu se scarpina in ureche ca un nespalat?Mai vezi asa ceva la altii?
      O zi buna!
  • +2 (4 voturi)    
    "bravo" cfr (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 10:51)

    Leonida [anonim]

    "Vorbim despre fotbal sau despre faptul ca am fost eu nervos?"

    Nici despre una despre alta. Comportament de mardeias de bloc. Golanas batran cu muci in freza.

    Si sa vorbim intr-adevar de fotbal: nasol in Evropa pt Pomana CFR. Acolo nu se poate "umbla" la arbitri. Foarte nasol. Asta e valoarea voastra.
  • 0 (6 voturi)    
    Frustrare (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 11:10)

    EU [anonim]

    Vazand reactia lui Cartu din momentul intrarii echipelor la pauza (era rosu de nervi singur pe banca de rezerve), eram sigur ca va face ceva necugetat .
    Totul s-a intamplat din cauza clovnilor din teren care fac doar cum vor ei nu asa cum le-a fost cerut inainte de meci , la pauza sau in timpul chinului(aminti-va reactia jucatorului cu nume de tigari in momentul in care a fost taiat de crampon).
    il inteleg pe Cartu ,dar asta era bine sa o faca la pauza in vestiar cu acesti cascadori ai rasului .
  • +8 (8 voturi)    
    Ce tzaran... (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 11:15)

    m [anonim]

    ar trebui demis dupa un asemenea gest!
  • +8 (8 voturi)    
    despre fotbal (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 11:20)

    bogdan [anonim]

    Despre CFR, sau mai exact despre fotbal nimic.Felicitari redactiei, nici o vorba de victoria Stelei in fata celor de la Antwerpen in Eurochallenge Cup de aseara scor 80-75.
    Astazi un meci de Liga Campionilor la volei feminin de asemenea nimic.
    O zi buna domnilor!
  • -1 (1 vot)    
    Fotbalu lu ' Peste ! (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 16:19)

    Victor [anonim]

    Cartu sa mearga drequ sa se trateze daca are crizele astea . MERITA SA FIE DEMIS ! ne ' a facut tara de rahat !
  • -2 (4 voturi)    
    Traian Cartu (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 16:59)

    luc09 [anonim]

    Declaratiile domnului Traian Cartu:

    1. Este un trucaj ordinar. Sa iti fie rusine Dinu Patriciu.
    2. Pixelul albastru.
    3. Nu am lovit "cu pumnul" acel geam.
    4. Poate a zis geamul ceva urat, poate a injurat.
    5. Ai vazut ce obraznic era geamul ala elvetian împutit?
  • -1 (1 vot)    
    Nu ma surprinde acest gest (Miercuri, 24 noiembrie 2010, 19:13)

    Motanu [anonim]

    Si asta datorita faptului ca sorin cartu este doar un alt caracter infect si cu multi bani !