FCM Tg. Mures - Steaua 0-1/ Salvati in prelungiri

de L.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 13:34 Sport | Fotbal

Marius Bilasco: Adio, Steaua!
Foto: Agerpres
Steaua a avut de suferit pentru a obtine toate cele trei puncte pe terenul celor de la FCM Tg. Mures, in cea de-a XVI-a etapa a Ligii 1. Intr-o partida in care patru jucatori au fost eliminati (Bicfalvi - Steaua; Fernandes, Topic si Vasilache - Tg. Mures), ros-albastrii au fortat pe final jucand cu patru oameni in atac si au fost salvati in prelungiri de Marius Bilasco.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Prima repriza a aratat un joc incredibil de slab, fara nicio ocazie clara la vreuna dintre porti. Arbitrajul a atras insa toata atentia in primele 45 de minute, Alexandru Tudor aratand nu mai putin de opt cartonase galbene si doua rosii (lui Bruno Fernandes pentru o intrare intarziata la Kapetanos - in minutul 13, si lui Bicfalvi pentru un cot aplicat lui Astafei, in minutul 34).

In repriza secunda ambele echipe au inceput sa conteze si in atac, insa in doar trei minute gazdele au mai ramas fara doi jucatori pe teren. Topic a primit cartonasul rosu pentru o lovitura aplicata in fata lui Kapetanos (min. 65), iar Vasilache a fost eliminat pentru o intrare cu talpa la Bogdan Stancu (min. 68).

Lacatus a fortat in atac, inlocuindu-l pe Galamaz cu Bilasco. Cu doi oameni in plus pe teren, Steaua a fost lipsita de "nerv" in fata portii, Stancu, Kapetanos sau Surdu nereusind sa invinga defensiva gazdelor. Golul izbavitor pentru ros-albastri a venit in prelungiri, cand Bilasco a inscris printr-o lovitura de cap din opt metri (min. 90+2), dupa o centrare a lui Bonfim de pe partea dreapta. Astafei putea produce surpriza la faza urmatoare, dar a trimis peste poarta din sapte metri, iar FCM Tg. Mures a ramas fara niciun punct dupa aceasta intalnire.


Echipe de start:

FCM Tg. Mures: Stetca, Vagner (Pop '61), Cordos, Sosa, Fernandes, Topic, Vasilache, Vartic, Stere (Stanga), Fl. Dan (Roman '33), Astafei

Steaua: Tatarusanu, Bonfim, Galamaz (Bilasco '72), Gardos, Brandan, Surdu (Radut '82), Bicfalvi, Ricardo, Tanase (Marinescu '61), Stancu, Kapetanos


Citeste mai multe despre   



















5936 vizualizari

  • +2 (10 voturi)    
    alo !!!! (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:34)

    alpha [utilizator]

    alo domnu' arbitru ! da afara toata echipa din tg mures poate-poate asa dau gol mioarele laie-bucalaie ! si valiza, cat ii valiza ???
    • 0 (8 voturi)    
      ai vazut meciul? (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:14)

      Alecu [anonim] i-a raspuns lui alpha

      Daca nu l-ai vazut atunci ce mai scrii prostii, daca l-ai vazut atunci inseamna ca nu te pricepi nici cit un copil de 5 ani.
      Pai ala intra cu talpa pe sold, fara sa aiba mingea si tu zici ca nu a fost de rosu? altu ii trage un cot in gura, de fapt la fel cum si un stelist a fost eliminat in prima repriza pentru acelasi gest. Gandesti inainte sa scrii?
  • +3 (3 voturi)    
    glorie (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:54)

    alpha [utilizator]

    glorie stelei ! gigi du-te si da niste acatiste pentru marea si MERITATA victorie ! de 3 ori aleluia !
  • -2 (6 voturi)    
    Victorie! (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:05)

    SoulHealer [anonim]

    O victorie exceptionala! Un joc desavarsit practicat de Steaua, in stil de mare campioana! Schimbarile la nivel de conducere au adus un suflu nou si au transformat Steaua intr-o echipa care va defila prin campionat si il va castiga detasat, cu cel putin 10 puncte avans!
    Hai Steaua!
  • +1 (3 voturi)    
    RUSINE (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:51)

    eu [anonim]

    Rusine RUSINE Rusine
    Hoti si nenorociti
    trebuia sa ia jiji 3 puncte....NU?
    Suntem unde sintem datorita acestor oameni
    RUSINE RUSINE RUSINE RUSINE ARBITRUL tudor
    RUSINE RUSINE steaua
    • 0 (2 voturi)    
      esti pe linga, amice (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 18:55)

      Un stelist [anonim] i-a raspuns lui eu

      Nu cred ca ai vazut meciul, sincer, altfel nu ai scrie ce ai scris!
      Tg Mures a sperat la max. 1 pct in acest meci, e greu sa ai pretentii la mai mult cand joci cu toate echipa in propriul careu.
      Cat despre eliminari, inafara de cea a lui Bicfalvi toate au fost mai mult decat meritate!!!
      Recunoc, Steaua a luat azi 3 pcte cu noroc, dar sa nu uitam ca a si pierdut alte puncte facand meciuri f bune (ma refer la meciurile cu dinamo sau rapid) asa ca pe undeva exista un echilibru...
      • 0 (0 voturi)    
        FCM (Luni, 22 noiembrie 2010, 17:38)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui Un stelist

        Prietene,io cred ca tu nu ai vazut meciu'.Tanase cand s'o urcat pe Vasilache ala nu-i gest nesportiv si nu trebe sa primesca rosu,nu?
        Sau cand Gardos l'o luat pe Astafei pe sus de saracu' nu mai stia pe ce lume ii.Si exemplele pot continua.Sa fim sinceri,singura intrare de rosu a fost a lui Vasilache.
        P.S. langa se scrie cu i din a.
        • 0 (0 voturi)    
          Uita-te in ograda ta innainte sa critici pe altii (Luni, 22 noiembrie 2010, 19:27)

          Un stelist [anonim] i-a raspuns lui Cristi

          In contextul meu, ,,langa'' se scrie ,,linga'' !!!

          P.S.: Esti pe langa amice !!!
  • 0 (2 voturi)    
    ca pe vremuri (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:12)

    nostalgiq [anonim]

    puncte la asa tg. mures.
  • +2 (2 voturi)    
    Steaua (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:41)

    deviltool [utilizator]

    Soulhealer...esti patetic!!!
    • -1 (1 vot)    
      ...am incercat ... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 20:19)

      SoulHealer [anonim] i-a raspuns lui deviltool

      ...sa ma abtin dar n-am reusit! :) Sincer, n-am vazut meciul, dar cand auzi ce s-a intamplat si cum a fost obtinut rezultatul, in modul cel mai jenant cu putinta, nu stii ce fel de ironie ar fi mai potrivita!
  • 0 (0 voturi)    
    rusine bucuresti (Marţi, 23 noiembrie 2010, 14:50)

    bogdAN [anonim]

    sa va fie rusine si stelei si arbitrului


    steaua dak e echipa de ce nu o dat gol cat o fost egal nesimptitiii



    hotiiiiiii da 3 cartonase rosii ca nu o putut da gol steaua si o scos pe cei mai buni daka nu fcm castiga nesimptitiii






    huuuuuuu