Liverpool isi avertizeaza fanii: Stadionul Steaua - dotari minime, taximetristii si barurile din Bucuresti umfla nejustificat notele de plata

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 17 noiembrie 2010, 11:25 Sport | Fotbal

Liverpool despre meciul de la Bucuresti
Foto: liverpoolfc.tv
FC Liverpool a publicat, pe site-ul oficial, un material in care isi pregateste suporterii pentru vizita la Bucuresti (cormoranii o vor intalni pe Steaua in data de 2 decembrie, in Europa League). Sustinatorii echipei de pe Anfield trebuie sa fie atenti la: faptul ca ora de incepere este scrisa gresit pe bilete, Stadionul Steaua prezinta dotari minime fata de o arena din Premier League, taximetristii ii pacalesc pe turisti, iar hotii lovesc in zonele aglomerate ale orasului. 

Iata ce spun, printre altele, englezii despre vizita la Bucuresti:


- biletele de joc au fost tiparite cu o ora de incepere gresita, 22 in loc de 20 (un lucru asemanator s-a intamplat si la partida cu Napoli, diferenta era insa de o repriza).

- suporterii englezi au loc pe stadion intr-o zona neacoperita, iar la ora meciului va fi destul de frig (suporterii sunt avertizati de faptul ca la Bucuresti este rece in aceasta perioada a anului).

- dupa ce se trece de turnichetii de la intrare, suporterii britanici trebuie sa aiba mare grija la treptele de beton destul de inalte si la faptul ca nu exista nicio bara de sprijin.

- multe dintre scaunele arenei sunt slabite (se misca si pot deveni periculoase), in timp ce altele sunt distruse.

- toaletele de la Stadionul Steaua dispun de conditii precare, fiind slab iluminate. De asemenea, ele se afla pe un deal abrupt, acoperit cu iarba.

- Liverpool FC a facut o cerere catre Steaua ca toaletele destinate femeilor sa fie folosite de acestea, si nu de alte persoane. De asemenea, acestea sa fie supravegheate.

- cantatul pe strazile orasului se traduce printr-o infractiune de tulburare a linistii publice. Suporterii sunt avertizati sa nu faca zgomot prea mare.

- taximetristii din Bucuresti au obiceiul de a-i pacali pe turisti. Microbistii sunt avertizati sa verifice tariful inainte de a pleca la drum.

- barurile din Bucuresti umfla notele de plata.

- suporterii trebuie sa aiba grija mare la hotii de buzunare, acestia operand in special in zonele aglomerate ale orasului.

- britanicii sunt avertizati sa se fereasca de posibilii hoti deghizati in politisti. Acestia vor cere actele pentru verificare, in timp ce ajutoarele lor vor actiona si vor fura tot ce vor gasi.

Partida dintre Steaua si Liverpool va avea loc pe 2 decembrie, pe arena din Bulevardul Ghencea, incepand cu ora 20.00. Disputa va fi in direct pe Protv si Live Text pe HotNews.ro.



Citeste mai multe despre   























1871 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    ... (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 11:40)

    Opposite [anonim]

    Nu cred ca exista hoti deghizati in politisti decat in masura in care politistii fura in rest foarte adevarate avertismentele.


    Lipseste insa inca un avertisment pentru englezi: "Nu hraniti animalele ros-albastre"
  • +7 (9 voturi)    
    this is STEAUA! (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 11:41)

    ci ciong [anonim]

    cum stii ca echipa ta de fotbal e condusa prost?
    cand si huliganii huliganilor se plang de conditii...
  • -10 (12 voturi)    
    ce prostie (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 11:43)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    au si englezii prostii lor in presa. cica la bucuresti este frig. eu stau cu geamul deschis iar astia spun ca e frig in bucuresti.
    iar despre barurile care umfla nota de plata sa stea ei linistiti, cu tot cu nota umflata tot costa bautura mai putin de jumate decat costa in liverpool. oare acolo de ce e asa scump? cine le umfla nota de plata in anglia ?
  • -3 (7 voturi)    
    HaHaHa (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 11:43)

    Axel [anonim]

    Auzi hoti imbracati in politisti,toaleta in iarba pe un deal,camp mai au putin si zic sa nu ceara autograf la jucatori sau lui lacatus pt ca,cu o mana va scrie si cu alta il va face la buzunar
  • -5 (9 voturi)    
    Sigur (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 11:45)

    Dac [anonim]

    Sigur ca da...mai mult ca sigur in liverpool o sa fiu tratat regeste, nu exista hoti, taximetristii sunt super cinstiti cu tine cand vad ca esti strain si nu cunosti tarifele si procedurile, in barurile lor nu ar umfla nimeni nota niciodata, orice stewart de pe stadion sta la dispozitia mea si ma pazeste la buda. Hai frate, recunosc faptul ca aici sunt multe nereguli, dar nici astia nu-si vad lungul nasului, zici ca la ei nu exista asa ceva, sunt perfecti. Ok, au infrastructura mai buna, dar nu e paradis acolo. Am vazut mahalalele oraselor din anglia si te sperii, acolo chiar iti poti pierde viata, nu numai portofelul.
  • +4 (6 voturi)    
    Nu cred ca mai e nimic de adaugat (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 11:51)

    IOn [anonim]

    Nu cred ca mai e nimic de adaugat poate doar cateva adrese de la bordelulurile ilegale.
    • 0 (4 voturi)    
      Cainii comunitari (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 13:52)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui IOn

      Pe aia i-au uitat. A da, si preturile la fetitele de pe centura :). Bine ca nu le-a si amintit sa vina si cu prezervative de acasa...
  • -1 (7 voturi)    
    .... (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 11:56)

    Dac [anonim]

    Mie mi s-a umflat nota si in paris, si in viena, si in venetia, am avut discutii peste tot, cum vad ca esti strain profita. In orasele din vest, preturile din magazinele pentru turisti sau din centru sunt de 2-3 ori mai mari decat la un magazin de cartier. Iar in Londra sa te fereasca sfantu sa iesi dupa 10 seara si sa afle cineva ca esti strain..ajungi in chiloti acasa, fara gluma. Niste impertinenti...dar nici noi nu ne aparam si nu ne promovam.
  • 0 (2 voturi)    
    Sa stea linistiti (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 12:58)

    Ion Coman [anonim]

    In Liverpool o bere este minim 3 lire iar taxi-ul este cam de 7-8 ori mai scump. Oricat ar umfla preturile, tot nu ajung la preturile lor oficiale.
  • -1 (3 voturi)    
    intreb si eu (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 14:25)

    xyz [anonim]

    cu atitea pericole pindind la tot pasul n-ar fi mai bine sa stea la ei acasa ? Totusi daca vor supravietui frigului naprasnic, socurilor de a fi praduiti de politisti deghizati in Santa si urcatului pe dealul cu trepte de beton fara bara de sprijin atunci vor muri de inima rea dupa ce iau bataie :-) nasoala viata de suporter englez.
    • -1 (1 vot)    
      super... (Joi, 18 noiembrie 2010, 8:48)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui xyz

      comentariul si la obiect...
  • +3 (3 voturi)    
    englezi rai (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 14:34)

    bogdan [anonim]

    Toti cei de mai sus va referiti doar la baruri, taxiuri si preturile la magazinele pentru turisti de afara.
    Englezii s-au referit printre altele si la stadionul Ghencea care este jalnic la toalete, turnicheti etc.
    De asemenea au scris despre neatentia/prostia celui care a tiparit gresit ora de incepere a meciului.
    In alta "dezordine" de idei, Forza Steaua.
    O zi buna!
  • 0 (2 voturi)    
    englezi rai (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 14:34)

    bogdan [anonim]

    Toti cei de mai sus va referiti doar la baruri, taxiuri si preturile la magazinele pentru turisti de afara.
    Englezii s-au referit printre altele si la stadionul Ghencea care este jalnic la toalete, turnicheti etc.
    De asemenea au scris despre neatentia/prostia celui care a tiparit gresit ora de incepere a meciului.
    In alta "dezordine" de idei, Forza Steaua.
    O zi buna!
  • +1 (1 vot)    
    Suntem buni (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 15:29)

    eu [anonim]

    Ghencea e intr-adevar in urma cu tot ceea ce inseamna conditii, toate stadioanele sunt de pe vremea lui ceausescu si ai nostri conducatori doar au mai peticit pe ici,pe colo ca sa se poata tine meciuri pe ele..dc nu le aveam nici pe astea,acum echipele jucau in cupele europene pe la bulgari sau unguri. Nu au fost in stare de nimic, abia in secolul 21 au facut si ei un stadion modern, probabil din cauza amenintarilor UEFA, nu din marinimie si din grija pt fotbal.
    In rest, ne-am obisnuit cu descrierile englezilor, nu o sa scapam de eticheta asta prea curand, doar ne-am luptat ca sa o meritam...
  • 0 (0 voturi)    
    Au dreptate englezii !!! (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 19:13)

    Romanu_De_Rand [anonim]

    Asta e viata oamenilor de rand in Romania...preturi MARI...salarii MICI
  • +1 (1 vot)