Presa turca: Hagi nu este un antrenor bun

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:50 Sport | Fotbal

Gica Hagi
Foto: AGERPRES
A fost adus ca un salvator, a primit laude dupa remiza cu Fenerbahce, dar a cazut in dizgratie dupa doua infrangeri consecutive (ultima, pe propriul teren cu Manisaspor). Gica Hagi este aspru criticat de jurnalistii turci: "Hagi nu este un antrenor bun. Ce a facut pentru a ajunge la Galatasaray?", se precizeaza in Fotomac. 

"Hagi nu este un antrenor bun. De la Galatasaray a fost demis, de la echipa nationala a Romaniei la fel. Unde a facut treaba? Crede cineva ca Hagi este un nume ca antrenor? A jucat fotbal in Italia, si-a creat un nume acolo. Insa a avut vreo oferta din Italia? Are un nume si in Spania. Dar vreo oferta? In America a scris istorie in 1994, toti americanii il iubesc. Dar i-au facut vreo oferta? Ce a facut pentru a ajunge la Galatasaray? Daca era bun, nu mai era liber de contract", se precizeaza in Fotomac (conform prosport).

De cand a preluat-o pe Galata, Hagi a bifat doua victorii, un egal si doua infrangeri, iar fanii sunt deja nemultumiti de evolutia echipei sub comanda fostului international roman.

Clasament:

1 Trabzonspor 29 puncte
2 Kayserispor 27
3 Bursaspor 25
4 Istanbul Buyuksehir 22
5 Fenerbahce 21
6 Besiktas 20
..........................
10 Galatasaray 16.


Citeste mai multe despre   























1193 vizualizari

  • -4 (6 voturi)    
    In sfarsit (Marţi, 16 noiembrie 2010, 14:58)

    Pele [anonim]

    MItul Hagi se destrama ,Regele e gol.
    Im rest numai lacomia de bani care l-a adus in situatia asta rusinoasa .Da nu se simte .Mai ingroasa obrazul odata si mai ciuguleste niste bani,N-are demnitate.
    • +2 (4 voturi)    
      vorbind de obraz gros (Marţi, 16 noiembrie 2010, 15:22)

      gic [utilizator] i-a raspuns lui Pele

      auzi mah, nu ai treaba in alta parte? "mitul lui Hagi se destrama"

      daca si Hagi e lacom dupa bani... ar trebui sa fii banat pentru nesimtire
      • -1 (3 voturi)    
        tu esti gica ? (Marţi, 16 noiembrie 2010, 17:09)

        Pele [anonim] i-a raspuns lui gic

        ia spune cum a fost cu banii de la meciul de retragere? ca ai zis ca ii dai la copii orfani ca sa nu platesti nimic din organizare .cat ai dat ?
      • +1 (3 voturi)    
        Hagi este super antrenor (Marţi, 16 noiembrie 2010, 17:13)

        Costi [anonim] i-a raspuns lui gic

        Turcii se insala Hagi este un super antrenor.Da nu stie sa se exprime .Nu il merita nimeni asa de bun este .Se duce la Barcelona din vara ....
  • 0 (2 voturi)    
    Ha,ha,ha... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 18:41)

    menandy [utilizator]

    ...pana si turcii si-au dat seama de teapa luata cu hagi !!! Sa facem bine ca sa nu fie rau, gica, cum zic??? Ha, ha, ha.....
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 9:36)

    OzzyO [utilizator]

    Cand intrebi pe cineva de ce jubileaza la necazurile lui Mutu, ti se raspunde invariabil ca e un drogat care n-a facut nimic pentru Romania. Iata insa ca si Hagi, care nu e nici drogat si a facut enorm pentru Romania, are in permanenta pe urmele lui un cor de handicapati care ranjesc in public atunci cand nu-i merge bine, iar cand ii merge bine, se chinuie sa ne demonstreze ca e doar o intamplare. Concluzie: nu conteaza cine e in discutie, se vor gasi tot timpul niste ratati care sa-si traiasca viata prin insuccesele altora.
    • 0 (0 voturi)    
      y (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 13:59)

      johnier [anonim] i-a raspuns lui OzzyO

      subscriu in totalitate!
    • -1 (1 vot)    
      Ce a facut Hagi pentru RO ? (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 14:58)

      Costel [anonim] i-a raspuns lui OzzyO

      N-a facut nimic . Si-a facut treaba pe unde a putut cum a putut . A castigat bani de pe urma RO.Atat .In rest a fost un jucator de fotbal care a trecut pe la Madrid si Barcelona unde nu a facut nimic .L-au dat afara .A aterizat la Brescia in liga a 2 a . De aici l-a scos Lucescu la turci unde a avut norocul sa aiba colegi tineri care alergau si pentru el. A avut noroc . In rest a fost un profitor .
      Toata lumea vorbeste da nimeni nu poate nomina care este marele merit al lui Hagi .Ca a semnat statul de plata ?
      • 0 (0 voturi)    
        Asa e (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 15:23)

        OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui Costel

        N-a facut nimic. Noroc cu dom' Costel ca ne-a deschis ochii.
  • 0 (0 voturi)    
    Ceea ce ar trebui sa faca Hagi: (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 19:22)

    Motanu [anonim]

    Sa isi dea demisia de la Galatasary si sa isi vada de Viitorul lui !!!