Steaua - Gaz Metan 0-1/ Trezirea la realitate

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 14 noiembrie 2010, 16:24 Sport | Fotbal

Ce se intampla, Laca?
Foto: Hotnews
Dupa o calificare euforica in semifinalele Cupei Romaniei, Steaua a fost trezita la realitate de catre Gaz Metan, echipa antrenata de Cristi Pustai impunandu-se cu 1-0 in Ghencea. Brazilianul Eric a marcat golul de trei puncte al mediesenilor in fata unei formatii ros-albastre care sufera enorm la finalizare. 

Click aici pentru rezultate si clasament.


Partida din Ghencea a inceput rau pentru Steaua, golgeterul Eric deschizand scorul inca din minutul 4. Pentru ros-albastri, disputa din Liga 1 incepea practic de la 0-1. Dupa o prima repriza slaba, oaspetii intrau la vestiare in avantaj.

Gazdele au evoluat previzibil si in al doilea mitan in fata unei echipe a Mediasului care a jucat pragmatic.

Ocaziile cu adevarat importante ale Stelei au venit pe finalul disputei, atunci cand Gardos (bara in minutul 67), Bogdan Stancu (74'), Tanase (80') si Brandan (84') au trecut pe langa egalare.

Gaz Metan a castigat cu 1-0 si a ajuns la cota 25 de puncte, in timp ce Steaua se distanteaza de prima pozitie (trupa lui Lacatus se afla la 11 lungimi distanta in urma Otelului).   

Echipe:

Steaua: Tatarusanu - Martinovici, Gardos, Geraldo, Brandan - Ricardo, Bicfalvi - Nicolita, Stancu, Tanase - Surdu

Gaz Metan: Plesca - Trtovac, Fl. Lazar, Akaky, Markovici - Kubala, Todea - Al. Munteanu, Eric, Pirvulescu - Dudita  


Citeste mai multe despre   






















6821 vizualizari

  • -13 (15 voturi)    
    PACAT (Duminică, 14 noiembrie 2010, 18:38)

    LILI [anonim]

    STEAUA TE STINGI! steaua revin-o cu piciorele pe pamant
    • +8 (14 voturi)    
      Becali & Cie nu mai au cash decat de la pariuri (Duminică, 14 noiembrie 2010, 19:06)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui LILI

      Steaua pierde cand trebuie umflate buzunarele lui Becali care sta prost cu cash-ul!Casele de pariuri sa traiasca ....
  • +9 (11 voturi)    
    Of. of! (Duminică, 14 noiembrie 2010, 18:48)

    mariana [anonim]

    Lili,dragoste,mai pune mana pe cartea de gramatica daca vrei sa te faci ziarist sau comentator sportiv (adica revino cu picioarele pe pamant)
  • +12 (16 voturi)    
    Culmea (Duminică, 14 noiembrie 2010, 18:53)

    Weather [utilizator]

    Bai fratilor, nu va mai mirati atita. Steaua nu mai e demult o echipa de fotbal ci o turma de oi handicapate.
  • +14 (14 voturi)    
    Ma simt dator sa reafirm: (Duminică, 14 noiembrie 2010, 19:02)

    uwe [utilizator]

    Steaua e o echipa de pluton, intr-un campionat compromis de persoane dubioase.
  • +10 (12 voturi)    
    Tiki-Taka Barcelona ... Cum zicea un oier in viata (Duminică, 14 noiembrie 2010, 19:07)

    Frankie [utilizator]

    Si-a batut joc ciobanul Becali de cel mai mare brand romanesc. S-a folosit de brandul Steaua pentru a intra in parlament si pentru a incerca sa devina presedintele Romaniei ..... Pacat!
  • +5 (7 voturi)    
    steaua (Duminică, 14 noiembrie 2010, 19:11)

    costi [anonim]

    O echipa fragila, cu jucatori mercenari care nu au valoare si care nu au pic de respect pt numele de Steaua, Cum nu are nici proprietarul ei. Pacat ! Tare pacat !
  • +7 (7 voturi)    
    Degringolada continua.... (Duminică, 14 noiembrie 2010, 19:12)

    SoulHealer [anonim]

    ..la Steaua, pentru ca la lipsa de valoare a majoritatii jucatorilor se adauga lipsa de profesionalism a "antrenorului" Lacatus si imixtiunile continue si penibile ale patronului in vestiar. Cum sa te duci la vestiar si sa-i ameninti ca nu-i mai platesti daca nu bat?! Puneti-va putin in locul lor si chiar daca sunt jucatori profesionisti si trebuie sa joci in orice conditii, cu ce moral intri in terenul in care doar ecoul strigatelor ragusite ale bancii tehnice iti mai aminteste ca joci un joc oficial in campionat? O vina mare o poarta si niste iresponsabili, asa-zisi suporteri, din cauza carora Steaua a jucat de nenumarate ori fara spectatori. Trist destin al unei echipe care nu-si mai regaseste identitatea si nu pentru ca ar fi victima fatalitatii, ci datorita modului penibil in care este condusa la toata nivelele.....
  • +6 (6 voturi)    
    Steaua-Medias 0-1 ??? (Duminică, 14 noiembrie 2010, 19:22)

    Motanu [anonim]

    Si cand ne gandim ca Becali vroia titlul la inceputul sezonul ???
    In afara de rezultatul acesta, iata doar alte cateva datorita carora steaua nu merita nici macar sa termine pe locul 2:
    Steaua-Astra 1-1( astra era atunci pe locul 18, ultima)
    Bistrita-Steaua 2-1(bistrita este acum pe locul 17, penultima !!!)
    Dar mai ales, cum poti spera la titlu, cand te bate si rivala ta dinamo cu 2-1 ???
    RUSINE, steaua, RUSINE !!!
    • +5 (7 voturi)    
      Asa... (Duminică, 14 noiembrie 2010, 21:54)

      uwe [utilizator] i-a raspuns lui Motanu

      ...Si mai e ceva de mentionat. CFR, echipa aia de care toti radeau ca era pe ultimele locuri dupa cateva etape, ii sufla in ceafa la 2 puncte distanta, si in afara de asta, urmeaza meci direct. Si nu numai cu CFR, si cu Craiova. Sincere condoleante.
  • +5 (7 voturi)    
    steaua? (Duminică, 14 noiembrie 2010, 19:25)

    old wolf [utilizator]

    Steaua? ce mai reprezinta azi aceasta echipa mai mult decat o adunatura de mercenari platita de un oarecare gigi, care joaca in functie de interesele patronului. Ce vedem noi e praf in ochi.
  • +8 (8 voturi)    
    medias (Duminică, 14 noiembrie 2010, 19:40)

    dan b [anonim]

    interesant e ca inca nimeni nu ia in serios mediasul.parca doar steaua a jucat si a pierdut singura.
  • +1 (3 voturi)    
    sa nu uitam.... (Duminică, 14 noiembrie 2010, 20:01)

    Flo [anonim]

    ......sa nu uitam ca Dan Petrescu a castigat campionatul cu cativa dintre jucatorii care sunt actualmente la Steaua!
    Asa ca......Lacatus ramai doar jucatorul iubit......nu si antrenorul hulit!!!! Nu poti mai mult!!!!!!!!!!!
  • -3 (9 voturi)    
    hahahahahaha (Duminică, 14 noiembrie 2010, 21:33)

    dallara [utilizator]

    brand?....ce gluma proasta....steaua si dinamo 50 de campionate cu ajutorul militiei si armatei cu japca.Au trecut vremurile alea tigani,oieri,evazionisti,mafioti si securisti.campioane,cupe?....NEVER AGAIN...si chiar acum a marcat si Hai Craiova,Medias,Cluj,Brasov,Timisoara,Galati,Tg.Mures,Ploiesti ,Vaslui,Bistrita!!!!!
    • +3 (5 voturi)    
      Vorbeste doar invidia din tine (Luni, 15 noiembrie 2010, 8:12)

      Frankie [utilizator] i-a raspuns lui dallara

      Echipele militiei sau ale nemilitiei, Steaua batea cam ce misca prin Europa in anii 80. Si sa nu uitam deasemenea ca dupa `89 Steaua si Dinamo au castigat majoritatea cupelor/campionatelor interne.
      • +2 (2 voturi)    
        Invidie pe cine?...ma lasi? (Luni, 15 noiembrie 2010, 14:05)

        dallara [utilizator] i-a raspuns lui Frankie

        Da bai tarane asa e, ai dreptate dar tu ai scos din context exact ce ai vrut si ai pierdut esenta ! ca tare te potrivesti cu unii din cei mentionati mai sus.De ce oare ?Bineintele ca au castigat tot pana in 2006 si pentru ca esti si prost urmatoarea zicala ti se potriveste ca o manusa."Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti destept decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."
        Iar campionate si cupe steaua, dinamo?....playstation se cheama...poti avea inca 500 de acum incolo.
    • -2 (2 voturi)    
      razi ca prostu in targ (Luni, 15 noiembrie 2010, 16:18)

      marian [anonim] i-a raspuns lui dallara

      Nu are rost sa ne punem la mintea ta....esti doar un biet prost....daca riscam sa coboram la nivelul tau de inteligenta ne vei invinge cu experienta ta. Din tara asta in plan international au contat doar doua echipe de fotbal, Nationala Romaniei si Steaua........dar tu fiind doar un biet retard frustrat nu poti intelege. Dar nu dispera se va redeschide CANALUL este loc si pt tine.