​Liga 1 Otelul Galati - Victoria Branesti 1-1/ Liderul, salvat in prelungiri

de L.A.     HotNews.ro
Vineri, 12 noiembrie 2010, 15:56 Sport | Fotbal

Liderul Otelul Galati a evitat in ultimul minut o infrangere pe teren propriu, in cea de-a XV-a etapa a Ligii 1. Dupa sapte etape consecutive fara infrangere, echipa lui Dorinel Munteanu a fost aproape de a pierde in fata nou promovatei Victoria Branesti, dar Marius Pena si-a salvat echipa, egaland la 1 in prelungiri.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!


Cum s-a marcat golurile:

In minutul 36, Iacob (Branesti) centreaza de pe partea stanga, balonul ajunge la Salagean, insa galateanul preia pe piept si rateza sutul, Razvan Avram profita de greseala si inscrie, cu un lob peste Grahovac.  

In primul minut de prelungire al partidei, Marius Pena (Otelul) suteaza pe jos, din 16 metri si egaleaza.


Echipe de start:

Otelul Galati: Grahovac, Rapa, Perendija, Sg. Costin, Salageanu, Antal (Iorga '58), Giurgiu, Viglianti, Neagu (Pena '64), Ilie (Ochirosii '79), Paraschiv

Victoria Branesti: Stoicescu, Nicola, Marincau, Bar, Iacob, Maghici, Nicoara (Ispir '74), Popa , Avram (Novac '90+2), Olariu, Oprea (Coman '81)​


Citeste mai multe despre   























1739 vizualizari

  • -1 (3 voturi)    
    A inceput! (Vineri, 12 noiembrie 2010, 16:38)

    Un stelist [anonim]

    Dl Stan a inceput sa rotunjeasca veniturile clubului deja, astfel de "sincope" vor mai urma pentru Otelul.
    In final se vor multumi cu un loc 4-5 ce le va asigura participarea in EL si vor mai strange si ceva banuti la buget.
  • +2 (2 voturi)    
    E un compliment frumos (Vineri, 12 noiembrie 2010, 17:10)

    Anonim [anonim]

    Faptul ca sunt oameni care cred ca Otelul e in stare sa bata in orice meci din campionat daca vrea si nu are decat "sincope", spre deosebire de Steaua, Real Madrid si orice alt club din lume.
    • +1 (1 vot)    
      compliment my ass (Vineri, 12 noiembrie 2010, 17:29)

      Un stelist [anonim] i-a raspuns lui Anonim

      Stai linistit ca nu e compliment deloc sa pierzi 2 puncte acasa cu o echipa de nivelul div. B ...
      • +2 (2 voturi)    
        asta dupa ce (Vineri, 12 noiembrie 2010, 17:45)

        cristi767 [utilizator] i-a raspuns lui Un stelist

        asta dupa ce ai batut Steaua, Dinamo, Craiova si ai facut egal cu CFR si Rapid...
  • 0 (0 voturi)    
    Poate (Vineri, 12 noiembrie 2010, 19:17)

    mistydo [utilizator]

    Poate fi o tactica inteligenta.... Trebuie asteptati principalii rivali... Acum scoti puncte pentru finalul de campionat... Dozajul efortului... Conteaza pregatirea de iarna si abordarea returului...
  • 0 (0 voturi)    
    RUSINE otelul !!! (Vineri, 12 noiembrie 2010, 19:45)

    Motanu [anonim]

    Sa obtii un punct in prelungiri cu branestiul e RUSINOS !!!
  • 0 (0 voturi)    
    nu exista perfectiune (Vineri, 12 noiembrie 2010, 22:23)

    mi [anonim]

    oboseala sa fie de vina, HAI OTELUL ! un brailean
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo Victoria (Sâmbătă, 13 noiembrie 2010, 21:31)

    taranu [anonim]

    nu ma pot abtine cand vad cum toata lumea considera victoria o echipa de liga a 2..........oameni buni voi la ce meciuri va uitati?>???????
    acum o saptamana ne-am distrat cu unirea urziceni ..cronica meciului a consemnat 4-1.....astazi aceasi unirea urziceni a terminat la egalitate cu timisoara........cu steaua am fost furati pe fata......vasluiul a xastigat cu noroc.....vreti sa mai continui????? vedetiva fratilor de echipele voastre si consideratine pe noi de mana a doua............" cine rade la urma rade mai bine"