Sportul Studentesc si-a schimbat norocul. Condus de un nou antrenor, Florin Tene, Sportul a obtinut cea de-a treia victorie din acest sezon, invingand cu 2-0 pe cei de la Universitatea Cluj, dupa o partida cu o eliminare (Mendy '73) si doua lovituri de la 11 metri ratate (Bostina '27 si Ferfelea '33). Cu aceasta victorie, Studentii lui Tene acumuleaza zece puncte dupa 14 etape si raman pe ultimul loc in clasamentul Ligii 1.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Tiberiu Balan a deschis scorul in Regie, trimitand in poarta clujenilor din preajma careului mic, dupa o centrare a lui Ferfelea din lovitura libera. Clujenii au avut sansa egalarii dupa doar sase minute, cand Lemnaru a fost faultat in care de catre Ratiu, dar Gabriel Bostina a ratat penalty-ul. In minutul 33, Ferfelea obtine lovituta de la 11 metrii insa tot el rateaza.

In repriza a doua, Varga a stabilit scorul final (min. 75), transformand un nou penalty obtinut de Ferfelea. Pentru faultul comis asupra lui Ferfelea, Mendy a primit direct cartonasul rosu, iar clujenii au incheiat partida in inferioritate numerica.

Echipe de start:

Sportul Studentesc: G. Niculescu, Ciupe, Ratiu, Patriche, Cazan, Ferfelea, Balan, Irimia, Patrascu, Varga, Curelea

U Cluj: Hutan, Ungurusan, Szilagyi, Izvoranu, Mendy, Gheorghe, Reinaldo, Pacurar, Niculescu, Bostina, Lemnaru