Ciprian Marica a deschis drumul lui Stuttgart catre o victorie clara pe terenul lui Getafe (scor 3-0), atacantul roman marcand primul gol al disputei in minutul 26. Marica nu a reusit insa sa termine meciul pe teren, fotbalistul fiind eliminat (79') dupa ce si-a urecheat un adversar. Cotidianul AS l-a declarat pe Ciprian omul meciului.

Ciprian MaricaFoto: Reuters

Jurnalistii spanioli de la AS l-au declarat pe Marica omul meciului. Romanul a alergat mult, a pasat, a marcat si a fost eliminat cu doar cateva minute inainte de finalul disputei.

"Sunt bucuros pentru reusita din minutul 26. Cred insa ca eliminarea mea a fost exagerata. Am incercat sa-i povestesc arbitrului ca el m-a lovit primul. A fost in zadar, nu putea sa-mi anuleze eliminarea", a declarat Ciprian Marica.