Liga Campionilor Fotogalerie CFR Cluj - Bayern Munchen 0-4/ Fara miracole

de L.A.     HotNews.ro
Miercuri, 3 noiembrie 2010, 21:13 Sport | Fotbal

CFR Cluj - Bayern Munchen, in Liga Campionilor
CFR Cluj a sperat intr-o minune, dar nemtii de la Bayern nu au iertat si au invins categoric pe elevii lui Sorin Cartu, prin hat-trick-ul lui Mario Gomez si reusita lui Muller, in runda a patra a grupelor Ligii Campionilor. Pragmatici si siguri pe valoarea lor, nemtii de la Bayern Munchen s-au calificat in optimile de finala, in timp ce clujenii raman pe locul al treilea in Grupa E. 

Bayern Munchen nu a fost nevoita sa forteze prea mult in meciul de pe stadionul Dr. Constantin Radulescu pentru a obtine o victorie categorica in fata CFR-ului: 4-0. Nemtii au profitat la maxim de greselile din defensiva clujeana, controland meciul la toate capitolele.

Mario Gomez a deschis scorul la Cluj in minutul 12, dupa o recuperare a lui Altintop. Dupe alte 12 minute, atacantul german il invinge din nou pe Stancioiu, reluand cu capul in poarta o recentrare a lui
Schweinsteiger.

Condusi cu 2-0 la pauza, clujenii au reintrat "in forta" pe teren in repriza a doua, insa ghinionul nu i-a ocolit pe ardeleni. Butt, van Buyten si bara s-au opus suturilor CFR-ului, iar Bayern a preluat din nou fraiele partidei. Defensiva clujeana este prinsa din nou pe picior gresit, Gomez invingandu-l pentru a treia oara in acest meci pe Stancioiu, in minutul 71. Clujenii au fost darnici cu adversarii lor si i-au oferit pe tava golul lui Muller (min. 90).


Echipe de start:

CFR Cluj: Stancioiu, Panin, Piccolo, Cadu (Tony '78), Rada, Tomas Costa, Bastos (Hora '46), Dica (Edimar '46), Culio, De Zerbi, Traore

Bayern Munchen: Butt, Lahm, Van Buyten, Demichelis, Pranjic, Tymoshchuk, Ottl, Hamit Altintop, Kroos, Schweinsteiger (Muller '75), Gomez


Citeste mai multe despre   























10061 vizualizari

  • -7 (15 voturi)    
    Penibil (Miercuri, 3 noiembrie 2010, 22:40)

    Weather [utilizator]

    Nu am sa inteleg niciodata cum a ajuns oltenasul asta obscur sa antreneze o echipa de CL .
    • +10 (10 voturi)    
      ... (Miercuri, 3 noiembrie 2010, 23:15)

      OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui Weather

      Oltenasul ala obscur nu poate sa bage el mingea in poarta in locul atacantilor.
      • +9 (9 voturi)    
        şi nu numai (Miercuri, 3 noiembrie 2010, 23:46)

        ampersand [anonim] i-a raspuns lui OzzyO

        nici să apere în locul fundaşilor, nici să combine la mijlocul terenului, nici să fie schimbat cu el însuşi cînd e obosit cu el proaspăt.
    • -5 (9 voturi)    
      mda (Miercuri, 3 noiembrie 2010, 23:17)

      or.SwenToh [utilizator] i-a raspuns lui Weather

      Simplu: a fost angajat de un inapt
    • +7 (7 voturi)    
      nu e (Joi, 4 noiembrie 2010, 0:16)

      zeno [anonim] i-a raspuns lui Weather

      clujul nu a jucat penibil, nu e un capat de tara. scorul e sever, dar s-a ajuns aici pentru ca au vrut sa atace. au tinut mortis sa dea gol si s-au descoperit. daca ai faze de poarta si nu dai gol nemtii te taxeaza.
      nu mai aruncati vina pe antrenor. a avut curaj si a pierdut. daca statea cu autobaza lua :doar: 2-0 si adio.
      • -1 (1 vot)    
        tot respectul pentru jocul deschis (Joi, 4 noiembrie 2010, 10:40)

        vrajitorul [anonim] i-a raspuns lui zeno

        Nu bag mana in foc, dar nu cred ca a mai jucat asa deschis nici o echipa romana in CL impotriva unei echipe mari. Dupa mine asa ar trebui sa fie fotbalul: sa se joace deschis, cel mai bun castiga.
        P.S.: Traore ar trebui sa stea un pic pe banca sa-si revina.
  • +6 (6 voturi)    
    ? (Miercuri, 3 noiembrie 2010, 23:42)

    gol [anonim]

    parca erau decimati de accidentari nemtii....
  • +1 (7 voturi)    
    Interesata mentalitatea Bayern-ului (Joi, 4 noiembrie 2010, 0:56)

    Frankie [utilizator]

    La 4-0 pt Bayer, atacau la greu, faceau pressing, abia daca iesea din prorpiul careu de 16, CFR-ul...
  • 0 (0 voturi)    
    Despre istorie (Joi, 4 noiembrie 2010, 10:42)

    Ion [anonim]

    Acum cateva zile, cineva spunea ca CFR-ul construieste istorie, nu traieste din ea.
    Din pacate, pentru a nu stiu cata oara, conducatorii autohtoni de cluburi vorbesc anapoda. Inainte de meciuri se bat cu caramida in piept, iar dupa, nu stiu cum sa se ascunda.

    Avem nevoie de FAPTE ( si nu numai in fotbal !! ), ca de vorbe ne-am saturat !!!
    • 0 (0 voturi)    
      Promisiune indeplinita (Vineri, 5 noiembrie 2010, 9:33)

      ion ionescu [anonim] i-a raspuns lui Ion

      Cadu a facut o declaratie inainte de meci, in care spunea ca nu se multumesc cu un rezultat de egalitate. Uite ca s-au tinut de promisiune!
  • +1 (1 vot)    
    pe mine, (Joi, 4 noiembrie 2010, 12:09)

    mircea [anonim]

    sincer,m-a amuzat comentariul uni jucator care spunea ca,da au pierdut cu 4-0 dar spera sa isi revina pana la meciul cu dinamo.cum sa joci in champions league cand pe tine te doare de meciul cu dinamo care se tot pregateste de ani buni pt aceasta competitie(editat de HotNews.ro)
  • 0 (0 voturi)    
    analiza vs sinteza jocuri (trecute vs viitoare) (Joi, 4 noiembrie 2010, 12:27)

    fan.ro [anonim]

    fan.ro
    cfr-bay 0-4
    A.history goall:
    1.la primul gol,apararea balbaie o minge,stanciou degajeaza gresit(prea aproape),interceptie bay,sut,stancioiu respinge la...gomez.sut al acestuia si gol.
    2.la golul 2.aparare slaba,sweitzeiger centreaza in careul de 6m,stancioiu si fundasul rada, spectatori.gomez bocanc,gol.
    3.la golul 3, apararea "stana de piatra",gomez primeste mingea,tot pe partea lui rada,inainteaza nestingherit.sut si gol,pe jos langa bara.
    4.la golul 4,de frica apararii tip "stana de piatra", stancioiu iese la 16m,degajeaza intr-un adversar, mingea sare peste el tot spre partea dreapta poarta,aparator dreapta-rada-spectator si un alt neamt introduce mingea in poarta.
    B.concluzii.:
    1.nu s-au luat masuri speciale de tinere a lui gomez.greseala de tactica antrenor.
    2.apararea imobila,de tip "stana de piatra"(nepregatita fizic si tehnic-pase repetate-tiki-taka).noroc cu inaintasul traore care a venit si a deposedat de cateva ori in aparare.
    3.mijlocasii n-au putut tine mingea-pase repetate-tiki-taka.
    4.stanciou, a gresit alaturi de echipa la golul 1,2,4.
    5.inaintarea nu are precizie si forta(vz primul gol a lui gomez-stancioiu nu l-a vazut) la suturi in viteza,deoarece ,probabil,nu face antrenamente cu suturi pe poarta caroiata,la punct fix.deasemenea,carente la lovituri libere,cornere.
    C.Incheiere
    trebuie mai multa raspundere la echipele de club si nationala, deoarece am inceput iarasi cu scoruri de mult apuse,care puteau fi evitate printr-o pregatire fizico-tehnico-tactica corespunzatoare,vz:acest 0-4 cu bay, 0-3 cu lituania acasa,5-0 cu serbia in deplasare,sa.
  • 0 (0 voturi)    
    Pt toti cei de m-ai sus care il contesta pe Cartu: (Joi, 4 noiembrie 2010, 17:57)

    Motanu [anonim]

    Ce vina are ma oameni buni Cartu daca atacantii cfr-ului nu sunt in stare sa bage mingea in poarta adversa ???
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Vineri, 5 noiembrie 2010, 20:47)

    euu [anonim]

    Deci oricum daca suporterii nu sunt alaturi de ei nu rezolvam nimica`..Daca`i huiduim si`i fluieram nu rezolvam nimika`.. Am fst la meci..Si si eu jok handball si stiu cum e sa te descurajeze cineva.:-< Daca suntem CFR-isiti trebuie sa`i sustinem orice ar fii.. Se mai intampla asta e.. :( Dar merita sa fim alaturi de ei si la bine si la raw.;;) FORTA CFR`.:x:x:x