Rapidul s-a impiedicat pe propriul teren de Pandurii, scor 1-1, echipa pregatita de Marius Sumudica ratand sansa de a se apropia la doar doua puncte de liderul Otelul. Gorjenii au acuzat vehement maniera de arbitraj la finalul disputei din Giulesti, echipa lui Petre Grigoras considerand ca a avut doua goluri anulate eronat si un penalti neacordat.

Marius SumudicaFoto: Hotnews

Au marcat: Cassio, minutul 9, respectiv Voiculet, minutul 19.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Faze incriminate de Pandurii:

- minutul 70, Orac este tras de tricou de Marcos Antonio, centralul nu dicteaza nimic

- minutul 81, Stromajer inscrie, reusita este anulata pentru off-side (pe reluare se poate observa ca este o decizie cel putin discutabila)

- Vrajkovici inscrie din apropiere, reusita este anulata pentru un off-side inexistent.

Echipe:

Rapid: 1. Coman - 2. Rui Duarte, 4. M. Antonio, 27. Glauber, 6. Ezequias - 11. Frunza (14. Roman '46), 15. Lazar, 30. Spadacio, 7. Cesinha - 10. Herea (21. Sburlea '46), 99. Cassio. Antrenor Marius Sumudica.

Pandurii: 80. Mingote - 2. G. Matei, 3. Viera, 21. Chiriches, 6. Cardoso (8. Orac '64) - 5. Pintilii - 7. Bacila, 14. Voiculet, 10. Hidisan (19. Vranjkovic '64), 29. Grecu - 30. I. Iordache (20. Stromajer '69). Antrenor Petre Grigoras.

Cartonase galbene: Rui Duarte '21, Spadacio '89, Coman '89 / Cardoso '29, Bacila '33, G. Matei '52, Vranjkovic '89, Mingote '90+5.

Arbitri: Mugurel Draganescu (central) - Bogdan Velicu, Vasile Marinescu (asistenti) - Teodor Craciunescu (rezerva).