Barcelona - Sevilla 5-0/ Masina de goluri

Duminică, 31 octombrie 2010, 9:29 Sport | Fotbal

Barcelona, de neoprit
FC Barcelona a facut spectacol pe Nou Camp impotriva Sevillei, catalanii castigand cu un categoric 5-0. Messi 4', 64', David Villa 24', 90' si Dani Alves 53' au punctat pentru o formatie blau-grana in mare forma. Intr-o alta partida a zilei, liderul Real Madrid a castigat cu 3-1 in deplasareare de la Hercules.

Barcelona a benficiat de un start perfect in derbiul cu Sevilla, gazdele deschizand scorul inca din minutul 4 prin Leo Messi. Pana la pauza s-a facut 2-0, dupa reusita lui David Villa (24'). Echipa lui Josep Guardiola nu s-a oprit insa din marcat, iar tabela a aratat un categoric 5-0 la final (au mai punctat in a doua repriza  Messi, Villa si Dani Alves).

Real Madrid a fost condusa de Hercules cu 1-0 (Trezeguet 3') pana in a doua repriza, atunci cand Di Maria a egalat (52'). Dubla lui Cristiano Ronaldo (venita in minutele 82' si 86') a dus cele trei puncte la Madrid, iar Realul ramane in continuare lider in Primera Division.

Barcelona:
Valdes, Alves, Puyol, Pique, Abidal, Xavi, Busquets, Iniesta, Messi, Villa, Pedro Rodriguez

Sevilla: Varas, Konko, Caceres, Alexis, Antonio Rodriguez, Perotti, Romaric, Renato, Capel, Luis Fabiano, Kanoute.

Alte rezultate consemnate sambata:

Valencia - Zaragoza 1-1
(Lanzano aut 43' - Lanzano 3')
Hercules - Real Madrid 1-3
(Trezeguet 3' - Di Maria 52', Ronaldo 82', 86')

• +3 (5 voturi)
    parca era un articol in care (Duminică, 31 octombrie 2010, 9:53)

TOTEU [anonim]

David Villa reprezenta o mare tzeapa .. pentru barcelona ...
      da, era...:)) (Duminică, 31 octombrie 2010, 15:14)

dan [anonim] i-a raspuns lui TOTEU

... dar deja e perimat! :))))))))))))))
      Apropo, fix la articolul ala m-am gandit si eu cand am citit ca Villa a marcat 2 goluri....:))
      Ce sa mai zici, articolul ala reflecta pur gandirea romaneasca: daca in 2-3 meciuri nu mai da gol, inseamna ca nu mai da randamentul de la echipa cealalta, deci trebuie schimbat ( precum antrenorii echipelor de la noi... ca sosetele )

Sa vedem daca imi publica comentariul baietii de la hotnews!
  • +3 (3 voturi)
    cel mai probabil... (Duminică, 31 octombrie 2010, 13:20)

darksider [utilizator]

articolul anterior din HotNews l-a motivat pe Villa sa se apuce de marcat :)
      probabilitate... (mai mica decat la Loto) (Duminică, 31 octombrie 2010, 17:13)

dan [anonim] i-a raspuns lui darksider

Da, si ce zici tu e posibil!
      Dar, de asemenea exista posibilitatea ca Messi si Puyol sa fi citit articolul anterior si sa se fi hotarat sa le dea cu flit celor de la hotnews care au indraznit sa se ia de colegul lor de la Barca ( sau ma rog, de cei din presa spaniola dupa care au tradus cei de la hotnews....) si sa-i dea mai multe pase de gol lui Villa in meciul asta... nu?! ;)

Posibilitatea exista, nu? Chiar daca e mai mica un miliard decat aceea de a castiga eu la Loto ( ca de fapt eu nu joc deloc la Loto )! Intelegeti voi ce vreau sa zic! :)