Dinamo - Medias 3-2/ De la 1-2...

de A. S.     HotNews.ro
Vineri, 29 octombrie 2010, 22:25 Sport | Fotbal

Dinamo, a 4-a victorie consecutiva
Foto: fcdinamo.ro
Spre deosebire de alte dati, Dinamo a inceput bine: a deschis scorul prin Alexe (16), la o iesire gresita a portarului din Medias. Si totusi, a fost un meci complicat - in minutul 22, a egalat Litu, cu o aparitie inspirata in fata portii bucurestene. Defensiva lui Andone a gafat si in minutul 35, cand Trtovac a reluat in plasa, din 8 metri, o centrare buna a lui Eric.

In partea secunda, Dinamo primeste un ajutor neasteptat din partea adversarului: Litu este eliminat pentru al doilea cartonas galben (58), apoi bucurestenii primesc si ajutorul arbitrului care acorda penalty pentru o cadere artistica a lui Andrei Cristea, de langa Todea (70).

A transformat Andrei Cristea, egaland, apoi Dinamo a decis meciul cu o reusita a lui Scarlatache (73).

"Nu comentez eu penalty-ul acela, daca a fost sau nu... Poti sa mai gresesti un penalty, problema este maniera in care arbitrezi un meci... Dar nu are rost sa comentez eu asta..." - Cristi Pustai, antrenor Medias.

"A fost un meci prost al lui Dinamo. Facem prea multe greseli. Parca nici nu am avut prospetime, desi am odihnit cativa jucatori la partida din Cupa. Nu avem nici suporterii alaturi. Cati au fost? 900? E greu sa joci asa..." - Ioan Andone, antrenor Dinamo.























2098 vizualizari

  • +1 (11 voturi)    
    Rusine,de o mie de ori !!! (Vineri, 29 octombrie 2010, 22:58)

    joestika [anonim]

    Ne intrebam de ce Dinamo nu a intrat vreodata in Champions League sau nu a reusit vreo performanta notabila in ultimii ani in Cupa UEFA sau Europe League.Raspunsul este chiar meciul de azi.Este foarte bine ca Antena 1 transmite multe dintre meciurile lui Dinamo ptr ca in felul asta lumea o sa urmareasca cu mai multa atentie alte campionate (Spania,Anglia sau Italia) unde se joaca fotbal,unde arbitrilor nu le tremura chilotzii atunci cand ia bataie echipa gazda si nu se favorizeaza (in general) echipa cu mai mare notorietate.Asa ca RUSINE arbitrii,federatie sau liga ptr modul in care permiteti aceasta HOTIE sa mearga la nesfarsit.Putem si noi sa-i pedepsim in felul nostru : NU VA MAI DUCETI la meciuri (lucru care deja s intampla la Dinamo) si LU VA MAI UITATI LA TV atunci cand vedeti ca joaca astfel de echipe.RUSINE,DE O MIE DE ORI!
  • +5 (11 voturi)    
    hotzie pe fatza (Vineri, 29 octombrie 2010, 23:07)

    hohoho [anonim]

    pe linga maniera in care a arbitrat azi, pe fatza cu dinamo...8 penalty-uri pt dinamo in 13 meciuri, loool.
    cum dreq, dinamovistu cade in careu fara nici un motiv si da penalty, rushine.
    Litu e eliminat, insa dinamovistu care l-a lovit pe Litu cu cotul in gura nu este eliminat, nici macar, galben, dar stai putin, nici macar fault.
    Alt gazar e tras de tricou in careu, si bine-nteles ca nu primeste penalty.
    RUSHINE!
    • +2 (2 voturi)    
      Hmmm (Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 16:05)

      MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui hohoho

      Sa inteleg de la tine ca daca jucatorii sunt faultati in careu nu ar trebui sa se mai acorde penalty pentru ca nu are voie ca o echipa sa primeasca "prea multe penalty-uri"?Care este numarul permis de tine?Poate nu trebuia sa se acorde nici la "mana" in careu a stelistului handbalist,etc...Poate dai tu o lege ca indiferent ce i se face unui fotbalist de la Dinamo in careu,arbitrul nu are voie sa acorde penalty...
  • 0 (6 voturi)    
    jmecheria (Vineri, 29 octombrie 2010, 23:08)

    claudiu [anonim]

    specific ROMANESC !!!!!!!! , SE BUCURA HOTII !!!
  • +3 (9 voturi)    
    arbitrul turmentat (Vineri, 29 octombrie 2010, 23:11)

    sportivul dopat [anonim]

    toate echipele din provincie ar trebui sa iese de pe teren cand sunt defavorizate de catre arbitraj, chiar daca sunt depunctate. prin rotatie, vor fi depunctate toate, pana cand se vor hotara cei cu posturi de raspundere in fotbalul romanesc, cu totii, sa lase sa castige cel care merita, nu cel care trebuie, la ordin. in final, ori vom avea fotbat adevarat, ori va dispare fotbalul din tara. nu merita sa mai vedem simulacru de sport (in orice ramura sportiva), simulacru de arbitraj, simulacru de observatori, etc.
    • +2 (2 voturi)    
      Asa e (Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 10:00)

      zh [anonim] i-a raspuns lui sportivul dopat

      ... Dinamo a fost ajutata de arbitru insa au fost alte multe dati in care situatia a fost inversa... Chiar cu Gaz Metan anul trecut ... Ar fii de dorit un arbitraj echidistant in toate meciurile, ceea ce nu se intampla de fiecare data! Per total, la sfasitul unui campionat se aduna multe greseli pentru si impotriva unei echipe... Cei ce conduc arbitrajul tb sa se aigure ca aceste greseli sunt din ce in ce mai putine. Numai bine!
      • +3 (3 voturi)    
        Hmmm (Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 15:57)

        MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui zh

        Anul trecut a fost bun arbitrajul de la Medias impotriva lui Dinamo,nu?Acesta a fost normal(fara furturi evidente)dar cel de la Medias a fost catastrofal,furt pe fata pentru Gaz.Atunci anti-dinamovistii radeau de bucurie ca Dinamo a fost furata...
    • +5 (5 voturi)    
      Hehe (Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 10:37)

      emil [anonim] i-a raspuns lui sportivul dopat

      Pai si ce te faci cand arbitrii vor trage cu CFR Cluj? Or sa vrea cfr-istii sa iasa de pe teren cand sunt avantajati?
      Hehehe, mai draga...Sa mai zic si despre Vaslui?
  • -1 (3 voturi)    
    dinamo (Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 7:43)

    buzelan corneliu [anonim]

    cu meciul acesta ,pentru a cata oara sa dovedit micimea tuturor ,jucatori ,arbitri,conducatori de cluburi s.a.m.d.,care duc totul in cel mai infect derizoriu.Nu merita nici deplasarea la teren si nici pierderea de timp in fata tv. pentru asa circ stupid
  • -1 (3 voturi)    
    ar trebui.... (Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 9:24)

    egroeg [anonim]

    ca FRF sa anuleze golul si sa-l suspende pe Cristea vreo 2-3 etape pentru simulare (inselaciune}.S-a vazut din avion ca nu avea treaba cu mingea ,ci sa duca piciorul lateral ,ca sa-l agate de adversar.Si nu-i prima data cand are asemenea simulari.Asa intelege Dinamo sa fie o echipa de top...cu simulari,cu coate,cu arbitri...in realitate este o echipa de doi lei.
    FRF ar trebui sa introduca sanctiuni extrem de severe pentru cei care se comporta astfel,altfel nu vom avea un fotbal de calitate.
    • 0 (0 voturi)    
      serios (Luni, 1 noiembrie 2010, 12:19)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui egroeg

      Si golul doi al Mediasului, cel dat din offside, n-ar trebui anulat? Sau pe acela nu-l mai analizeaza nimeni...
      • 0 (0 voturi)    
        la offside este... (Luni, 1 noiembrie 2010, 14:28)

        egroeg [anonim] i-a raspuns lui dj

        o eroare pura de arbitraj voita sau nu ,dar eu ma refeream la un caz de simulare,de inselare a arbitrului ca sa dea un 11m necuvenit,iar pedeapsa ar trebui sa fie mai severa
  • +2 (2 voturi)    
    privind un meci de fotbal (Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 9:24)

    panfil flecaru [anonim]

    vezi o intrecere intre incompetenti. fotbalisti de doi bani, arbitraj pe masura.
    superficialitate, ca peste tot in ro.
    kitch.imitatie de sport si biznes.
  • 0 (2 voturi)    
    Bravo baieti! (Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 9:32)

    Radu [anonim]

    Nu stiu cum sa zic, dar tare am avut un feeling legat de meciul asta. Prea joaca Dinamo "anapoda" anul asta. Si am pariat pe un rezultat pauza-final 2/1. Cota 25. Multam, Dinamo! :))

    Daca mai bate si otelul mi-am scos salarul pe juma de an!
    • +1 (1 vot)    
      la urmatorul... (Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 14:04)

      adi [anonim] i-a raspuns lui Radu

      ......feeling de asta da o sarma pe undeva ca poate ne scoatem toti bani de o iesire cu baietii

      hai noroc !
      • 0 (0 voturi)