Liga 1 CFR Cluj - Unirea Urziceni 3-0/ Fara probleme

de L.A.     HotNews.ro
Duminică, 24 octombrie 2010, 22:17 Sport | Fotbal

CFR Cluj s-a impus clar pe teren propriu in cea de-a noua etapa a Ligii 1, in fata vicecampioanei Unirea Urziceni, scor 3-0. Desi au dominat clar intreaga intalnire si au jucat cu un om in plus din minutul 22 (dupa eliminarea lui Rusescu), clujenii lui Cartu au avut nevoie de 70 minute pentru a deschide scorul.

Ocaziile nu au lipsit la poarta ialomitenilor. Rada a avut o ocazie imensa inca din minutul al saptelea, dar sutul sau a lovit transversala. Ialomitenii au raspuns prin Art. Karamian peste doar un minut, sutul armeanului ducandu-se insa putin peste poarta. Balanta s-a inclinat in favoarea clujenilor din minutul 22, cand Rusescu este eliminat pentru un cot in figura aplicat lui Piccolo.

Cum s-au marcat golurile:

Min. 69: Tony bate o lovitura libera la bara a doua, Bjelanovic rateaza o executie din foarfeca, balonul ajunge la Traore, aflat cu spatele la poarta, ivorianul se intoarce, dribleaza un adversar si inscrie pe sub portarul ialomitean, cu un sut la coltul lung.

Min. 70: Contra-atac al clujenilor, iar De Zerbi fructifica o pasa a lui Bastos si inscrie pentru 2-0.

Min. 90: De Zerbi reuseste dubla, inscriind cu un sut perfect din lovitura libera, de la marginea careului

Echipe de start:

CFR Cluj: Stancioiu, Tony, Alcantara, Piccolo, Rada, Costa, Peralta, De Zerbi, Culio, Hora, Traore

Unirea Urziceni: Cernea, Musat, Blay, Mehmedovic, Goge, Art. Karamian, Muzac, Todoran, Semedo, Rusescu, Arm. Karamian

1398 vizualizari

frumos titlu (Luni, 25 octombrie 2010, 12:38)

laurentiu [anonim]

"..fara probleme"
    in conditiile in care clujul juca de mult in superioritate numerica, cu o echipa a urziceniului din care lipseau poate cei mia buni 2 jucatori (maftei si rusescu), cluj a reusit deschiderea scorului in min 70 si voua vi s-a parut ca meciul nu a ridicat probleme pt gazde :))