Liga 1 "U" Craiova - FC Vaslui 0-1/ Trei puncte cu emotii

de L.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 octombrie 2010, 22:35 Sport | Fotbal

Dusan Kuciak, portar FC Vaslui
Victor Piturca a inregistrat al doilea esec de la revenirea sa pe banca tehnica a Universitatii Craiova, oltenii fiind invinsi cu 1-0 pe teren propriu de Vasluiul lui Viorel Hizo. Dupa golul lui Bello din prima repriza, craiovenii au avut sansa egalarii in primul minut de prelungire al meciului, dar Kuciak s-a dovedit decisiv, parand penalty-ul lui Prepelita.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Vasluienii au dominat prima jumatate a reprizei intai, insa cea mai mare sansa a lor a venit abia in minutul 37, cand Wesley a reluat in trasversala o centrare venita din corner. Dupa acest "semnal de alarma", vasluienii si-au indeplinit amenintarea. In minutul 42, Adailton il lanseaza in atac pe Bello, care, tinut de tricou de Ciupe, se tine bine pe picioare, patrunde in careu si inscrie cu un sut la coltul lung.

Repriza a doua a apartinut clar gazdelor, insa Alexandru Piturca, Wobay, Prepelita, Dina sau Dorel Stoica n-au avut castig de cauza in fata portii aparate de Kuciak. In primul minut al prelungirilor, Cristi Balaj ofera lovitura de la 11 metri pentru craioveni, dupa un duel in careu intre Rivas si Dina. Andrei Prepelita executa penalty-ul, insa Kuciak isi salveaza echipa si Vasluiul castiga cu 1-0.

Echipe de start:

Universitatea Craiova: Stanca, Dananae, Gaman, Ciuca, Barboianu, Prepelita, Stoica, Gargorov, Wobay, Piturca, Dina

FC Vaslui: Kuciak, Milanov, Canu, Papp, Balace, Burdujan, Ghencev, Wesley, Sanmartean, Bello, Adailton

2390 vizualizari

Mda. (Duminică, 24 octombrie 2010, 3:50)

ginel [anonim]

Tinut de tricou de Ciupe :)))
    Parerea mea (Duminică, 24 octombrie 2010, 9:53)

stancualexro [utilizator]

Frumos meci. Impecabil arbitraj !
    ... si cred eu ca astea doua se leaga, dar asa cum am pus titlul ... e parerea mea
    Visul lui Piturca (Duminică, 24 octombrie 2010, 9:57)

mos Ion Roata [anonim]

Cum stam cu "Craiova polul fotbalului romanesc" ?!
    Si iar pierdura (Duminică, 24 octombrie 2010, 10:09)

Suca [anonim]

oltenii cu Vasluiul...Au complexe la astia,ca Steaua la Dinamo...Acum 2 ani tot Vasluiul i-a scos in ultima etapa de pe loc de Euroliga,si tot la Craiova...
  • -1 (1 vot)
    Bravo! (Duminică, 24 octombrie 2010, 11:06)

D [anonim]

Felicitari Craiovei dar si Vasluiului! Fotbal de buna calitate, public cald si care-si sustine echipa (nu asta-i treaba publicului?). A fost o seara in care a meritat sa vezi un meci de fotbal. Comparativ cu circul din Bucuresti (indiferent de care echipa), mai ales cel din asa-zisele derby-uri, ce am vazut aseara este de nivel inalt. Bravo!
    Felicitari Vasluiului !!! (Duminică, 24 octombrie 2010, 12:48)

Motanu [anonim]

Se vede ca dupa plecarea lui lopez caro joaca fotbal, nu gluma !!!
    Oricum, interesant este ca daca cu Lopez Caro ajunsesera pana pe locul 15 la un momendat acum iata au urcat pana pe 4 si la 3 puncte distanta de locul 2 pe deasupra !!!