Liga 1 Gaz Metan - Otelul 0-2/ Dubla Paraschiv

de L.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 octombrie 2010, 17:02 Sport | Fotbal

Otelul Galati isi consolideaza prima pozitie in clasamentul Ligii 1, inregistrand a cincea victorie consecutiva, dupa 2-0 cu Gaz Metan Medias. Gazdele au avut posesia balonului in cea de-a 12-a etapa, insa doua contra-atacuri ale galatenilor le-au fost "fatale" mediesenilor, Paraschiv inscriind de doua ori.


Cum s-au marcat golurile:


Min. 73:
Paraschiv reia in plasa din sase metri, dupa o centrare de pe dreapta venita de la Antal.

Min. 87: Paraschiv invinge din nou defensiva gazdelor si reuseste dubla, dupa o noua centrare a lui Antal.  


Echipe de start:


Gaz Metan Medias: Plesca, Trtovac, Fl. Lazar, Akaky, Markovic, Kubala, Hoban, Al. Munteanu, Eric, Pirvulescu, Silvasan

Otelul Galati: Grahovac, Ripa, Sg. Costin, Perendjia, Silviu Ilie, Giurgiu, Neagu, Antal, Paraschiv, Ochirosii, Viglianti


Citeste mai multe despre   






















1411 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Fortza Otelul!!!! (Sâmbătă, 23 octombrie 2010, 17:20)

    erreyy [anonim]

    ''Suntem strajeri la poarta Moldovei
    ''Nascuti din lacrimi de Dunare
    Facem otel si construim nave...
    Dumnezeu de rele sa ne apere...''

    ''Mama te iubesc, dar nu ca pe Otelul''

    Fortza Otelul! Fortza Galati!
    • -1 (3 voturi)    
      Vad ca otelul se dopeaza bine galatenilor !!! (Sâmbătă, 23 octombrie 2010, 18:06)

      Motanu [anonim] i-a raspuns lui erreyy

      Oricum, hai sa facem un pariu, care eu zic ca o sa-mi iasa !!!
      Eu zic ca la sfarsitul campionatului, otelul galati nu se va clasa pe locurile 1-6 !!!
      O sa cadeti fizic dintr-o data, ai sa vezi tu moldoveanule !!!
      • 0 (2 voturi)    
        mata (Sâmbătă, 23 octombrie 2010, 19:16)

        mata [anonim] i-a raspuns lui Motanu

        ba ne dopam ba ne desfiintam . ce o sa mai auzim? ca, tragem pe nas?
      • 0 (2 voturi)    
        Cat de prost si penibil poti fi... (Sâmbătă, 23 octombrie 2010, 19:23)

        Traficantu_De_Influentza [utilizator] i-a raspuns lui Motanu

        Frustratule...
  • +1 (1 vot)    
    Toata lauda ptr.Otelul ! (Sâmbătă, 23 octombrie 2010, 18:21)

    cornel [anonim]

    Merita! Joaca precum o echpa mare,desi ,dupa varsta sunt f. tineri.
    Andone cu tot Dinamo al tau. V-a batut pe cinstite, desi toate TV-urile de sport(mai ales Digi sport) sunt proDinamo. De altfel toata tara e ...dinamovista chiar si azi. Intelegeti ce spun !? Uitati-va ce popor estic suntem (Vantu,Voiculescu,Patriciu,Dan Diaconescu,Copos....sa mai continui ? ) Toti se trag din ochi albastri.....
  • 0 (2 voturi)    
    Otelul, deja campioana (Sâmbătă, 23 octombrie 2010, 19:41)

    Geo [anonim]

    Vor lua campionatul daca isi vad de treaba. Intre timp echipele din capitala, cu exceptia Rapidului , sunt penibile. Steaua e penibila din start pentru ca exista, Dinamo pentru ca asa a vrut.
  • 0 (0 voturi)    
    Lider pe merit. (Duminică, 24 octombrie 2010, 9:19)

    catalin [anonim]

    Faptul ca Otelul Galati este lider deranjeaza pe multi. Si asa e! Ne dopam cu victorii! Ce o sa mai scorniti? Va roade rau de tot invidia. Sunteti cam saracuti la minte. Hai Otelul!
  • 0 (0 voturi)    
    Otelul e bine cum e acum (Duminică, 24 octombrie 2010, 15:00)

    luc [anonim]

    Numai sa nu vina marius stan sa vanda meciuri si jucatori sub pretul pietei, cum face el de obicei