Liga Campionilor Arsenal, victorie la scor cu Sahtior/ AC Milan, invinsa pe Santiago Bernabeu/ Basel castiga pe Olimpico

de L.A.     HotNews.ro
Marţi, 19 octombrie 2010, 20:39 Sport | Fotbal

Cristiano Ronaldo si Mesut Ozil au adus victoria Realului intr-un singur minut, madrilenii invingand pe AC Milan cu 2-0. Arsenal a "spulberat" Sahtiorul lui Mircea Lucescu (5-1), iar Chelsea a castigat cu 2-0 pe terenul celor de la Spartak. In Grupa CFR-ului, situatia se complica, dupa ce Basel a invins pe AS Roma cu 3-1.


Grupa E:


AS Roma - Basel 1-3 (Borriello '21/ Frei '12, Inkoom '44, Cabral '90)
Bayern - CFR Cluj 3-2 (Cadu '32-autogol, Panin '38-autogol, Gomez '77/ Cadu '28, Culio '85)

Clasament:
1. Bayern 9 puncte
2. FC Basel 3p
3. CFR Cluj 3p
4. AS Roma 3p

Grupa F:

Spartak Moscova- Chelsea 0-2 (Zhirkov '23, Anelka '43)
Olympique Marseille - Zilina 1-0 (Diawara '49)

Clasament:
1. Chelsea 9p
2. Spartak 6p
3. Marseille 3p
4. Zilina 0p

Grupa G:

Real Madrid - AC Milan 2-0 (Ronaldo '13, Ozil '14)
Ajax - Auxerre 2-1 (De Zeeuw '7, Suarez '41/ Birsa '57)

Clasament:
1. Real Madrid 9p
2. AC Milan 4p
3. Ajax 4p
4. Auxerre 0p

Grupa H:

Braga - Partizan Belgrad 2-0 (Lima '35, Matheus '89)
Arsenal - Sahtior Donetk 5-1 (Song '19, Nasri '42, Fabregas '60-penalty, Wilshere '66, Chamakh '69/ Eduardo '82)

Clasament:
1. Arsenal 9p
2. Sahtior 6p
3. Braga 3p
4. Partizan 0p


Citeste mai multe despre   























4033 vizualizari

  • -3 (9 voturi)    
    Shaktior cu lucescu pe culmele gloriei :):) (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:24)

    florin [anonim]

    nea Mircea te-a facut arbitrul la londra? :):):):):):)
    • -1 (7 voturi)    
      Mananci des bors ? (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:44)

      Andy Latimer [utilizator] i-a raspuns lui florin

      Cand mititica echipa steaua va ajunge in liga asta or putea toti frustratii sa faca mai multa gargara !!! Stii , florinele baietzash,ca Sahtior a fost singura echipa ce a invins Barcelona la ea acasa ,in anul cand catalanii au castigat toate competitiile ? Ca a luat cupa UEFA ? Mai usurel cu hahaielile , ca s-ar putea sa sughiti :)
      • +1 (5 voturi)    
        apropo baietzash (Miercuri, 20 octombrie 2010, 0:14)

        florin [anonim] i-a raspuns lui Andy Latimer

        da-ti doua palme singur si pe urma intreaba-te de ce crezi tu ca toti care comentam impotriva lui "mourinho" de romania suntem stelisti... faptul ca a invins shaktior barcelona nu insemana nimic, sau nu crezi ca ar trebui sa le dea barcelona trofeele ca au pierdut in ULTIMUL MECI DIN GRUPE CAND ERAU DEJA CASTIGATORII GRUPEI DIN ETAPA 5??? "Baietzash" cu ce echipa a jucat Barca contra lor? Du-te si fa-le statui la cei doi lucesti pentru performantelor deosebite pt fotbalul romanesc: victorie cu shaktior contra barcelonei, cupa uefa si nesperatele egaluri cu albania si belarus obtinute de junior si pe urma uita-te la crichet ca poate intelegi ceva mai mult decat din fotbal.....
      • +1 (5 voturi)    
        in 1986 (Miercuri, 20 octombrie 2010, 0:45)

        florin [anonim] i-a raspuns lui Andy Latimer

        17 Nentori Tirana 1 – 0 Dinamo Bucureşti, Dinamo Bucureşti 1 – 2 17 Nentori Tirana
        cu marele antrenor don Muce pe banca, un rezultat de exceptie si remarcant pentru fotbalul romanesc, nu-i asa "baietzash"?
        btw, am vazut meciul, daca arsenal le dadea 8 sa stii ca nu mira pe nimeni......
        • +2 (2 voturi)    
          Te inseli (Miercuri, 20 octombrie 2010, 9:54)

          Cristi [anonim] i-a raspuns lui florin

          Tocmai d-aia e fotbalul palpitant, se poate intampla orice. Atat au putut aseara cei de la Shaktior, Arsenal a jucat fabulos si ala a fost rezultatul, nu prea poti compara o echipa din Big4 cu una din Ucraina. Dar oricum echipa lu' nea Mircea arata foarte bine si se califica mai departe.
          N-are rost sa te legi de niste rezultate vechi de 20 de ani, ca in ultimii 10 ani pe unde a fost Mircea Lucescu a cam facut performanta (Galatasaray, Besiktas, acum Shaktior).
          Oricum el raspunde pentru rezultate, cei de acolo ii apreciaza munca si au incredere in el, chiar daca mai au astfel de meciuri. Daca antrena in Romania, ce zici, era dat afara?
      • 0 (2 voturi)    
        ...la miezul noptii... (Miercuri, 20 octombrie 2010, 9:42)

        SoulHealer [anonim] i-a raspuns lui Andy Latimer

        ...spunem cele mai multe prostii, stimabile Antifanatic! Omul a facut o gluma, asa ca n-are rost sa batem campii despre Steaua cand subiectul e altul. Frustratii sunt cei care si-au facut un obicei din a ataca Steaua si a o lua peste picior cu orice ocazie, doar asa pentru ca nu-si pot masca ura viscerala impotriva unei echipe care a facut ceva pentru fotbalul romanesc. Sahtior-ul o fi batut Barcelona, dar nicio echipa nu poate trai din amintiri, iar cand Lucescu a afirmat ca le-a pregatit o surpriza celor de la Arsenal a supralicitat si rezultatul s-a vazut!
    • +3 (3 voturi)    
      offfffffffffffffffffffff (Miercuri, 20 octombrie 2010, 9:38)

      me [anonim] i-a raspuns lui florin

      si germania a pierdut cu 5-1 cu romania si apoi a ajuns vicecampioana mondiala...
      asa ca idee...
      accidente se intampla asa ca nu mai vb. prostii.
  • -1 (5 voturi)    
    Suporterule... (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:40)

    CRISTI [anonim]

    Florine,esti stelist sau ROMAN?
    • +2 (4 voturi)    
      interesanta logica.. nu te doare mintea? (Miercuri, 20 octombrie 2010, 0:22)

      florin [anonim] i-a raspuns lui CRISTI

      daca comentezi contra unui membru al clanului lucescu esti deja ori stelist ori nu mai esti roman.... sau acum trebuie sa sustinem "cliseul clasic" daca un roman joaca pe la nu stiu ce echipa respectiv e antrenor noi trebuie sa sustinem neaparat echhipa... in logica ta indubitabila in meciul roma - cfr cluj cu cine ai tinut?