Liga Campionilor, Grupa E

Fotogalerie Bayern Munchen - CFR Cluj 3-2/ Invinsi de propriile greseli

de L.A.     HotNews.ro
Marţi, 19 octombrie 2010, 20:14 Sport | Fotbal

Bayern Munchen - CFR Cluj, in Liga Campionilor
CFR Cluj a inscris de patru ori pe Allianz Arena insa a plecat fara niciun punct de pe terenul celor de la Bayern Munchen, fiind invinsi cu 3-2. Clujenii nu i-au prins pe nemti intr-o zi prea buna, insa doua autogoluri ale lui Cadu si Panin au inclinat balanta in favoarea echipei lui Louis van Gaal, care isi intareste primul loc in Grupa E, avand maxim de puncte.

Inceputul de meci nu a avut deloc un ritm alert, primele 20 de minute scurgandu-se fara faze prea mari la cele doua porti. Prima ocazie demna de mentionat a apartinut clujenilor (min. 21), la centrarea de la colt a lui De Zerbi. Piccolo primeste un balon la bara a doua, insa trimite peste bara din doi metri. Cadu aprinde sperantele clujenilor dupa sapte minute, inscriind un gol superb cu capul dupa o centrare la coltul scurt.

Capitanul CFR-ului reuseste sa puncteze din nou, dupa doar patru minute, insa in proprie poarta. Kroos a trimis un sut paralel cu poarta, insa Cadu, in incercarea sa de a respinge a deviat balonul in proprie poarta (min. 32). Dupa alte patru minute, Bayern primeste un nou cadou, Panin trimitand si el un balon in poarta lui Stancioiu.

Clujenii au avut sansa de a egala la 2 in ultima faza a primei reprize, dar Traore rateaza incredibil, trimitand in bara intr-o situatie de unu la unu cu portarul Butt.

Bayern a dominat repriza secunda, iar in minutul 77, Bayern conducea cu 3-1, dupa o noua greseala a clujenilor. Stancioiu a respins o minge direct in piciorul lui Mario Gomez, iar atacantul a inscris de langa Cadu. Culio stabileste scorul final (3-2) cu bara-gol, dupa o pasa de la italianul De Zerbi.


Echipe de start:

Bayern: Butt, Lahm, Badstuber, Tymoschchuk, Ottl, Schweinsteiger, Pranjic, Altintop, Muller, Kroos, Olic
Rezerve: Kraft, Braafheid, Demichelis, Knasmuller, Jullich

CFR Cluj: Stancioiu, Panin, Cadu, Piccolo, Rada, Dica, Bastos, Kivuvu, Culio, De Zerbi, Traore
Rezerve: Nuno Claro, Tony, Costa, Alcantara, Hora, Veloso, Bjelanovic

Arbitri: Martin Atkinson; M. Mullarkey, P.Kirkup (Anglia)


Grupa E:

1. Bayern Munchen 9 puncte
2. FC Basel 3 puncte
3. CFR Cluj 3 puncte
4. AS Roma 3 puncte


Citeste mai multe despre   






















17646 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    stream live (Marţi, 19 octombrie 2010, 21:02)

    ionutz [anonim]

    http://stream-live-sports.blogspot.com/2010/10/bayern-munchen-cfr-cluj-stream-live.html

    stream live cu 10 minute inaintea meciului
    folositi internet explorer!
    • -7 (13 voturi)    
      bravo boc bravo pdl (Marţi, 19 octombrie 2010, 22:16)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui ionutz

      iata ca se poate si in sport
  • -5 (7 voturi)    
    meci de 6-2 (Marţi, 19 octombrie 2010, 22:24)

    Ghita [anonim]

    ...
  • +7 (9 voturi)    
    foarte tare! (Marţi, 19 octombrie 2010, 22:25)

    oh [utilizator]

    pana acum jucatorii CFR-ului au marcat de 3 ori. Din pacate nu toti jucatorii stiu care e poarta in care trebuie sa inscrie.
    • -1 (3 voturi)    
      poate pana la urmatorul meci (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:56)

      luxdesign28 [utilizator] i-a raspuns lui oh

      invata :)
  • +10 (10 voturi)    
    Chefereu' face istorie la Munchen!!! (Marţi, 19 octombrie 2010, 22:26)

    C [anonim]

    In doar zece minute, ai nostri au reusit cateva performante rare, daca nu chiar unice la Munchen:
    - doua goluri date de acelasi jucator in Champions League in mai putin de cinci minute;
    - trei goluri in zece minute;
    - golul nr. 700 din istoria Bayern.

    Cred ca baietii nostri vor primi cadou o vacanta de Craciun oriunde in Germania...
  • +10 (10 voturi)    
    este 2-1 pt Bayern (Marţi, 19 octombrie 2010, 22:28)

    unu [anonim]

    este 2-1 pt Bayern, CFR a inscris de 3 ori...Forzza CFR hai ca poti sa mai inscri...nu conteaza poarta!!!
    • +2 (2 voturi)    
      3-1 (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:20)

      unu [anonim] i-a raspuns lui unu

      Acum e 3-1. Marcator de la CFR Mario Gomez...v-am zis ca CFR mai poate?...hai ca poate se mai screme de una...
    • +4 (4 voturi)    
      3-2 (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:28)

      unu [anonim] i-a raspuns lui unu

      ati reusit 5 goluri...hai .....ce mai inseamna inca unu...
      • +1 (1 vot)    
        final (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:36)

        unu [anonim] i-a raspuns lui unu

        La naiba...CFR a reusit numai 5 goluri pe aceasta arena...lasa ca mai sunt jocuri in grupe!!!
  • +5 (5 voturi)    
    ghinion 100% (Marţi, 19 octombrie 2010, 22:32)

    srpc [utilizator]

    n-am ce sa zic altceva
  • +6 (6 voturi)    
    ratare (Marţi, 19 octombrie 2010, 22:33)

    ratare [anonim]

    Ratare Ratare min 45 imensa
  • +7 (7 voturi)    
    Bun meci (Marţi, 19 octombrie 2010, 22:36)

    nano2k [utilizator]

    Bun meci facut de CFR. Pacat de ghinioanele din prima repriza. Speram ca norocul se va si intoarce.

    PS: Nu e putin lucru sa inscrii de 3 ori intr-un meci cu Bayern, iar ei deloc :)

    Hai CFR!
    • 0 (0 voturi)    
      Ba da este ..... (Miercuri, 20 octombrie 2010, 10:16)

      Nick [anonim] i-a raspuns lui nano2k

      Daca dai autogol poti sa inscrii chiar mai multe :))
  • +4 (4 voturi)    
    bara (Marţi, 19 octombrie 2010, 22:36)

    wizard [anonim]

    bara! nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :((
    RUPE O DATA PLASA TRAORE!!
  • +4 (12 voturi)    
    Norocul e decisiv (Marţi, 19 octombrie 2010, 22:37)

    OzzyO [utilizator]

    CFR-ul lui Cartu joaca mult mai bine decat Unirea lui Petrescu, dar in timp ce clujenii isi dau autogoluri si iau la tinta barele, adversarii ialomitenilor isi bagau singuri mingea in poarta. Si uite asa Petrescu e mare antrenor, iar Cartu e expirat...
    • 0 (8 voturi)    
      @ozzy (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:38)

      bogdan192 [anonim] i-a raspuns lui OzzyO

      Pentru ca
      a) Petrescu e intr-adevar mare antrenor
      si
      b) Cartu e expirat.

      2 autogoluri in 5 minute nu mai inseamna ghinion. Inseamna proasta pozitionare defensiva, lipsa de viziune si control prost. Chestii pe care un antrenor ar trebui sa le prinda cu mult inainte de meci.
      • +1 (3 voturi)    
        Petrescu e antrenor bun (Miercuri, 20 octombrie 2010, 9:21)

        OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui bogdan192

        Dar jocul CFR-ului, atat cu Roma, cat si cu Bayern in prima repriza a fost mult peste tot ce-a aratat Unirea anul trecut. Apropo, daca te apuci sa compari meciurile, nu stiu care dintre Cartu si Petrescu ar trebui strigat "Autobaza".
        • 0 (0 voturi)    
          are dreptate bogdan192 ... (Miercuri, 20 octombrie 2010, 14:36)

          Ronnie [anonim] i-a raspuns lui OzzyO

          ... cand vorbeste de "proasta pozitionare defensiva, lipsa de viziune si control prost" - cand fundasii tai se apara cu fata la poarta nu pot iesi decat doua accidente
    • -1 (5 voturi)    
      asa e dar (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:52)

      vrajitorul din oz [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

      norocul si ghinionul nu exista, e doar in capul nostru. adica eu nu as renunta la munca ca sa stau acasa cu gandul ca voi castiga la loto.
      • 0 (2 voturi)    
        Si? (Miercuri, 20 octombrie 2010, 9:20)

        OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui vrajitorul din oz

        Ce legatura are cu ce-am scris eu?
        • +1 (1 vot)    
          m-am saturat de scuza cu norocul (Miercuri, 20 octombrie 2010, 10:26)

          vrajitorul din oz [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

          ne bazam prea mult pe "noroc". toate echipele romanesti stau cu fundul in poarta tot meciul si daca fac un autogol sau iau gol in ultimul minut zic ca nu au noroc. n-au decat sa invete sa tina de minge la mijlocul terenului.
          daca lasi mingea la adversar 70% din timp cred si eu ca vor sunt greseli in aparare.
  • +6 (6 voturi)    
    comentatorii bat campii (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:20)

    vrajitorul din oz [utilizator]

    asta nu e autogol si ocazia lui hora a fost enorma...
  • -9 (15 voturi)    
    Eram sigur ca cfr se va face de RUSINE !!! (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:22)

    Numai U !!! [anonim]

    In cluj mereu Numai ''U'' a contat !!!
    • +7 (11 voturi)    
      siiigur ca da (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:39)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Numai U !!!

      U al tau e ZERO pe langa CFR! in seara asta, U ar fi luat un 7-0 pe Allianz Arena, nerod violent (iti zic asa fiindca asa sunt as-zisii suporeri ai asa-zisei U Cluj (o echipa de suflet, dar moarta de vreo 10 ani)
  • +10 (10 voturi)    
    Nemti papagali (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:23)

    C [anonim]

    Hattrick Cadu!!!
    Noi am dat patru goluri (deocamdata) si nemtii nu-s in stare sa dea nici macar unul, la ei acasa... Hah, hah, hah...
    Si probabil inca o premiera in Champions League, cu o echipa care-si da trei autogoluri int-run meci...
    Lasand hazul de necaz la o parte, macar Clujul face un meci frumos, (tele)spectatorii n-au a se plange..
  • +6 (8 voturi)    
    ,,Bravo'' cfr ! banel AUTOGOLita, pardon nicolita (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:26)

    Motanu [anonim]

    are multe de invatat de la voi !!!
    Bravo cfr !!!
    Ati inscris golul 700 pentru Bayern !!!
    Ce sa m-ai zic ca in intervalul a doar 9 minute 28-37 ati inscris de 3 ori !!!

    In urma acestui meci nemtii ar fi nesimtiti daca nu v-ar recompensa cu o vacanta la munchen !!!
    • +1 (3 voturi)    
      Ce faci, cotoiule??? (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:39)

      C [anonim] i-a raspuns lui Motanu

      Ma plagiezi chiar asa, de la obraz???
      Pana la urma au dat CINCI goluri si Bayern niciunul...
      Insa, nefiind eu microbist adevarat, ce sa zic... meciul mi-a placut, a avut ritm si nerv, a fost un spectacol frumos.
      Lasati, baieti, ca pana la urma nu-i decat un joc, nu moare nimeni din asta.
  • +2 (10 voturi)    
    BRAVOOOOOOOOO!!! (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:45)

    REDIROMA [anonim]

    BRAVO BAIETI! ATI DEMONSTRAT CA SUNTETI PESTE IMPUTITI ASTIA DE SASALAI
  • +4 (8 voturi)    
    Galeria (Miercuri, 20 octombrie 2010, 1:21)

    anonim [anonim]

    Am fost pe stadion, si impresionat de galeria decenta a CFRului.
    Pacat ca nu am profitat de forma proasta a bavarezilor (momentan au 10 titulari accidentati).
    Imi aduc aminte cu rusine de meciul Bayern-Steaua de acum 2 ani. Galeria a facut foc de artificii, l-a injurat pe Becali s.a.m.d.
  • +1 (3 voturi)    
    nesimţirea şi trişul se plătesc (Miercuri, 20 octombrie 2010, 1:43)

    ampersand [anonim]

    cârţu, la investire, făcea pe şmecheru-n grădină faţă de munca şi rezultatele lui Dan Petrescu şi-ale celor de la Urziceni în CL, spunând că e uşor să ai aşa rezultate când adversaru-şi dă autogoluri; na, acum musiu cârţu şi-a luat-o peste bot. Iar CFR-ul de-acum, spre deosebire de cea care-nvingea la Roma, plăteşte tributul "borcanului cu miere" la care-au ajuns prin mijloacele curat-murdare şi de toată jena din ultimul an.
    • +2 (2 voturi)    
      Pai... (Miercuri, 20 octombrie 2010, 9:22)

      OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Mie mi se pare ca tocmai, s-a confirmat ce-a zis el atunci...
  • +3 (3 voturi)    
    mda... (Miercuri, 20 octombrie 2010, 9:42)

    me [anonim]

    cred ca o sa trebuiasca sa punem copyright pe greseli imense din care marcheaza adversarul gol, autogoluri si momente in care poti bate da te inneci ca tiganu la mal.
    trebuie sa recunoastem ca suntem expresti la asa ceva (la a ne bate singuri)
  • -1 (1 vot)    
    Si totusi (Miercuri, 20 octombrie 2010, 10:16)

    Fischer [anonim]

    Si totusi mai sunt si oameni care se bucura pentru performantele CFR-ului. Este destul de clar ca franarii au tremurat in ghete. Fundasi mai penibili nu am vazut niciodata. Felicitari.

    Lupta, lupta "U"!!!
  • -1 (1 vot)    
    stai sa vezi (Miercuri, 20 octombrie 2010, 10:55)

    cititor hotnews [utilizator]

    Asta a fost un joc de antrenamet pentru viitorul meci cand vor marca si mai multe autogoluri.
    Important e sa marci.
  • -3 (3 voturi)    
    fraieri (Miercuri, 20 octombrie 2010, 11:25)

    amarus [anonim]

    ideea e ca acesti "campioni", care au luat titlul prin tot felul de manarii nu au cum sa faca fata in asemenea jocuri. slabi, timorati, s-au facut de ras in modul cel mai penibil cu putinta. federatia ar trebui sa interzica echipelor romanesti sa mai "joace" fotbal afara, pentru ca nu sunt bune decat de comicarii, sunt bune de fun. sa stea naibii la cluj si sa sparga seminte, ca de altceva nu sunt buni. se vede acum cum au luat campionatul, prin aranjamente. daca era ceva de capul dovedeau pe teren. ii sustine boc probabil si de asta au luat campionatul, vai de capul lor...ar fi bine nici sa nu se mai prezinte la urmatoarele meciuri, ca decat sa se faca de ras, mai bine sa stea acasa. asta e echipa? asta e antrenor? traore ala parca era la cules cartofi, iar cartu ar fi trebuit sa-l schimbe din minutul 5. foarte slabi, nu doar ca nu au nicio sansa, dar s-au si facut de ras. sa se apuce de alte sporturi, nu de fotbal, ca sunt aerieni rau.
  • -1 (1 vot)    
    cartu - antrenor?!? (Miercuri, 20 octombrie 2010, 16:36)

    Un stelist [anonim]

    Vezi domnule autobaza cum te pedepseste fotbalul cand faci antijoc?
    Pune mana si invata'ti elevii sa mai iasa cu curu' din poarta ca atunci cand adversarul are 70% posesie e clar cine va castiga!Cand joci 10-0-1 e greu sa speri ca vei mai reveni dupa ce adversarul inscrie, dar nu'i nimic, du si echipa asta care acum 1-2 ani facea minuni acolo unde te'ai obisnuit sa duci toate echipele: in lupta pentru scaparea de retrogradare!
    La mai mare!!!!!!!!!!!1