​FOTOGALERIE CFR Cluj, victima sigura pe Allianz?

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 19 octombrie 2010, 11:49 Sport | Fotbal

FotoGalerie CFR Cluj pe Allianz Arena
Au pierdut cu AS Roma (1-2) dupa o partida in care au platit tribut lipsei de experienta, iar acum vor sa evolueze cat mai bine impotriva finalistei din stagiunea precedenta - Bayern Munchen. Clujenii vor sa impresioneze pe Allianz Arena, stadion unde doar Mainz a castigat in acest sezon. "Am incredere in baieti", a declarat fostul ceferist Ciprian Deac. Bayern - CFR va fi LiveText pe HotNews.ro de la 21.45.  

"Clujenii mei trebuie sa stie ca la Bayern astfel de absente nu se simt. Van Gaal are la dispozitie un lot foarte valoros, care face din Bayern o echipa de superclasa. Am incredere in baieti. Pariez pe CFR Cluj la Munchen. In Liga Campionilor e altceva. Jucatorii au alta determinare, alta motivatie, evolueaza cu o ambitie mult mai mare decat in competitia interna" - Ciprian Deac (evz.ro).

Surpriza! Mainz este singura echipa care a reusit sa se impuna pe Allianz Arena in acest sezon
, scor 2-1, pe 25 septembrie (Svensson autogol 45' - Allagui 15', Szalai 77').

"Ar fi o surpriza daca Bayern n-ar castiga. Cunosc pe CFR si stiu ca acolo, ca de altfel in intregul fotbal românesc, lucrurile nu merg deloc bine" - Marcel Raducanu, fost international roman (a evoluat, printre altele, pentru Borussia Dortmund).

Clasament:
1 Bayern 6
2 AS Roma 3 (2-3)
3 CFR Cluj 3 (3-3)
4 FC Basel 0 (2-4)

Meciuri disputate pana acum:


Etapa II
Basel - Bayern 1-2
AS Roma - CFR 2-1

Etapa I
Bayern - AS Roma 2-0
CFR Cluj - Basel 2-1.


Citeste mai multe despre   























1877 vizualizari

  • +3 (7 voturi)    
    Bayern (Marţi, 19 octombrie 2010, 12:16)

    Lucian_Mares [utilizator]

    Nemtii ar trebui sa joace cu bolovani legati de picioare ca sa piarda. Nici o sansa pentru CFR, din pacate.
  • -3 (5 voturi)    
    Si daca? (Marţi, 19 octombrie 2010, 12:33)

    IDT [utilizator]

    Si daca scoatem un egal? Dati o bere daca va fi asa? Eu cred ca CFR va da totul pe teren, pentru ca oricum nu au ce pierde, plus ca vor sa fie si vazuti...
  • +1 (1 vot)    
    Nu avem nici-o sansa din pacate ! (Marţi, 19 octombrie 2010, 15:06)

    Motanu [anonim]

    Adica, hai sa fim seriosi bayern munchen a jucat finala Ligii anul trecut, plus ca daca ar invinge astazi pe cfr, bayern e ca si calificata in 8-imi avand 3 victorii in 3 meciuri, 9 puncte din 9 maxim posibile !!!
    cfr ar trebui sa se roage ca baselul sa nu m-ai obtina puncte deoarece meciul din elvetia care va fi decisiv pentru locul 3 va avea parte de o atmosfera incendiara creata de suporterii elvetieni.
  • +3 (3 voturi)    
    sal (Marţi, 19 octombrie 2010, 15:52)

    robert sisca [anonim]

    Ideea este ca intr-o saptamana in care se joaca doua meciuri internationale...ce vedem si ce citim noi in ziarele de sport ?????? ecouri dupa derby-ul lui peste prajit : Dinamo-Steaua...si cu asta am spus totul...cfr joaca in Liga si unii bat campii cu jiji si borcica....suntem rudimentari..modesti si nu ne vom mai reveni in veci....auzi inca se vb despre dinamo-steaua in conditiile in care fc vaslui-cfr cluj a fost mai bun de 1000 de ori decat ce s-a jucat dum seara in stefan cel mare...bv bv d lor ( ziaristi) continuati ...
  • +4 (4 voturi)    
    bafta baieti (Marţi, 19 octombrie 2010, 17:58)

    wizard [anonim]

    Cine urmareste Bundesliga stie ca Bayern a inceput prost sezonul, din 8 meciuri au doar 3 victorii, 2 egaluri si 3 infrangeri, din 5 meciuri acasa au castigat doar 2. Si-au luat-o, printre altele, de la noupromovata FC Kaiserslautern.
    Dar cum zicea Deac, e alta treaba in Liga, pana acum au castigat tot. Va fi greu dar e un moment slab pentru Bayern.
  • -1 (3 voturi)    
    Suntem... (Marţi, 19 octombrie 2010, 19:12)

    ASIMO [anonim]

    ... pe stadion! :-) Vrem si noi (n.r. romanii din Feldmoching-Hasenbergl) sa vedem o infrangere cu ochii nostri! :-)
    Cu tot patriotismul nostru ... azi sustinem Bayernul! :-))))
    • -1 (1 vot)    
      kk maka (Marţi, 19 octombrie 2010, 19:58)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui ASIMO

      alti rromnini care-si denigreaza tara! //
      • +1 (1 vot)    
        Relax man :) (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:15)

        Chiar kk maka [anonim] i-a raspuns lui srpc

        Prietene, asta este un meci amarat de fotbal intre o echipa in care sunt 4 romani si in una in care nu e niciunul........ nu isi denigreaza nimeni tara :))
        Chiar nu vad ce este rau in faptul ca omul tine cu o echipa de fotbal si nu cu alta ca tine! :)
      • +1 (1 vot)    
        Amice ... (Marţi, 19 octombrie 2010, 23:49)

        ASIMO [anonim] i-a raspuns lui srpc

        ... eu la München am painea si cutitul. La Romania am avut foamea si mitocania. Nu denigrez pe nimeni. Tin cu cei mai buni, care printr-un concrus de imprejurari, sunt din zona in care imi savurez existenta!
        Tine tu cu Clujul flamand, eu tin cu Bayern, beau bere (HB, normal) si halesc wurst!