Preliminarii Euro 2012

VIDEO Azerbaidjan - Turcia 1-0/ O faza de geniu i-a ingenuncheat pe turci

Miercuri, 13 octombrie 2010, 11:09 Sport | Fotbal

Turcia, ce surpriza neplacuta!
Azerbaidjan a reusit marea surpriza a partidelor din preliminariile pentru Euro 2012 (desfasurate marti seara) dupa ce a invins, scor 1-0, pe Turcia. Rashad Farhad Sadygov (39') i-a ingenuncheat pe turci dupa o faza superba a gazdelor.

Centralul disputei de la Baku a fost Alexandru Deaconu. Interesant este faptul ca Azerbaidjan nu avea niciun punct inainte de confruntarea cu echipa lui Guus Hiddink. "Nu pot sa imi explic ce s-a intamplat, nu pot sa realizez", a precizat tehnicianul olandez dupa incheierea partidei.

Rashad Farhad Sadygov (39') a marcat unicul gol dupa o faza care i-a lasat cu gura cascata pe turci.

Vezi aici rezumatul partidei Azerbaidjan - Turcia:

7839 vizualizari

• +3 (3 voturi)
    deja vu (Miercuri, 13 octombrie 2010, 11:27)

daniel [anonim]

Am dat si noi un gol asemanator acum vreo douazeci de ani intr-un meci cu Spania. Parca Mateut a dat golul dupa Lacatus si Piturca lasasera sa treaca mingea printre picioare.
      vu (Miercuri, 13 octombrie 2010, 12:05)

Sile [anonim] i-a raspuns lui daniel

• +2 (4 voturi)
      Asa e! (Miercuri, 13 octombrie 2010, 12:31)

Horatiu [anonim] i-a raspuns lui daniel

Am fost la acel meci, pe Ghencea, in toamna lui 1986 parca. I-am batut cu 3-1, dupa ce la pauza era deja 3-0 pt noi. A fost o prima repriza de vis... Iar Lacatus a scos pe targa vreo 2 spanioli fara sa ia nici macar galben. Si astazi regret ca nu am fortat si in repriza a doua sa le dam vreo 6-7. Dar fiindca suntem romani, ne-am multumit numai cu atat. Golul lui Matteo cred ca a fost al treilea, putin inainte de pauza... Doamne, ce echipa aveam atunci!!!