Surprizele care ne dau sperante: Luxemburg - Belarus 0-0/ Albania - Bosnia 1-1

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 8 octombrie 2010, 23:39 Sport | Fotbal

Albania a incurcat pe Bosnia
Foto: Reuters
Doua dintre suprizele serii din preliminariile pentru Euro 2012 s-au petrecut in grupa D a Romaniei, acolo unde Luxemburg a remizat cu Belarus (0-0), iar Albania a stopat Bosnia (scor final 1-1). Intr-o alta partida, Serbia a pierdut pe propriul teren (scor 3-1) in fata Estoniei.



In urma rezultatelor inregistrate vineri seara, clasamentul Grupei D arata astfel:

1 Albania 5 puncte (3-2 golaveria)/ 3 jocuri
2 Belarus 5 puncte (1-0)/ 3 jocuri
3 Bosnia-Herzegovina 4 puncte (4-3)/ 3 jocuri
4 France 3 puncte (2-1)/ 2 jocuri
5 Romania 2 puncte (1-1)/ 2 jocuri
6 Luxembourg 1 (0-4) 3 jocuri.

Rezultatele serii in preliminarii:

Grupa A:
Kazakhstan - Belgia 0-2
Austria - Azerbaijan 3-0
Germania  - Turcia 3-0

Grupa B:
Armenia - Slovacia 3-1
Andorra - Macedonia 0-2
Irlanda - Rusia 2-3

Grupa C:
Serbia - Estonia 1-3
Irlanda de Nord - Italia 0-0
Slovenia - Feroe 5-1

Grupa D:
Luxemburg - Belarus 0-0
Albania - Bosnia 1-1

Grupa E:
Ungaria - San Marino 8-0
Moldova - Olanda 0-1

Grupa F:
Georgia - Malta 1-0
Grecia - Letonia 1-0

Grupa G:
Muntenegru - Elvetia 1-0
Tara Galilor - Bulgaria 0-1

Grupa H:
Cipru - Norvegia 1-2
Portugalia - Danemarca 3-1

Grupa I:
Cehia - Scotia 1-0
Spania - Lituania 3-1


Citeste mai multe despre   























4228 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    asa asa (Sâmbătă, 9 octombrie 2010, 1:49)

    eli [anonim]

    buna treaba. sa vedem maine alta supriza. franta autogol :)
  • 0 (2 voturi)    
    Hai Romania (Sâmbătă, 9 octombrie 2010, 2:48)

    xxx [anonim]

    Hai ca poate prindem si noi o zi buna..si jumulim putin cocosii..nu e imposibila o victorie,dupa cum veteti in fotbalul de azi orice se poate,Bosnia,marea favorita nu a reusit decat un egal cu Albania,ca si noi,hai sa fim seriosi..avem sanse, e o grupa foarte echilibrata,putem sa iesim si pe locul 1
    • +1 (1 vot)    
      ... (Sâmbătă, 9 octombrie 2010, 14:12)

      ToBeOrNotToBe [utilizator] i-a raspuns lui xxx

      problema romanilor din pacate este ca nu pot tine ritmul 90 de minute. In majoritatea meciurilor in cea de-a doua repriza, in special ultimul sfert de ora, adversarii sunt calare pe noi si ne cara goluri...este vina antrenorilor ca nu pun mai multa baza pe rezistenta fizica.
    • +1 (1 vot)    
      Teoretic se poate orice (Sâmbătă, 9 octombrie 2010, 14:28)

      Adi [anonim] i-a raspuns lui xxx

      Practic, trebuie sa ai cu cine.
  • 0 (0 voturi)    
    Ne dau sperante ca ce? (Sâmbătă, 9 octombrie 2010, 9:47)

    OzzyO [utilizator]

    Bag seama ca nici de punctele cu Luxemburg nu mai putem fi siguri...
  • 0 (0 voturi)    
    Cocosul si Pisica (Sâmbătă, 9 octombrie 2010, 10:32)

    atent [anonim]

    ....hmmmmm, parca vad ceva fulgi zburand

    sau aud o pisica miorlaind "scuze" ?
  • 0 (0 voturi)    
    da da (Sâmbătă, 9 octombrie 2010, 10:37)

    me [anonim]

    lasa ca pierdem noi cu franta si anulam acele surprize.
    mi-as dori sa ne calificam, dar cu aceasta echjipa pur si simplu nu cred.
    nimeni nu se gandeste la reconstructia echipei. jucatori de viitor ca lung, torje, ganea etc sunt la tinert. este drept ca inca nu sunt suficient de copti, dar oricum sanse de calificare nu mai avem, d c sa nu icnercam macar sa facem o echipa pentru celelalte calificari?!
  • 0 (0 voturi)    
    Degeaba ne dau sperante, daca diseara (Sâmbătă, 9 octombrie 2010, 15:03)

    Motanu [anonim]

    pierdem la Paris ! Trebuia sa spuneti ca ne dau sperante in cazul in care romania bate la paris !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Haaaaaaaa (Sâmbătă, 9 octombrie 2010, 18:49)

    Un stelist [anonim]

    La cum arata clasamentul acum 1 punct la Paris ar fi de bun augur, ne-ar mentine ''acolo'' ... o victorie ar fi colosala.
    Hai TRICOLORII!La cei rosu-galben-albastru ma refer :)