Franta - Romania, sambata, ora 22.00

L'Equipe a descoperit marea surpriza pregatita de Razvan Lucescu

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 8 octombrie 2010, 11:50 Sport | Fotbal

Razvan Lucescu, selectionerul Romaniei
Foto: AGERPRES
L'Equipe face o analiza a echipei Romaniei inainte de partida cu Franta (sambata, ora 22.00, Stade de France), jurnalistii francezi prezentand si echipa probabila pe care o va trimite in teren Razvan Lucescu. Marea surpriza o reprezinta prezenta lui Gabi Torje in primul 11, cu toate ca dinamovistul nu a fost nici macar convocat (va juca pentru nationala de tineret in disputa cu Anglia). 

Iata cum arata echipa probabila a Romaniei conform L'Equipe: Pantilimon - Maftei, Tamas, Chivu, Rat - Roman, Torje, Radoi, Apostol, Zicu - D. Niculae.

Francezii sunt de parere ca tricolorii vor miza pe Stade de France in primul rand pe defensiva, arma cea mai la indemana a romanilor in acest moment.
 
"Atmosfera la nationala Romaniei este una tensionata, echipa este decimata de amestecul echipelor de club si ale impresarilor, dar si de puternicele atacuri venite din partea presei" - se precizeaza in L'Equipe.

Clasament Grupa D:

1 Albania 4 puncte (2-1)
2 Belarus 4 (1-0)
3 Bosnia 3 (3-2)
4 Franta 3 (2-1)
5 Romania 2 (1-1)
6 Luxemburg 0 (0-4).

Partida dintre Franta si Romania (contand pentru preliminariile Euro 2012) va avea loc sambata, 9 octombrie, de la ora 22.00, pe Stade de France din Paris.


Citeste mai multe despre   























3601 vizualizari

  • -4 (6 voturi)    
    Cantec de lebada (Vineri, 8 octombrie 2010, 12:11)

    privitor_de_pe_margine [anonim]

    Se pare ca va fi ultimul meci antrenat de Lucescu jr la nationala. Cine va fi urmatorul antrenor?
    • +1 (7 voturi)    
      hmmm (Vineri, 8 octombrie 2010, 12:19)

      anton [anonim] i-a raspuns lui privitor_de_pe_margine

      de ce spui asta? are tupeu si incearca sa faca lucruri bune...dc nu tii cont de fecalele aruncate de fratzii impresari eu zic ca echipa e in crestere...si la rapid a avut nevoie de timp sa faca treaba....eu zic ca nu suntem cu nimic mai prejos decat franta momentului si ca meciul e dechis oricarui rezultat...eu nu l-as demite in cazul in care jucam bine si pierdem.
    • -2 (4 voturi)    
      afacere de familie (Vineri, 8 octombrie 2010, 12:22)

      alex [anonim] i-a raspuns lui privitor_de_pe_margine

      lucescu jr. jr
    • -2 (4 voturi)    
      oare cine? (Vineri, 8 octombrie 2010, 12:24)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui privitor_de_pe_margine

      99% ca e Hagi. Altfel de ce ar fi refuzat o oferta de la Galatasaray si inca una ce-i drept nu la fel de consistenta de la CFR?
      Si fratii Becali nu ar iesi atat de mult in presa daca nu ar avea un scop. Si-au cam pierdut influenta la nationala si nu mai pot dicta regulile acolo ;)
  • -4 (4 voturi)    
    Cine este Roman? (Vineri, 8 octombrie 2010, 12:22)

    soby [anonim]

    stie careva pe unde joaca...?
    • -1 (1 vot)    
      re (Vineri, 8 octombrie 2010, 12:40)

      laurentiu [anonim] i-a raspuns lui soby

      mai muta si tu televizorul pe canalele de sport..de obicei acolo il gasesti...sau uneori pe antena 1 vineri seara...
    • +1 (3 voturi)    
      da (Vineri, 8 octombrie 2010, 12:41)

      gechi [utilizator] i-a raspuns lui soby

      la Laminorul Roman :)
      • 0 (2 voturi)    
        exact (Vineri, 8 octombrie 2010, 12:47)

        laurentiu [anonim] i-a raspuns lui gechi

        unde indeplineste functiile de mijlocas dreapta, antrenor, patron..ca e smecher..
  • -1 (3 voturi)    
    hagi?!?!?! (Vineri, 8 octombrie 2010, 12:43)

    laurentiu [anonim]

    daca solutia pt NT e gheorghe hagi inseamna ca teoria conform caruia oricine se pricepe la sport e gresita..foarte putini se pricep la sport :)

    de ce hagi e un antrenor mai bun decat lucescu?
    sau considerati ca nu trebuie sa fie antrenor ci doar un mai bun selectioner? hagi a avut ocazia sa-si dovedeasca toate aceste calitati..posibile calitati...
  • +1 (1 vot)    
    sal (Vineri, 8 octombrie 2010, 14:47)

    sisca [anonim]

    Sunt de parere ca ziaristii lui peste prajit au principala vina cand vine vorba despre tot ceea ce inseamna fotbalul romanesc...toti ciudatii vb despre Liga 1 mai nou despre cele doua nationale...ideea este ca aceste asa zise subiecte : Marica se gandeste la retragere...sunt niste mizerii ale unor indivizi care daca nu inventeaza sigur nu-si mai primesc salariile...asta este realitatea cruda a ceea ce noi citim zilnic si vedem la Tv la jurnalele sportive...si asata nu este nimic : Lucescu Jr l-a ghicit pe Lorand Blanc...mama simt ca mor cand citesc astfel de titluri..absolut penibile..ce sa ghiceasca oameni buni ???????fiecare isi vede de treaba lui numai noi scriem ce ne vine ca sa ce ????ca tot noua ne facem rau prin astfel de titluri si materiale care duc intr-un final la nimic bun...il tot mediatizeaza pe Mitica Dragomir care-si da cu parerea despre tot ceea ce se perece la noi in fotbal...stiti cat vb un personaj ca el in Spania cu functia lui 1 min poate in 6 luni de zile...al nostru peste tot pe sticla...da cineva din fotbalul juvenil un fissss...hopa si Nea Mitica o parere...PRO TV , Ant 1 toate la gramada....auzi nume Liga lu Mitica....D ne fereste suntem la pamant si nu ne vom mai reveni ever....PS : pareri personale...nu stiu insa de ce dar cred ca multi sunteti de acord cu ele...
  • 0 (0 voturi)