Walter Mazzarri: Steaua a avut doua centrari si a marcat trei goluri

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 1 octombrie 2010, 11:23 Sport | Fotbal

Walter Mazzarri, antrenor Napoli
Foto: Reuters
Walter Mazzarri s-a declarat multumit de rezultatul inscris pe tabela din Ghencea (3-3), tehnicianul italian fiind de parere ca echipa sa a meritat remiza dupa ce a dominat in totalitate a doua repriza. "Steaua nu a mai jucat nimic de la 3-0, doar Napoli a fost pe teren", a precizat Mazzari. In urma acestui rezultat, ros-albastrii se afla pe ultimul loc in Grupa K a Europa League.

"Nu a fost dezastru in primele minute, nu cred ca apararea a avut vreo vina la golurile Stelei, poate doar la al treilea gol a fost o eroare in defensiva. Jocul echipei mele nu a fost de 0-3 in primele 15 minute. Dupa 3-0, Steaua nu a mai jucat nimic, doar Napoli a fost pe teren. Au mai fost doua bare ale Stelei, dar intamplatoare. Nu cred ca trebuie criticata defensiva. A fost un meci ciudat in primele 15 minute. Steaua a fost bine pregatita, a fost incurajata de public, dar important este ca dupa 15 minute noi am schimbat fata jocului. Chiar am fost nevoiti sa schimbam tot planul dupa golurile lor. Steaua a avut doua centrari si a marcat trei goluri" - Walter Mazzarri (citat de Mediafax).

Steaua a remizat, scor 3-3, pe propriul teren, impotriva echipei Napoli, intr-o disputa contand pentru Grupa K a Europa League. Au marcat Cribari (2' autogol), Tanase (12'), si Kapetanos (16') pentru gazde, respectiv Vitale (44'), Hamsik (73') si Cavani (90+8') pentru oaspeti.

Clasament Grupa K


1 Liverpool  4 puncte (4-1)
2 Napoli 2 (3-2)
3 FC Utrecht 2 (0-0)
4 Steaua 1 (4-7).


Citeste mai multe despre   



















2397 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    bare intimplatoare ? (Vineri, 1 octombrie 2010, 11:47)

    fgh [anonim]

    eu sint dinamovist dar macaronarul asta nu prea stie ce spune... la 3-1 a avut steaua doua bare. La 4-1 era putin mai greu ... bare intimplatoare ? Daca nu inscriati inainte de pauza dintr-o bara tot "intimplatoare" in faza anterioara altfel vorbeam acuma. Pacat ca Steaua a incercat sa dea al 4-lea gol cind jucau in 10 oameni. Daca incercau sa tina mingea mai mult in pase cred ca ar fi cistigat mai mult decit citeva secunde necesare pt victorie. Naivitatea costa.
    • +2 (6 voturi)    
      din pacate (Vineri, 1 octombrie 2010, 11:59)

      ska [anonim] i-a raspuns lui fgh

      se pare ca steaua e cam blestemata in europa...middlesborough si lyon si acum napoli...nush ce sa zic...se pierd prea repede cu firea...se baricadeaza in aparare...normal ca te calaresc aia pana e egaleaza/bat...oricum arbitru la fost cam penal....a exagerat cu alea 8 minute...
      • 0 (8 voturi)    
        cred ca glumesti! (Vineri, 1 octombrie 2010, 12:22)

        AdiGB [utilizator] i-a raspuns lui ska

        sa fim seriosi, zdreaua e cea mai norocoasa adunatura de prestatori de fotbal din istoria romaniei! de fapt, cupele europene arata ceea ce stim dar nu recunoastem si anume ca astrul ghencist este o gluma buna si o parodie de echipa! doar in romanica pare mare si tare cand adevarul arata o parodie trista cu becal in varf de steag!

        PS: inainte sa incepeti a ma injura ca nu-s roman raspundeti-va sincer la intrebarile urmatoare:

        a) de ce "marele" astru n-a reusit sa marcheze in 60 ani de existenta nici un gol echipelor italiene in "ieropa" pana aseara?
        b) arbitrajul de aseara va aduce aminte cumva de arbitrajele pro steoaia din perioada 1970-1989?
        c) steoaia a avut aseara o ocazie jumatate in prima repriza (3 goluri) si una dubla in cea de-a doua (0goluri); napuli a avut aseara 3 ocazii in prima repriza (1 gol) si 12 in ce-a de-a doua!!! (2 goluri) => trageti voi concluziile
  • +1 (7 voturi)    
    Mafia macaronara (Vineri, 1 octombrie 2010, 11:58)

    Ion [anonim]

    Macaronarul a vazut alt meci, cel mai important om al lui a fost arbitrul. Alfel era 5-0 in minutul 30.
    • 0 (4 voturi)    
      ... (Vineri, 1 octombrie 2010, 13:02)

      xyz [anonim] i-a raspuns lui Ion

      Sigur ca da, arbitrul. Kapetanos nu are nicio vina. Ce neam patetic suntem.
  • +2 (4 voturi)    
    cred ca s-a uitat la meci (Vineri, 1 octombrie 2010, 11:59)

    bedexe [utilizator]

    dupa ce ca e varza, n-a antrenat deloc echipa, norocul lui cu jucatori buni, uita de cate ori a scapat la 3-0 de ocazii ale Stelei, iar vreo cateva ale lui Nicolita.
  • +2 (6 voturi)    
    super echipa (Vineri, 1 octombrie 2010, 12:13)

    skepsis [anonim]

    Degeaba se tot cramponeaza macaronarul de echipa lui...pana la urma cel mai bun jucator al lui Napoli a fost ARBITRUL care a jonglat meciul cum trebuia ca sa iasa bine. Felicitari arbitrului !!!
  • 0 (6 voturi)    
    hai cu minusurile :)) (Vineri, 1 octombrie 2010, 12:18)

    Gigel [anonim]

    are dreptate italianul. ba eu cred ca napoli putea castiga lejer cu 5-3. (5-4 daca e sa punem barele alea intamplatoare)
  • 0 (2 voturi)    
    Sunt niste hoti arbitri acestia !!! (Vineri, 1 octombrie 2010, 14:58)

    Motanu [anonim]

    mereu am fost furati de arbitri in meciurile oficiale !!!
    oricum...felicitari steaua !!! un joc minunat facut de echipa lui lacatus !
    • -2 (2 voturi)    
      uat???? (Vineri, 1 octombrie 2010, 15:50)

      david beckham [anonim] i-a raspuns lui Motanu

      care arbitru ne-a furat motane?
      ala care se tavalea tartarusanu pe jos?
      ala care facea lacatus schimbarile sa traga de timp?
      sau ala care acu vreo nu stiu cati ani la boro ii baga pe linia portii?
      vechi metehne de-ale noastre.
      MECIUL SE TERMINA CAND FLUIERA ARBITRUL.
      tin cu steaua dar ma bucur ca au pierdut ma intreb totusi cand s-or invata minte sa nu se mai apere cu curu in poarta.
      • 0 (0 voturi)    
        Tu ai vazut meciul cumva ??? (Vineri, 1 octombrie 2010, 23:16)

        Motanu [anonim] i-a raspuns lui david beckham

        Arbitrul nu a fluierat finalul meciului pana ce napoli nu a egalat !!!
        Esti cumva de partea ursului ???
  • 0 (0 voturi)    
    sport (Sâmbătă, 2 octombrie 2010, 11:37)

    maditza1992 [anonim]

    de vina e numai kapetanos....daca nu era el atat de prost incat sa il loveasca pe fundasul lui napoli...echipa noastra le mai dadea cateva goluri...dar pt ca a fost eliminat...steaua a trebuit sa se retraga ....au meritat victoria ..pacat...si acum imi pare rau