VIDEO Are antecedente/ Marcin Borski, batut dupa o "isprava" precum cea din Ghencea

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 1 octombrie 2010, 10:55 Sport | Fotbal

A parasit cu greu terenul din Ghencea (dupa Steaua - Napoli 3-3), scaunele zburand in directia sa. Marcin Borski nu este la primul incident major suferit pe terenurile de fotbal, centralul polonez fiind batut dupa terminarea partidei dintre GSK Katowice si Odra Wodzislaw.


Vezi aici patania lui Marcin Borski (deruleaza pana la un minut): 



Citeste mai multe despre   






















7474 vizualizari

  • 0 (20 voturi)    
    In Ghencea (Vineri, 1 octombrie 2010, 11:50)

    Westbam [utilizator]

    Domnilor, in Ghencea dl arbitru nu a facut nici o "isprava", el a prelungit meciul atat cat trebuia.
    Steaua trebuia sa joace fotbal in a doua repriza daca dorea victoria nu sa stea numai cu fundul pe jos si sa traga de timp. Nu mai instigati fara motiv !
    • +2 (10 voturi)    
      intrebare (Vineri, 1 octombrie 2010, 12:18)

      sadwank [anonim] i-a raspuns lui Westbam

      Ma indoiesc ca a prelungit cit trebuia. M-am uitat la ceas si era minutul 90 + 1:38 cind Tatarusanu s-a ridicat de jos. Deci ar fi trebuit sa prelungeasca meciul pina in minutul 96, nu 97 si ceva.
      Parerea mea, eu asa am vazut dar s-ar putea sa ma insel.
  • +3 (3 voturi)    
    huligani (Vineri, 1 octombrie 2010, 11:56)

    andrei [anonim]

    Am fost un fan al stelei panca cand a inceput un patron cu probleme grave de personalitate sa isi bata joc de echipa si de suporteri dupa bunul plac. Intotdeauna arbitrii sunt cei mai injurati, pot gresi, dar manifestarile violente nu sunt scuzabile; o fac si altii, tot nu e o scuza, compotamentul asta de maidan specific romanesc ma scarbeste, vreau sa pot veni cu familia la meci sa sa nu asist la asa ceva, asa cum este de exemplu in Spania. Jocul stelei este cel pe care ii stiu de prea mult timp, nu stiu sa tina un rezultat, si nu au avut un adversal dificil, este o problema de mentalitate care nu se rezolva prin schimbat antrenori pe banda. Mi-am dat sema cat o sa fie scorul la final dupa 3-1
    • 0 (4 voturi)    
      nu stiu sa tina un rezultat? (Vineri, 1 octombrie 2010, 14:20)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui andrei

      omule, au jucat in 10 oameni intr-un ritm infernal, chiar daca au facut egal, efortul depus echivaleaza cu o victorie impotriva a tot ce spui tu ca tine de spiritul romanesc delasator. Si daca pierdeau, am vazut ca au dat tot ce au putut, la fel ca si pe anfield... Bravo Steaua, pacat de arbitru care ajutorul ce trebuia sa il acorde gazdelor l-a dat oaspetilor si a prelungit nejustificat cu 8 minute partida. Deobicei prelungiri la prelungiri nu se dau decat in cazuri extreme, iar o accidentare de 1 minut si 30 secunde nu justifica alte 4. Sa nu uitam ca lui dinamo i-au anulat un gol cu mingea in aer spre poarta ca se terminase tipul, aici dupa 7 minute s-a decis hai sa mai lasam cateva faze.
  • +1 (11 voturi)    
    uefa.........caracter zero (Vineri, 1 octombrie 2010, 12:10)

    andrei [anonim]

    Acum imi dau seama de ce polonezii au avut dezastrul cu avionul prezidential cazut in Rusia.......pt ca MERITA.
    Daca Germania si Rusia isi vor mai imparti vreodata (adica a 4 oara) teritoriul poloniei sper sa o faca pt totdeanua.....si sa-i stearga din harta lumii.
    • -1 (9 voturi)    
      offtopic - mentalitate (Vineri, 1 octombrie 2010, 12:44)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui andrei

      Romania este asa cum este pentru ca tu gandesti asa !
    • -2 (6 voturi)    
      mila (Vineri, 1 octombrie 2010, 15:53)

      david beckham [anonim] i-a raspuns lui andrei

      imi e mila de tine bah ardeiule.
      arbitru are respectul meu total pt ca a impiedicat o sleahta de hoti sa castige necinstit.
      nu poti pacali fotbalul
      sa se mai tranteasca pe jos tartarusanu
  • -1 (9 voturi)    
    polonezi = carnati (Vineri, 1 octombrie 2010, 13:01)

    doru [anonim]

    Propun sa depunem toti cate un manunchi de carnati la poarta si zidurile Am,basadei Poloniei. Sa le aducem aminte ca atunci cand, la moartea presedintelui lor, am fost alaturi cu flori si lumanari aprinse
    • -1 (5 voturi)    
      DORULE (Vineri, 1 octombrie 2010, 15:58)

      david beckham [anonim] i-a raspuns lui doru

      dorule ba arbitrii ba uefa ba mama ba tata ba bunica sunt de vina.
      niciodata romanii care trag de timp gen tartarusanu care se intindea pe jos gen lacatus care face schimbarile cum cadea el o data prin careu.
      olaroiu va spune ceva?
      tipic romaneste
      bravo macaronarilor ash vrea si eu un asa moral
      MECIU SE TERMINA CAND FLUIERA ARBITRU
  • -2 (10 voturi)    
    A fost totusi corect... (Vineri, 1 octombrie 2010, 13:03)

    Seba [anonim]

    Cum spunea comentariul de la 12.18 a fost prelungit atat cat trebuia. 4 minute de prelungire, plus cele 1:40 de secunde pana s-a ridicat Tatarusanu, plus ca s-a mai efectuat o schimbare la Steaua. Iar acea schimbare a adaugat din start 1 minut de prelungire. Chiar daca s-a efectuat in 10 secunde, regulamentul asa spune, la fiecare schimbare 1 minut de prelungire. Din pacate am fost foarte nervos ca au pierdut 2 puncte, dar fotbalul se joaca pe goluri, nu pe asteptatul cu sufletul la gura sa se epuizeze timpul de pe tabela de joc. Hai la mai mare!
    • +3 (7 voturi)    
      prelungiri (Vineri, 1 octombrie 2010, 13:23)

      kiri [anonim] i-a raspuns lui Seba

      1. pentru fiecare schimbare se prelungeste cu 30 sec. si nu cu un minut
      2. cum de s-a ajuns la prelungiri de 4 minute cand nu au fost trageri de timp (Tatarusanu a primit galben la prima intarziere)
      3. steaua nu a stiut sa se apere (se vedea ca o facea haotic) si poate scorul e meritat ... dar NU ASA.
    • +5 (7 voturi)    
      si totusi (Vineri, 1 octombrie 2010, 14:26)

      kllaus [anonim] i-a raspuns lui Seba

      esti prost, pentru ca nu stii sa calculezi: 4 minute(desi nu trebuiau acordate 4 minute intrucat nu au fost efectuate toate schimbarile, se acorda in mod normal doar 3 minute, eventual 4 daca sunt evenimente care intrerup jocul pentru o perioada mai mare de timp, si nu a fost cazul)+max.1:40 min cat a stat Tatarusanu pe jos(si asta datorita faptului ca s-a facut o vreme ca nu-l vede)+30sec. pentru ultima schimbare, sunt in total 6min si 10 sec. Diferenta pana la 7 minute este acordata de FIFA care isi permite sa trimita dobitoci la meciurile din Europa de Est. Eu unul nu as mai fi lasat arbitrul sa iasa viu de pe teren. Nu conteaza nationalitatea lui, ci lipsa lui de moralitate.
  • +3 (5 voturi)    
    ? (Vineri, 1 octombrie 2010, 13:27)

    costy [anonim]

    daca toti polonejii sunt ca asta e clar
  • -2 (6 voturi)    
    doua echipe mediocre (Vineri, 1 octombrie 2010, 14:24)

    flavius [anonim]

    in loc sai atacati pe stelisti pentru prostia tactica si incapacitatea lor fizica de a tine pasul pe teren 90 de minute,gasiti fel si fel de motive pentru a ascunde incompetenta lor!cu cine a jucat steaua?cu napoli!cine e napoli?o echipa mediocra ca si steaua!unde s-a jucat?pe steaua!cine ar fi trebuit sa domine jocul?steaua pentru ca era pe teren propriu!......parerea mea este ca rezultatul este echitabil si daca tinem cont de harababura din ghencea,steaua sa fie multumita ca nu a pierdut!!!
    • +1 (5 voturi)    
      10 oameni iti spune ceva ? (Vineri, 1 octombrie 2010, 16:00)

      etre [anonim] i-a raspuns lui flavius

      10 oameni iti spune ceva ?
      10 oameni iti spune ceva ?
      10 oameni iti spune ceva ?
      Ma repet, poate va intra in cap.
      Parere mea e ca unii arunca cu pietre gratuit.
      • 0 (4 voturi)    
        De ce au fost PROSTI? (Vineri, 1 octombrie 2010, 16:34)

        Manciu [anonim] i-a raspuns lui etre

        de au ramas in 10? Gestul total timpit de a lovi cu cotul mi se pare corect sanctionat , mai ales prin prisma rezultatului. Mereu scuze, scuze scuze ...mereu scuze, iar vina e mereu la altii.
        NU este normal ca la 3-0 sa iei 3 goluri si sa dai vina pe arbitru. Ceva nu merge IN CONTINUARE la Steaua ca si la toate echipele romanesti. Eu il consider vinovat pe cel care a lovit si a adus echipa lui in situatia asta.
      • 0 (2 voturi)    
        da (Vineri, 1 octombrie 2010, 18:11)

        flavius [anonim] i-a raspuns lui etre

        da,imi spune multe,ca din 11 jucatori unul a fost atat de idiot sa isi lase echipa in 10 jucatori cand erau in avantaj!.............asta nu scuza greselile tactice si incapacitatea fizica de a tine de un avantaj pana la capat!
      • 0 (2 voturi)    
        parerea mea (Vineri, 1 octombrie 2010, 18:26)

        sorinh [utilizator] i-a raspuns lui etre

        ... este ca tu debitezi idiotenii in mod gratuit: nu te intrebi de ce au ramas in 10?
      • 0 (0 voturi)    
        Hmmm (Marţi, 5 octombrie 2010, 13:50)

        MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui etre

        Ce??Steaua a inceput meciul in numai 10 jucatori?Uite ca asta nu stiam...:)
  • +3 (3 voturi)    
    Mare pacat (Vineri, 1 octombrie 2010, 14:44)

    hagi [anonim]

    Steaua a cazut fizic pe final.Sunt echipe care joca mai bine dupa ce raman in 10.Sa ne bucuram ca a fost un meci palpitant,care ne-a tinut cu sufletul la gura.Steaua trebuie sa faca mai multa conditie fizica si o mai mare disciplina.Succes Lacatus !
  • +2 (2 voturi)    
    ??? (Vineri, 1 octombrie 2010, 23:49)

    drivex [anonim]

    Concluzia e clara - UEFA a delegat pe cine trebuia la meciul asta! Pe cine trebuia sa ca cistige Napoli!