Calaul Stelei, Marcin Borski, a fost batut dupa un arbitraj precum cel din Ghencea

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 30 septembrie 2010, 23:08 Sport | Fotbal

Marcin Borski, inamic public in Ghencea
Foto: Reuters
Centralul Marcin Borski nu este strain de arbitrajele controversate, meciul din Ghencea fiind doar inca un "episod" din viata fluierasului polonez. In 2005, Marcin a fost batut de suporterii echipei GKS Katowice dupa un "mascru" precum cel de la Steaua - Napoli, informeaza onlinesport.

Borski a iesit pentru prima data in evidenta in vara lui 2004, atunci cand a fost promovat in prima liga poloneza. Pe acea vreme, era angajatul echipei Zaglebie Lubin, formatie care a fost retrogradata ulterior pentru blaturi.

Marcin a simtit pe propria piele furia suporterilor in anul 2005, atunci cand a facut praf disputa dintre GSK Katowice si Odra Wodzislaw. A fost batut de sustinatorii celor din Katowice, cu toate ca a incercat sa scape - s-a incuiat in vestiare.

In 2006, centralul a aparut in mai multe stenograme compromitatoare care aveau legatura cu scandalul de coruptie din fotbalul polonez. Dupa mai multe interventii, a reusit sa scape cu fata curata.

Ultima "isprava" din cariera tumultoasa a lui Marcin Boski a fost pe Ghencea, acolo unde a aratat patru minute de prelungire, dar a fluierat finalul dupa minutul 98. A fost de-ajuns pentru ca Napoli sa plece cu un punct din Ghencea (a fost 3-3 dupa ce Steaua a condus cu 3-0).


Citeste mai multe despre   






















5130 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    Offf (Joi, 30 septembrie 2010, 23:23)

    Andu [anonim]

    Initial credeam ca acum si-a luat bataie, ce m-as mai fi bucurat. Daca o sa-l vad vreodata pe strada mcar o piedica ii pun.
    • +3 (9 voturi)    
      ce piedica (Joi, 30 septembrie 2010, 23:32)

      un stelist adevarat :( [anonim] i-a raspuns lui Andu

      daca eram in stadion crede-ma ca nu tineam cont de nimic si saream sa ajung la el....in plus daca il vad pe strada il scuip in fata ....numa pt ca a indraznit sa imi provoace o stare aproape de plans. daca era corect golul nu imi era deloc ciuda
  • +3 (7 voturi)    
    scuze (Joi, 30 septembrie 2010, 23:55)

    miticosul [anonim]

    sunt stelist. dar tot timpul se cauta numai scuze si vinovati in afara echipei. de ce a fost egalata? putea sa se prelungeasca pana la minutul 123, nu numai pana la 98.
  • -2 (4 voturi)    
    marcin borski (Vineri, 1 octombrie 2010, 0:16)

    alex [anonim]

    jur, ca l-as omora, daca as putea!!!! e un gunoi de om !!!!
    • +1 (3 voturi)    
      cuvinte prea mari (Vineri, 1 octombrie 2010, 10:28)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui alex

      Cum poti sa spui ca omori un om pt. asa ceva? Nu v-ati obisnuit, oameni buni? Fotbalul nu trebuie pus prea mult la suflet, mai ales cel din Romania. Eu locuiesc la Milano si milanezii nu sunt asa infocati si mandrii, cu toate ca ar avea cu ce sa se mandreasca (Inter a castigat anul trecut Champions League, Milan e o super echipa...).
      Sau de ce imi bat eu gura de pomana? Omoara-l... sa vedem cine sta dupa gratii vreo 20-30 de ani pt. un meci de fotbal.
  • 0 (4 voturi)    
    adevarul e ca (Vineri, 1 octombrie 2010, 0:36)

    serban [anonim]

    Borski il cheama? Pai da, e ruda cu Borcea de la Dinamo, de aia a vrut sa piarda Steaua. Borcica a vrut sa faca in sac la cioban si a vorbit cu nepotu-su Borski. Iar ala s-a conformat. Si Steaua a luat doar 1 punct! Hai Dinamooooo! Pacat, as fi vrut sa bata stelistii pe infumuratii aia de italieni din Sud. Cand jucam si noi romanii bine nu ne lasa arbitrii, cand jucam prost nu ne pot ajuta arbitrii!
  • +5 (5 voturi)    
    No deh, alea frumoase n-are noroc (Vineri, 1 octombrie 2010, 0:49)

    barbidoc [anonim]

    Cele 3 goluri din primele 15 minute cat si egalarea din minutul 25875 au avut cote enorme la pariuri,
    Acuma ce sa zicem, santa napoli, sf. becali, pariuri... no.... n-are cum, in afara de orice discutie, ce treaba are numele becali cu Italia? . Intrebati-l si pe arbitrul de centru, e om serios, fara pata si poate sa va confirme.
  • 0 (2 voturi)    
    Filmuletul cu bataia!!! (Vineri, 1 octombrie 2010, 1:25)

    costinhao [anonim]

    Uitati aici filmuletul in care viermele isi ia omoru in Polonia!

    youtube.com/watch?v=UuboU8SpeG0
  • +3 (5 voturi)    
    Middlesborough reloaded! (Vineri, 1 octombrie 2010, 7:16)

    florin [anonim]

    Este total aberant sa dai vina pe arbitru care a prelungit meciul in mod corect ca urmare a tragerilor de timp repetate ale echipei noastre! Nu este corect!
    Ne-am batut singuri: dupa eliminarea lui Kapetanos, echipa nu a mai jucat nimic. S-au retras in aparare, au lasat initiativa napoletanilor si-au fost dominati total. Parca se blocasera psihic de frica sa nu primeasca gol. A fost un Middlesborough reloaded! Repriza a doua - o tortura - de urmarit era aproape imposibil si pe internet - live text! Tatarusanu a primit cartonas galben pentru trageri de timp inca din min 63!!

    In mod normal dupa numarul de ocazii ratate de Napoli per total italienii ar fi trebuit sa castige.

    PS: In ciuda celor spuse mai sus, nu pot sa nu remarc felul in care Steaua a jucat in primele 25 de minute. Parca era echipa de pe vremuri cu Lacatus jucator, nici nu lasau adversarii sa respire in Ghencea...A fost din pacate doar o impresie...Jucatorii de acum sunt foarte labili psihic, isi pierd numaidecat increderea, si apoi nu stapanesc deloc jocul acela de pase care a facut Steaua celebra. Ei cand sunt sub presiune nu mai sunt in stare sa lege doua pase, nu tin mingea deloc, parca sunt o echipa de hochei in inferioritate numerica.
    • -1 (1 vot)    
      Ba florine...tu esti ROMAN ADEVARAT sau nu ??? (Vineri, 1 octombrie 2010, 15:02)

      Motanu [anonim] i-a raspuns lui florin

      Dupa ce ca s-a spus si pe la TV ca arbitrul ne-a furat pe fata...apari tu si le iei partea italienilor !!!
      Du-te la menaj in Italia, daca le iei asa de mult partea !!!
      • +1 (1 vot)    
        Tu ce crezi ca sunt? (Sâmbătă, 2 octombrie 2010, 8:49)

        florin [anonim] i-a raspuns lui Motanu

        Ce "s-a spus la TV" e irelevant pentru mine. Comentatorii TV de multe ori spun lucruri neadevarate si jenante. Pot trage singur concluzii. Nu tin partea italienilor ci incerc sa fiu obiectiv: vezi statistica meciului - am fost dominati total dupa eliminarea lui Kapetanos! Cand ai 3-0 si joci acasa chiar si in 10 oameni...e vina noastra nu a arbitrului care a prelungit jocul corect.
  • +3 (3 voturi)    
    de ce (Vineri, 1 octombrie 2010, 8:04)

    HrundiVBakshi [anonim]

    Daca acest arbitru e asa patat, cum de arbitreaza meciuri internationale?
  • +2 (2 voturi)    
    Si arbitrul si stelistii sunt de vina (Vineri, 1 octombrie 2010, 9:38)

    vali [anonim]

    S-a vazut din nou lipsa de tarie de caracter a jucatorilor stelisti la fel cum s-a vazut in alte multe meciuri. Se aparau ei pe doua randuri dar degeaba daca rnadul din fata nu venea cu jucatorii italieni si ii lasau singuri pe fundasi. Trebuie pusi intr-o cusca cu lei si doar cei care scapa sunt potriviti pentru echipa, restul sunt niste timorati si oamnei slabi care sub putina presiune cedeaza psihic.
    Arbitrajul a fost cum a fost, dar asta doar reprezentantii UEFA pot lua masuri contra metodei de arbitraj.
    In rest imi place Steaua de acum, sper sa mearga tot spre bine
  • 0 (0 voturi)    
    Arbitrul bun este cel care conduce discret! (Vineri, 1 octombrie 2010, 10:58)

    mm [anonim]

    Daca nu marcau nici in minutul opt de prelungiri, boratura asta de borski ar fi fost in stare sa mai prelungeasca meciul, senzatia mea, oricat de mult pana marcheaza italienii sau pana se crea oazia unui penalti pentru italieni! Asta primea in casca! Din pacate nu este nici prima data si nici ultima data cand italienii ne fura banii si punctele din fotbal! Sa auzim reactia presei acum, dupa aceasta nedreptate evidenta comisa pe un stadion romanesc! Au sange-n instalatie sa atace un arbitru corupt? Toti ii criticati pe Dan Petrescu si Mircea Lucescu cand reactioneaza dur la primele tentative de furt ale unui arbitru! Ce bun era un Dan Petrescu aseara pe margine, sa ceara arbitrului intreruperea meciului in timpul regulamentar!
  • +1 (1 vot)    
    jurnalist subiectiv (Vineri, 1 octombrie 2010, 16:50)

    patriotu [anonim]

    ok, tii cu steaua (si eu tin de cand ma stiu), dar cica esti jurnalist impartial, nu baiat dha baiat dhan galeria lu steaua.

    cate pase aiurea au dat alde nicolita si gasca lui de ametiti in partea a doua? cate mingi au pierdut prosteste marii mingicari care il injurau apoi de mama pe arbitru ca a prelungit meciul ca sa acopere accidentarea portarului si schimbarile?

    oricum, numai printr'o minune nu ne'au dat napoletanii 4-5 goluri pana in minutul 90.

    hai s'o lasam balta cu miorlaielile si scancetele de domnisoare inselate in amor ghebos si sa incercam sa parem mai barbati. chiar si cei care nu prea au cu ce si dau din gura plina de... amenintari.