Otelul - Steaua 1-0/ Fara identitate

Steaua are antrenor/ Lacatus: Nu sunt Mesia, succesul nu este garantat

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 26 septembrie 2010, 19:08 Sport | Fotbal

Marius Lacatus
Foto: AGERPRES
Doua meciuri a rezistat Edi Iordanescu pe banca tehnica a Stelei, patronul ros-albastrilor anuntand, dupa infrangerea de la Galati, ca renunta la serviciile actualului tehnician din Ghencea. Bucurestenii au stat doar cateva ore fara tehnician, Gigi Becali aducandu-l din nou pe Marius Lacatus la carma echipei.

Click aici pentru rezultate si clasament.

"I-am spus si lui Gigi ca plecasem in Spania cu un gand, dar cand s-a apelat la mine... Nu sunt Mesia si sa nu credeti ca daca vine Marius Lacatus, succesul este garantat. Cu ajutorul celor din conducerea administrativa si a jucatorilor, sa speram ca vom face treaba buna"- Marius Lacatus (gsptv).

"Este un risc pe care mi-l asum. Tragem linie la finalul campionatului si apoi vedem daca voi continua sau nu. Nu pot avea convingerea ca raman pana la final. Eu am spus-o, totul depinde de rezultate si de pozitia in clasament", a conchis cel supranumit "Fiara".

"Gata, m-am inteles cu Lacatus. De maine (n.r. luni) el va fi antrenorul Stelei. M-am inteles cu el foarte repede. I-am spus ca am in vizor trei jucatori sa-i dau afara, iar el, in mare parte, a fost de acord cu politica clubului" - Gigi Becali (gsptv).

Dupa noua etape disputate, Steaua ocupa locul 4  in Liga 1, cu 15 puncte acumulate (la patru lungimi distanta de liderul Otelul Galati). Marius Lacatus este cel de-al patrulea antrenor al Stelei din actualul campionat dupa Victor Piturca, Ilie Dumitrescu si Edi Iordanescu.


Citeste mai multe despre   























7219 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    fara (Duminică, 26 septembrie 2010, 19:20)

    Bazil [anonim]

    Lacatus, ai mai fost sluga la oier si te-a aruncat ca pe o masea stricata. Din pacate, cei ce se gandesc sa fie antrenori la Steaua sa judece (daca au cu ce) bine decizia, pentru ca de fapt devin slugi la Becali.
    • +4 (6 voturi)    
      buni si banii ciobanului... (Duminică, 26 septembrie 2010, 19:56)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      de ce sa nu mearga,in definitiv ii ia banii
    • 0 (8 voturi)    
      Mai bazile, iata ce nu intelegi tu: (Duminică, 26 septembrie 2010, 20:05)

      Motanu [anonim] i-a raspuns lui Bazil

      Stiu ca Berbecali distruge steaua sunt de acord cu lucrul acesta...si m-ai sunt de acord si cu faptul ca Lacatus a m-ai fost Sluga la Oier, dar ceea ce tu nu intelegi este faptul ca Berbecali ii atrage pe antrenori cu bani !!!
      • 0 (4 voturi)    
        ? (Duminică, 26 septembrie 2010, 23:56)

        sentenced [utilizator] i-a raspuns lui Motanu

        Demnitate ?
        • +2 (2 voturi)    
          Daca toti am avea demnitate (Luni, 27 septembrie 2010, 10:44)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui sentenced

          s-ar alege praful de Romania la cat de orgoliosi suntem.
  • +6 (14 voturi)    
    steaua .... (Duminică, 26 septembrie 2010, 19:20)

    alpha [utilizator]

    :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ... beeeeeeee
  • +16 (16 voturi)    
    ... (Duminică, 26 septembrie 2010, 19:31)

    Opposite [anonim]

    Nush de ce nu ia Becali berbecu de coarne si antreneaza el steaua
    • +3 (3 voturi)    
      adica (Duminică, 26 septembrie 2010, 20:06)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui Opposite

      pana acum cine a antrenat-o? ma rog, nu oficial...
      • +2 (2 voturi)    
        ... (Luni, 27 septembrie 2010, 9:10)

        Opposite [anonim] i-a raspuns lui dj

        Pai tocmai de ce sa mai strice orzu pe gaste dand salarii la antrenori; mai bine-l pastreaza si-l da pe vreun superatacant de viitor de prin cipru/bulgaria.
        • 0 (0 voturi)    
          pai e cu probleme (Luni, 27 septembrie 2010, 10:17)

          dj [utilizator] i-a raspuns lui Opposite

          cum sa se mai dea mare ca da nu stiu cat la antrenor si de cine sa se mai ia daca nu ii convine jocul echipei sau rezultatele?
  • +4 (4 voturi)    
    Antrenori (Duminică, 26 septembrie 2010, 19:37)

    Mike1410 [utilizator]

    Lui Gigi ii trebuie doar antrenori de unica folosinta. Asa nu se strica si se pastreaza proaspeti...Sau poate ca vrea sa intre in Guiness Book, daca nu cumva a intrat deja!
  • +1 (5 voturi)    
    am vazut betivi... (Duminică, 26 septembrie 2010, 19:39)

    marius [anonim]

    mai coerenti decat finantatorul asta.... poate ca la Steaua este nevoie de o 'dezalcoolizare' generala....
  • +3 (7 voturi)    
    Valori (Duminică, 26 septembrie 2010, 20:32)

    busymind [anonim]

    Scrieti despre valori (vezi echipa de hadbal) si nu mai publicati non-valori. Uitati-va in jurul vostru... Va place?
  • +1 (3 voturi)    
    pacat! (Duminică, 26 septembrie 2010, 20:47)

    manu [anonim]

    Din pacate, singurii antrenori romani de clasa la ora actuala sunt Mircea Lucescu, Cosmin Olaroiu, Victor Piturca si Dan Petrescu. Dupa ei urmeaza Ioan Andone, Sorin Cartu, poate si Marius Lacatus si Dorinel Munteanu (dar ei trebuie sa confirme).
  • +5 (5 voturi)    
    zău! (Duminică, 26 septembrie 2010, 21:11)

    oarcă [anonim]

    Zău mă da voi sunteți siguri că behecaly se percepe la oi? Eu mă îndoiesc chiar și de asta!
  • +4 (8 voturi)    
    Sa mai scriu... (Duminică, 26 septembrie 2010, 22:15)

    IDT [utilizator]

    ...ce am mai scris? Pana nu va pleca de la acest club EUROIparlamentarul votat tot de "stelisti" cu cate doi neuroni fiecare, nu se va intampla nimic bun la Steaua! Pacat! Cat de usor cad in capcana "ziaristilor" astfel de miliardari de CARTON!!! Pacat si de jucatorii care au ajuns pe mana unui asa "antrenor" mioritic (la propriu!). Se duce dracului toata istoria Stelei!
  • +4 (6 voturi)    
    Am mai spus (Duminică, 26 septembrie 2010, 22:29)

    papillon [anonim]

    Am mai spus ca la Steaua nu va fi niciodata performanta, de-ar veni acolo ca antrenor si Murinho pina cind Becali nu va renunta la club .Dimpotriva, alunecarea la vale va fi spectaculoasa.Chiar daca acum exista un lot largit cu o oarecare valoare, Steaua nu este inca o echipa.Omogenizrea nu se face cit ai bate din palme,ori tocmai aici se vede valoarea antrenorului.
    Paradoxal si fanii clubului contribuie prin nerabdarea lor la prabusirea clubului.
  • +2 (4 voturi)    
    Atata timp ... (Luni, 27 septembrie 2010, 1:04)

    Anonim [anonim]

    ... cat joaca in cupele europene becali nu va pleca de la steaua. De acolo vin banii si d-aia tine de echipa atat de mult (si pentru alte chitzibusharii financiare).

    Ce credeti ca va face becali daca echipa are interdictie 5 ani in cupele europene?
  • +2 (2 voturi)    
    Bkli strica (Luni, 27 septembrie 2010, 7:55)

    Yfy [anonim]

    Va veni si ziua in care la steaua nu va mai veni nici un antrenor din cauza lui bkli. Si nici atuncu nu va renunta la steaua. Bkli scoate bani din fotbal nu baga.
  • +1 (1 vot)    
    Bleah... (Luni, 27 septembrie 2010, 10:49)

    gica [anonim]

    M-am saturat de becalisme, slugi si oi. Echipa a ajuns praf. Nu ma mai duc pe stadion de 2 ani. Nu mai imi vine sa ma mai uit nici la tv. Imi este scarba de ce se petrece in fotbalul romanesc si mai ales la steaua.
  • 0 (0 voturi)    
    Laca, pastreaza distananta!!!!!! (Luni, 27 septembrie 2010, 10:50)

    gabi mosneag [anonim]

    Mare pacat!! Lacatus e orbit de dragostea pt NUMELE Steaua, si de-aia se lasa prostit in mod repetat de Becali. Lacatus a fost marea mea iubire ca fotbalist, si imi pare rau de el ca nu intelege ca Steaua de acum nu are ABSOLUT NICI o LEGATURA cu ce a fost pe vremea lui.
    E mult prea atasat sentimental de club, in astfel de situatii mai bine stai departe, ca sa nu fii folosit de smecheri!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Te-ai intors... (Luni, 27 septembrie 2010, 12:54)

    tudorel [anonim]

    ...mai presule?
  • 0 (0 voturi)    
    STEAUA (Joi, 21 octombrie 2010, 23:29)

    Claudia Moaca [anonim]

    Sunt stelista, stiu cat de tare doare sa vezi cine detine Steaua. Dar sa lovesti in Marius Lacatus, in jucatori, in stadion NU ESTE CINSTIT. Sa lovesti in patron - este prostie. Si din doua rele, il alegi pe cel mai mic, eu prefer sa fiu proasta decat sa nu fiu cinstita: BECALI - PLEACA!!!!!!