"U" Cluj - CFR Cluj 1-1/ Nu te supara, frate!

de A. S.     HotNews.ro
Vineri, 24 septembrie 2010, 15:29 Sport | Fotbal

Fanii lui "U"
Foto: universitateacluj.ro
Ca sa nu se "supere" nimeni in Cluj, Universitatea si CFR au incheiat la egalitate, intr-un meci care a deschis etapa a 9-a din Liga 1. Claudiu Niculescu a deschis scorul cu un sut exceptional (15), marcand al 6-lea gol in sezon. Pentru CFR a egalat Traore (30).

Suporterii lui "U" au oferit un spectacol de zile mari in tribune - chiar daca favoritii lor nu au castigat, sunt multumiti ca raman deasupra rivalilor de la CFR in clasament. Ei raman si cu amintirea startului de meci, cu golul senzational inscris de Claudiu Niculescu, din lovitura libera, de la 30 de metri: a trimis balonul direct in vinclu (15). Universitatea a fost egalata in minutul 30, la o aparitie inspirata a lui Traore in careul lui Hutan.

Oficialii campioanei nu si-au ascuns dezamagirea dupa acest egal, care tine CFR Cluj pe loc, in partea inferioara a ierarhiei: "Echipa joaca, se vede ca suntem pe un drum bun, iar astazi cred ca am fost echipa mai matura. Sunt complet nemultumit de rezultat, dar ma bucura revenirea lui De Zerbi, un adevarat numar 10" - Iuliu Muresan, CFR Cluj.

CFR a dominat debutul partii secunde, cand a avut cateva situatii mari, dintre care cea mai mare i-a apartinut lui Traore - ramas singur cu Hutan, a trimis pe langa poarta (60). Hutan a mai salvat o data buturile Universitatii, blocand un sut al lui Bud, scapat singur (75)!

In ultimele 10 minute, Universitatea a urcat mai mult, profitand de spatiile lasate libere de CFR, iar Claudiu Niculescu a mai avut sansa unei lovituri libere (83), insa de aceasta data mingea a trecut peste transversala.



Citeste mai multe despre   



















6821 vizualizari

  • 0 (16 voturi)    
    Forza CFR!!! (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:08)

    Ardelean [anonim]

    Bravo CFR , mandria Clujului si Ardealului ...
    • +2 (12 voturi)    
      ... (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:18)

      crs_fcd [anonim] i-a raspuns lui Ardelean

      cfr mandria Ardealului... Sau nu!
  • +1 (15 voturi)    
    "U" Cluj (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:27)

    qwerty [anonim]

    Hai "U" Cluj!
  • +7 (11 voturi)    
    frumos meci (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:09)

    fillip [anonim]

    Bravo ambelor echipe !
    Forza CFR !
  • -4 (12 voturi)    
    Cfr egal 0 barat (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:10)

    KidChinoT [utilizator]

    Cfr nu exista in cluj. Are suporteri putini pe care nu ii intereseaza neaparat fotbalul cat faptul ca primesc bilete pe gratis si acasa si in deplasare. Clubul le face steagurile, etc.
    • 0 (10 voturi)    
      haide ”U”, haide ”U”, haide ”U” (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:37)

      taranistu [utilizator] i-a raspuns lui KidChinoT

      adevaratii suporteri, U” este istorie. si viitor!
  • -2 (8 voturi)    
    "Frate"?!? Nu i se pare nimanui suspect? (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:32)

    Emil [anonim]

    Nu cred ca la vreun derby intre Steaua, Dinamo sau Rapid s-ar folosi cuvantul "frate". Rivalitatea este mult mai mare atunci cand ambele echipe provin din acelasi oras, deci numai "frate" nu se potriveste.
  • +3 (3 voturi)    
    Fratzi,nefratzi... (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 4:22)

    Snake Eyes [utilizator]

    Tot in liga lu Mitika jucatzi,asa ca enjoy:))
  • +2 (4 voturi)    
    mda.. (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 11:29)

    Anka [anonim]

    vai de voi cu meciurile voastre:)) nu inteleg de ce atata dusmanie .. suntem de acelasi soi :-j... o sa ajungem sa ne mancam unul pe altu' fiindca echipa favorita nu a castigat hai sa fim seriosi sunteti varza toti! :)))) penibililor!!!!!!!!