Cupa Romaniei: Alro Slatina, performera zilei (a eliminat Vasluiul la penaltiuri)

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 22 septembrie 2010, 16:23 Sport | Fotbal

Cupa Romaniei
Foto: Hotnews
Alro Slatina a oferit surpriza zilei in Cupa Romaniei, echipa din liga a doua eliminand pe FC Vaslui (scor 4-3) dupa executarea loviturilor de la 11 metri. FC Timisoara s-a calificat in optimile competitiei dupa ce a trecut cu 3-1 de Juventus Bucuresti. Mai departe merg, de asemenea, Gloria Bistrita (victorie cu 3-0 in fata Astra II), Sportul Studentesc (2-1 CS Otopeni) si FCM Targu Mures (1-0 cu Silvania).

Cupa Romaniei:

Alro Slatina - FC Vaslui 4-3 (dupa penaltiuri)
Dinamo - Ceahlaul 2-0
Pandurii Tg Jiu
- Viitorul Constanta 3-2
Unirea Urziceni - Delta Tulcea 1-0
Sportul - CS Otopeni 2-1
Silvania - FCM Targu-Mures 0-1
Gloria Bistrita - Astra II 3-0
Juventus Bucuresti - FC Timisoara 1-3


Citeste mai multe despre   






















3764 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    mda (Miercuri, 22 septembrie 2010, 17:43)

    plipu [anonim]

    "FC Vaslui, Unirea Urziceni, Gloria Bistrita si Timisoara incearca sa se califice in optimi. "

    si restul nu incearca? Tg Mures nu merita amintit?
  • +2 (4 voturi)    
    comentariu (Miercuri, 22 septembrie 2010, 17:56)

    Alexandru_TgMures [anonim]

    Eu chiar sunt targumuresean...chiar la asta ma gandeam si eu...si pe hotnews, si pe gsp, si pe sport.ro, numa cateva echipe sunt mentionate. Targu Mures nu e echipa de liga 1? Nu suntem in fata Gloriei sau a Urziceniului? Nu suntem oras mai mare decat Vaslui, Urziceni sau Bistrita?
    In fine, nu ar trebui sa existe discriminari indiferent de marime sau liga, dar atunci Silvania, Juventus Bucuresti, sau celelalte echipe din esaloanele inferioare nu incearca si ele sa se califice? Petrolul a castigat cupa din liga a 2-a
    • 0 (4 voturi)    
      pai cand am facut noi ultima boacana? (Miercuri, 22 septembrie 2010, 18:57)

      nicubila [anonim] i-a raspuns lui Alexandru_TgMures

      sa meritam a fi mentionati? 1990? ce, avem vreun ciacanau sa ne duca vestea ca o spart nush ce sau o dat foc parlament?
  • +2 (4 voturi)    
    fotbal (Miercuri, 22 septembrie 2010, 19:03)

    ella [anonim]

    bv alro slatina.... suntetzi cei mai tari:*:*:*:*:*:*:*
  • +2 (4 voturi)    
    magnatuversace (Miercuri, 22 septembrie 2010, 19:07)

    mary18 [anonim]

    ALRO SLATINA este una dintre cele mai frumoase echipe si va face performanta in 2-3 anii va intra si in liga 1 si se va bate pentru lucrile 6-10,are un buget fff mic dar are o pepiniera extraordinara,veti vedea in viitorul apropiat cum va creste nivelul fotbalului romanesc pt ca la slatina,craiova,pitesti si galati sunt cele mai mari talente sunt cei mai multi si cei mai buni copii din tara dar problema este ca aceste talente nu st cautate aqm prin echipa de ftb ALRO SLATINA se vor descoperii fff multi copii talentati,si slatina o sa se dezvolte fff mult prin aceasta echipa;) ca de fff mult timp slatineni isi doresc sa mai vada si ei fotbal pe viu si nu doar la televizor:X ca suporter a lui dinamo si ca oltean adevarat vreau sa le Multumesc tuturor celor de la ALRO SLATINA pt ce fac si le doresc mult mult succes in continuare:X "FRTZA "~ALRO~"
  • +1 (3 voturi)    
    TARE (Miercuri, 22 septembrie 2010, 20:22)

    RAZVAN [anonim]

    BV ALRO..era si mai tare daca jucam pe 1mai
  • +3 (3 voturi)    
    bv baieti (Joi, 23 septembrie 2010, 6:57)

    sharpe [anonim]

    felicit alro slatina ca st slatinean dar si publicul minunat care a fost la stadion dintre toate echipele de la tragerile la sorti o vreau pe vointa sibiu dupaia daca mergem mai departe sa avem meciuri frumoase sa mergem in ghencea mi-as dorii sa ii batem acolo pe stelisti dar pana atunci bv alro
  • 0 (0 voturi)    
    Doamnelor și domnilor... (Joi, 23 septembrie 2010, 14:05)

    Defrotk [anonim]

    Copii și bunici, evenimentul anului în fotbal: Dinamo câștigă un meci fără gol primit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)