Dinamo a platit inca o data tribut unei aparari slabe, cainii fiind invinsi cu 2-1, chiar pe propriul teren, de un Vaslui aflat in revenire de forma. Dupa ce a fost contestat vehement si aproape de a fi demis, Lopez Caro obtine o victorie mare in Stefan cel Mare, dubla lui Wesley (33', 39') trimitand toate punctele in Moldova. Cainii puteau salva remiza, dar N'Doye a trimis in transversala din penalti in minutul 90.

Wesley, decisiv cu OtelulFoto: AGERPRES

Click aici pentru rezultate si clasament.

Dinamo a inceput bine partida, cainii deschizand scorul in minutul 18, atunci cand Liviu Ganea a inscris cu capul dupa o centrare perfecta a lui Bordeanu.

Apararare dinamovista si-a aratat limitele in minutele 33 si 39, atunci cand Wesley a realizat nestingherit dubla. A fost suficient pentru ca oaspetii sa plece cu toate punctele, moldovenii reusind sa acumuleze sase puncte din ultimele doua etape.

Dinamo putea obtine inextremis o remiza, dar N'Doye a trimis in transversala penaltiul dictat in minutul 90 de Augustus Constantin.

Echipe:

Dinamo: Curca - Rubio, Garat, Moti, Bordeanu - Torje, Margaritescu, N'Doye, Ad. Cristea - L. Ganea, Danciulescu

Rezerve: Naumovski, D. Kone, C. Munteanu, M. Niculae, Andrei Cristea, Scarlatache, Bazzi

FC Vaslui: Kuciak - Genchev, Papp, Farkas, Hugo Luz - Campano - Sanmartean, Wesley, Milanov - Adailton, Pouga

Rezerve: Cerniauskas, Zmeu, Milisavljevici, Bello, Canu, R. Costin, Burdujan