Juventus si Lech Poznan au bifat partida serii in Europa League, disputa de pe Stadio Olimpico din Torino oferind nu mai putin de sase goluri. Oaspetii au condus cu 2-0, italienii au intors rezultatul (3-2), dar pana la urma s-a incheiat 3-3. Alex Del Piero a inscris un gol senzational, in timp ce Artjoms Rudnevs a reusit o tripla contra "Batranei Doamne".

Alex Del PieroFoto: Reuters

Polonezii au avut un inceput superb de partida, Lech conducand cu 2-0 inca din minutul 30. Dubla lui Chiellini a readus egalitatea pe tabela (45+2', 50'), iar Alex Del Piero (68') a facut 3-2 cu o executie de manual. Nu a fost insa suficient pentru victorie, Rudnevs punctand cu un sut in vinclu de la mare distanta in minutul 92'. S-a incheiat 3-3, iar spectacolul a fost unul total la Torino.

Vezi aici rezumatul partidei Juventus - Lech 3-3.