Vaslui - Otelul 4-0/ "Demisia, demisia!"

de A. S.     HotNews.ro
Luni, 13 septembrie 2010, 19:54 Sport | Fotbal

Antrenorul Lopez Caro a castigat al doilea meci in 7 etape (4-0 cu Otelul), dar succesul nu i-a imblanzit pe suporteri: de-a lungul meciului, tot stadionul a fluturat bastiste albe, solicitandu-i antrenorului spaniol demisia. Gestul suporterilor a fost alimentat si de o declaratie a patronului Porumboiu, facuta inaintea jocului: "Daca vom castiga cu Otelul, va fi meritul jucatorilor, nu al antrenorului".

Intre Porumboiu si Lopez Caro se consuma o adevarata "telenovela": patronul vrea sa scape de el, dar nu il poate demite, din cauza unei clauze de reziliere. Protejat de notari si avocati, spaniolul a rezistat starii de tensiune de la Vaslui si a condus echipa si in etapa a 7-a, contra Otelului, in fata unui stadion complet ostil.

Din fericire pentru fanii vasluieni, echipa lor nu a avut nicio emotie in teren, contra unei echipe suprinzator de "anemice" a Otelului: Adailton a deschis scorul in minutul 8, iar Wesley a majorat in minutul 29. Dupa pauza, acelasi Adailton a realizat "dubla" (55), iar Pouga a inchis tabela (68).

2504 vizualizari

Fenomenal (Marţi, 14 septembrie 2010, 5:50)

bau-bau [anonim]

Jucatorii si-au revenit rapid din ,,ipotenta,,.
    • -1 (1 vot)
      tu nu ti-ai revenit :) (Marţi, 14 septembrie 2010, 12:05)

adma [anonim] i-a raspuns lui bau-bau

se scrie "impotenta"
    pentru adma (Marţi, 14 septembrie 2010, 15:33)

jucatorii au fost manipulati de Porumboiu.M-am referit la ,,ipotenta,,in care sau aflat jucatorii in unele meciuri pierdute.Este bine ca am dat ocazia lui Becali sa se bucure spunind ca ,,asta mi-am dorit,,?Nu accept pumnalul in piept din cauza unor decizii proaste luate de o persoana care se joaca cu banii nostri .Adma,nu prea ai oua.