Liga 1 FC Brasov - Dinamo 2-2/ N'Doye salveaza un punct

de L.A.     HotNews.ro
Duminică, 12 septembrie 2010, 22:53 Sport | Fotbal

N'Doye aduce un punct dinamovistilor
Dinamo a demonstrat inca o data ca are cea mai slaba defensiva din Liga 1 si a remizat cu o echipa a Brasovului care a jucat in inferioritate numerica inca din minutul 52, dupa ce Diarrassouba a primit doua cartonase galbene in mai putin de doua minute. Gazdele au fost la doar doua minute de a ramane cu toate cele trei puncte, insa N'Doye a salvat un punct pentru dinamovisti.

Cum s-au marcat golurile:

Min. 30 (1-0): Pasa scurta la marginea careului, Chipciu reuseste sa fenteze doi dinamovisti, patrunde in careu pe partea stanga, isi inchide unghiul, dar reuseste sa strecoare balonul pe sub Curca si sa deschida scorul.

Min. 72 (1-1): Hategan ofera lovitura de la 11 metri dinamvistilor, dupa ce Majernik il obstructioneaza pe Ganea in careu. Adrian Cristea transforma.

Min. 76 (2-1): Lovitura de la colt pentru brasoveni, de pe partea dreapta. Lovitura de cap a lui Majernik loveste bara, balonul ajunge la Dedu, care trimite in plasa din cinci metri

Min. 88 (2-2): Torje executa pana la N'Doye o lovitura libera, senegalezul preia cu stangul si suteaza cu dreptul la coltul scurt

Echipe de start:

FC Brasov: Minca, Badoi, Majernik, Balasa, Cr. Ionescu, Viveiros (Williams '81), Ilyes (Martinovic '73), Cristescu, Chipciu, Hadnagy (Dedu '66), Diarrassouba

Dinamo: Curca, Bordeanu, Garat, Moti, Rubio (L. Ganea ;54), Ad. Cristea, Margaritescu (C. Munteanu '81), N'doye, Torje, Niculae, An. Cristea (Danciulescu '67)

2648 vizualizari

• -1 (7 voturi)
    ,Meritau... (Luni, 13 septembrie 2010, 0:10)

Snake Eyes [utilizator]

3 puncte cei de la FC Brasov:)
    • 0 (6 voturi)
      Meritau daca . . . (Luni, 13 septembrie 2010, 8:11)

gheorghe [anonim] i-a raspuns lui Snake Eyes

. . . arbitrul nu ar fi fost dinamovist convins. Moti trebuie eliminat la cel de al catelea fault. S.A.M.D.
      • -1 (1 vot)
        aveti probleme mari ... (Luni, 13 septembrie 2010, 11:57)

danbenq [utilizator] i-a raspuns lui gheorghe

ar fi bine sa va scoateti ochelarii de cal si sa vedeti realitatea.
        • 0 (2 voturi)
          Ai tai . . . (Luni, 13 septembrie 2010, 13:50)

gheorghe [anonim] i-a raspuns lui danbenq

. . . sunt mai mari!
  • +1 (3 voturi)
    Andone,ce faci,tata?! (Luni, 13 septembrie 2010, 9:19)

Pantera Roz [utilizator]

Andone ii felicita mereu pe atacanti si-i critica pe fundasi.De parca el ar antrena numai atacantii,iar de pregatirea fundasilor s-ar ocupa Sumudica sau I. Dumitrescu.Baga,d-le,toata echipa in careul de 6 m-ca "autobaza" lui Cartu-si ataca si tu de 3 ori pe meci,ca poate da D-zeu si dau un gol atacantii tai de vis.Si e suficient.Altfel vei avea in curand un golaveraj 100 la 98 in etapa a 15 a...Totusi,e vorba aici despre fotbal,nu despre rugby sau handbal...
    Dinamo (Luni, 13 septembrie 2010, 9:42)

Anonim [anonim]

Am auzit ca se va oferi prima pentru Dinamo daca nu primeste gol. Au ratat-o la meciul asta, din pacate, dar propun sa premieze fundasii in mod special daca nu incaseaza mai mult de 3 goluri pe meci, si sa vezi atunci distractie.
    mesaj (Luni, 13 septembrie 2010, 15:02)

judecatorul de serviciu [anonim]

Brasovul mai are inca un cuvant de spus campionatul asta ! Nu sunt chiar asa de decimati desi au parasit lotul 11 jucatori. Sa nu uitam ca in 7 etape, Brasovul a jucat deja cu Dinamo (in 9 oameni o repriza), Steaua, Urziceni (a facut egal cu toate), a pierdut in 10 oameni la Vaslui cu 2-1 in finalul meciului, a pierdut la Galati cu 1-0 in min.90 in inferioritate o repriza intreaga (2 eliminati), si a invins pe Tg. Mures si U Cluj (revelatia campionatului). Traiasca Brasovul !