VIDEO Argentina - Spania 4-1/ Campioana - umilita, gafa de proportii a lui Reina

Miercuri, 8 septembrie 2010, 10:52 Sport | Fotbal

Argentina, victorie mare cu Spania
Spania a fost umilita de catre Argentina intr-o partida amicala, campioana mondiala si europeana fiind invinsa cu 4-1 pe "Estadio Monumental". Faza meciului i-a apartinut lui Pepe Reina, portarul gafand decisiv pentru golul al treilea al gazdelor. Messi, Higuain, Tevez si Aguero au punctat pentru gazde, in timp ce Llorente a bifat golul de onoare pentru iberici.

Argentinienii au inceput in forta meciul, in minutul 34 echipa pregatita de Batista conducand deja cu 3-0 (Messi 10', Higuain 13', Tevez 34'). Avantajul a fost decisiv, in a doua repriza scorul fiind egal, 1-1 (Aguero 91', respectiv Llorente 84').

Argentina: Romero - Zanetti, Demichelis, G. Milito, Heinze - Banega, Mascherano, Cambiasso - Messi, Higuain, Tevez.

Spania: Reina - Monreal, Marchena, Pique, Arbeloa - Busquets, X. Alonso - Iniesta, Fabregas, Silva - Villa.

Vezi aici rezumatul partidei Argentina - Spania 4-1:

8375 vizualizari

• -8 (12 voturi)
    ha ha ha (Miercuri, 8 septembrie 2010, 12:46)

zboing [utilizator]

iata adevarata valoare a Spaniei care nu merita cupa Africii
    • +8 (8 voturi)
      de fapt (Miercuri, 8 septembrie 2010, 13:09)

emil [anonim] i-a raspuns lui zboing

adevarata valoare a Argentinei fara Maradona ;)
    • +4 (4 voturi)
      Clar (Miercuri, 8 septembrie 2010, 15:21)

muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui zboing

Adevaru-i ca in amicale se vede valoarea, cand experimentezi cu alti jucatori decat cei de baza, cand schimbi juma de echipa la pauza etc.
      Spania de la CM nu ar fi luat acele goluri...
    Ce n-a vavazut Maradona (Duminică, 12 septembrie 2010, 18:08)

marcel [anonim]

... a vazut noul antrenor. Sa ai trei jucatori invingatori in Champions League si sa nu-i folosesti e ceva. Pe Cambiasso nici macar nu l-a inclus in lot.
    argentina-spania (Vineri, 17 septembrie 2010, 10:50)

DBN [anonim]

atat a putut spania si la mondial: de cand a iesit din grupe doar un gol pe meci si ala chinuit; doar ca de data asta a si incasat 4 :))