Gabi Muresan: Avem nevoie de Mutu la echipa nationala

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 5 septembrie 2010, 14:13 Sport | Fotbal

Gabi Muresan
Foto: AGERPRES
Romania a dezamagit contra Albaniei, iar tricolorii au doar varianta victoriei in Belarus (meciul se va desfasura marti, de la ora 20.30) pentru a ramane in calculele calificarii la EURO 2012. "Mutu e un jucator decisiv. Il asteptam la nationala, avem nevoie de el", a declarat Gabi Muresan.

"Suntem putin dezamagiti dupa egalul cu Albania, dar am venit aici sa castigam meciul si suntem siguri ca o putem face. Nu e nicio tensiune in lot. Mutu este un jucator decisiv care deocamdata nu poate juca. Da, avem nevoie de el. E un fotbalist de valoare pe care il asteptam la lot. Sper sa nu-i dam lui Razvan motive sa plece. Meciul cu Albania a fost doar un accident. Belarus are o echipa buna, cu un jucator precum Hleb, care poate face diferenta. Nu stiu daca exista o favorita in meciul de marti, dar noi am venit sa castigam ", a declarat Gabi Muresan.

Partida dintre Belarus si Romania se va desfasura marti, de la ora 20.30, la Minsk, urmand sa fie in direct pe Tvr1 si Live Text pe HotNews.ro.


Citeste mai multe despre   






















883 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    baiatu' lu' tacso (Duminică, 5 septembrie 2010, 14:37)

    george [anonim]

    baiatu' lu' tacso inca mai are nevoie de timp , ii mai trebuie bani de citeva case , excursii , masini samd apoi pleaca..
    ...
    Si ce daca Mutu e bun , daca l-a enervat pe baiat , l-a enervat si cu asta basta , are si el ambitu lui ca doar daia e baiatu lu tacso ..
  • +4 (4 voturi)    
    Agonie (Duminică, 5 septembrie 2010, 14:49)

    Deci [anonim]

    Cred ca Romania va bate Belarusu, si va prelungi un pic agonia...
  • +1 (1 vot)    
    nu conteaza ca e bun (Duminică, 5 septembrie 2010, 15:54)

    udy [anonim]

    are dreptul la o sansa numai daca si-a schimbat atitudinea,ca in rest nu facem decat sa motivam mahalaua,numai sant apreciate munca si daruirea pe teren
  • 0 (0 voturi)    
    Plecati dracului toti ..... (Duminică, 5 septembrie 2010, 16:07)

    Carcotescu [anonim]

    in frunte cu Mircea Sandu si ailalti de la federatie.
  • 0 (0 voturi)    
    Petrescu a demonstrat,el trebuie sa vina! (Duminică, 5 septembrie 2010, 17:42)

    arkan [anonim]

    ...Hagi nu a castigat nimic cu nicio echipa la care a antrenat,Boloni nu a dorit sa antreneze echipa nationala peferand banii din Franta si Portugalia ...i-a trecut randul,sorry! Lui PETRESCU trebuie sa i se dea o sansa mai ales ca a demonstrat ca poate castiga un titlu national cu o echipa fara nume, DACA ESTE LASAT SI NU ISI BAGA NASUL UNII IMPRESARI !!!
  • -1 (1 vot)    
    Va veni si Mutu, (Duminică, 5 septembrie 2010, 17:46)

    Pantera Roz [utilizator]

    si vom juca la fel de dezlanat.Ei,si atunci pe cine vom mai astepta sa ne salveze?Pe Sfantul Duh,eventual...Daca nu-l aduc astia pe Dan Petrescu.
  • 0 (2 voturi)    
    in sfarsit (Duminică, 5 septembrie 2010, 20:07)

    zaboo [utilizator]

    s-a trezit cineva... se aude si la tine, Luce-scula ce esti?
  • +3 (3 voturi)    
    Ne-am invatat prost (Luni, 6 septembrie 2010, 10:44)

    iulicos [utilizator]

    De cand cu generatia lui Hagi, noi romanii ne-am invatat prost. Avem impresia ca trebuie sa ne calificam la fiecare turneu final si atunci cand nu se intampla asa ni se pare o drama. Daca ne gandim la ce era inainte de generatia anilor '90, o sa ne dam seama ca avem o parere supradimensionata despre echipa nationala. Calificarile veneau odata la 15-20 de ani. Asa se intampla si acum. E ceva absolut firesc dar noi nu vrem sa acceptam ca asta este nivelul nostru si ca perioada generatiei de aur a fost o exceptie in istoria fotbalului romanesc. Daca nu ar fi fost Gica Hagi nu am fi avut parte de acele rezultate extraordinare, pentru noi si acum nu am mai fi injurat mereu nationala Romaniei. Ni s-ar fi parut normala mediocritatea in care ne zbatem. Haideti sa ne trezim din vis ! Nu suntem nici Argentina nici Germania si faptul ca vedem la tv turneele finale, nu e tragic asa cum ni se pare noua.
    • 0 (0 voturi)    
      Ai dreptate (Luni, 6 septembrie 2010, 12:30)

      OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui iulicos

      Dar problema nu e neaparat ca nu ne calificam, ci ca am ajuns sa nu mai batem decat echipele de amatori gen Faroe.