Selectionerul Albaniei: Rezultatul nu e deloc surprinzator

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 11:27 Sport | Fotbal

Josip Kuze, selectionerul Albaniei
Foto: Reuters
Albania a reusit sa incurce Romania si sa castige un punct dupa remiza, scor 1-1, de la Piatra Neamt. "Rezultatul nu e deloc suprinzator, cu toate ca ne-a fost greu contra Romaniei", a precizat selectionerul albanez Josip Kuze. "Am realizat un superb 1-1, dupa ce nu mai reusisem ceva pozitiv impotriva romanilor din 1949", se precizeaza in Albania Sport. 

"Rezultatul nu e deloc surprinzator, cu toate ca ne-a fost greu cu Romania, care e o echipa buna, una care combina mult" - Josip Kuze, selectioner Albania.

"Albania scoate un punct important in Romania. Am realizat un superb 1-1 la Piatra Neamt, dupa ce nu mai scosesem un rezultat pozitiv cu romanii din 1949, tot un 1-1. Un egal mare. Totodata, Albania a sters din memorie acel amar 1-6 cu Romania din preliminariile CE 2008" - Albania Sport (conform Mediafax).

"Muzaka aduce onoare nationalei Albaniei. Am avut un joc tactic prudent, cu un singur varf. Muzaka a adus egalarea cu o frumoasa lovitura de cap"- Gazeta Start (conform Mediafax). 

"Nationala Albaniei ia un punct de mare valoare. Majoritatea timpului, jocul s-a desfasurat in jumatatea noastra de teren. Un egal pretios" - cotidianul Albeu (conform Mediafax).


Citeste mai multe despre   



















1198 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    rezultat fotbal (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 12:13)

    ovidiu [anonim]

    Bravo Albania, cine este cel mai bun sa castige, oricum echipa Romaniei se ofileste de la un an la altul, de parca ar juca in B
  • -1 (1 vot)    
    Proupun sa mergem in Piata Universitatii (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 12:13)

    MIHAI 2 [anonim]

    In fond o remiza e onorabila...inseamna ca nu ne-au batut

    Daca vom astepta doar victorii nu prea vom mai avea
    pretexte sa ne golanim PATRIOTIC cu sampanii si steaguri tricolorein buricul Bucurestiului.
  • 0 (2 voturi)    
    Se lauda prea mult (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 12:23)

    Pantera Roz [utilizator]

    selectionerul asta...Pai dupa ce o sa bata Romania la Tirana,in retur,(ca or sa ne bata),ce o sa mai zica,nene?!Declara ziua aia Zi Nationala?!
  • -1 (1 vot)    
    da da da (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 13:51)

    alex [anonim]

    nu e surprinzator cand te fura arbitru
    in ultimele meciuri sa vazut clar ca am fost dezavantajati de arbitru
    totusi un lucru este clar
    fara Mutu si Chivu nu avem treaba cu jocu
  • +2 (2 voturi)    
    Egal fara glorie (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 15:31)

    calin oancea [anonim]

    Ce ma intriga cel mai mult e faptul ca selectionerul Luce Jr. se uita la capra vecinului.
    Nu spune k nationala noastra a jucat ca o varza , ci ne arata cu degetul spre alti looseri : Franta !!
    Nu conteaza ca era cat pe ce sa ne bata albania acas" , important e k franta a pierdut bu belarus.
    Si ce ?? S-or califica Bosnia si Belarus din grupa noastra !!! cu Franta sau fara ea noi tot la TV om vedea europeanul .
  • 0 (0 voturi)    
    ce atatea injuraturi (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 16:24)

    oli [anonim]

    da mai linistiti-va mai! si finlanda ne-a batut acasa si s-a vazut ca a fost un accident, i-am batut la ei (scorul mi se pare ca nu a contat, chiar daca au avut ei la total 3-1, ci maniera, i-am dominat)

    pe puricii astia o sa ii incingem acolo la ei in albania; sa ne batem capul cu restul, bosnia si belarusul;

    pana la urma cred ca e suspans doar daca stai cu dopuri in urechi si cu mainile la ochi 90 de minute, pentru ca nu sti cine va castiga, la valoarea asta a ajuns nationala noastra mult iubita cu Albania sau Luxemburg; suspans din maniera de joc - nema!

    sa mai vedem 2-3 meciuri si o sa ne dam seama daca se califica... chiar si in genunchi daca o face
  • 0 (0 voturi)    
    am jucat (Duminică, 5 septembrie 2010, 1:44)

    gheo [anonim]

    am jucat bine, la angajament, jucatorii au dat ce-au avut mai bun din ei, au alergat cu toata inima, s-au gasit bine pe teren, au combinat, au pasat, au facut multe interceptari, au aratat ce pot, au folosit faze pregatite la antrenament, au luptat cu toate fortele, au transpirat pentru echipa, au jucat pentru spectatori, au fost aplaudati de telespectatori, si-au legat sireturile la pauza, au sunat mamele sa le incurajeze dupa meci, au sarbatorit prin munca...
    pe scurt am facut egal cu albania si asta spune tot
    ne vom califica la vreun ceva, orice, cam peste 20 de ani....