Mircea Sandu: E greu sa ne calificam

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 10:35 Sport | Fotbal

Mircea Sandu, acuzat de "abuz in serviciu"
Foto: AGERPRES
Startul preliminariilor pentru EURO 2012 a fost unul ratat pentru tricolori, echipa nationala scotand doar un punct contra modestei echipe a Albaniei. "E greu sa ne calificam, am mai zis-o! Am vazut impotriva albanezilor jucatori care gafaie atunci cand sunt pe teren", a declarat Mircea Sandu, presedintele FRF.

"E greu sa ne calificam, am mai zis-o! Am vazut in aceasta seara (nr. vineri) impotriva Albaniei jucatori din nationala Romaniei care gafaie atunci cand sunt pe teren" - Mircea Sandu.

"Acest egal este exact precum o infrangere"- Gabriel Torje, mijlocas Romania.

"Trebuie sa reparam in Belarus ceea ce am stricat contra Albaniei" - Bogdan Stancu, atacant Romania.

"Nu mai exista valoarea individuala de acum cativa ani. Imi asum vina pentru golul marcat de albanezi"- Mirel Radoi, fundas Romania.

"Rezultatul e usor nedrept. Atat poate echipa nationala in acest moment"- Gica Popescu, fost international roman.


Citeste mai multe despre   






















1334 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Fir-ati ai dracului cu melcii vostri ! (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 10:59)

    Ben Goss [anonim]

    Nu vreti sa plecati de bunavoie?
    Va scoatem noi cu un sut in cur !
  • 0 (2 voturi)    
    singurul care trebuie sa demisioneze (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 11:38)

    Sargon [utilizator]

    Singurul care trebuie sa demisioneze e Mircea Sandu!
  • +1 (1 vot)    
    Romania a inceput ,,bine'' aceste preliminarii !!! (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 11:54)

    Motanu [anonim]

    dup 1-1 cu ,,puternica'' nationala a albaniei mircea sandu ar face m-ai bine sa isi dea demsia !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Schimba naibii antrenorul! (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 12:26)

    Gimy [anonim]

    "Am vazut impotriva albanezilor jucatori care gafaie atunci cand sunt pe teren"

    Pai inseamna ca selectia a fost facuta aiurea!
    Da-l afara pe Lucescu jr, e prea crud pentru nationala!
    • +2 (2 voturi)    
      Nu-l da, (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 12:59)

      Pantera Roz [utilizator] i-a raspuns lui Gimy

      ca e baiat fin,educat,cuminte si ascultator.Ca nu prea le are cu fotbalul-asta e alta treaba.Incerc sa-mi inchipui cum ar arata Nationala antrenata de "obraznicatura" aia de Dan Petrescu,pe care nu-l inghit astia de la federatie...Si-mi iese mereu mai bine!Oare de ce?!Pt. ca ala stie fotbal si traieste pt. fotbal,nu ca "baiatul lui tata",care e tare numai la interviuri cu presa!
      • +1 (1 vot)    
        Aşa, aşa (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 14:25)

        irlandezu [anonim] i-a raspuns lui Pantera Roz

        ţine-i pe poziţie, pe el si pă toţi ăia carora li se spune permanent în massmedia că se pricep.

        De ce ne ++ăm pe noi, avem exact ce merităm. Sîn tem o ţară crescută la televizor, în cluburi trendi care invaţă gramatică din ziare şi reviste gloss. Rezultă că şi fotbalul vine pe aceeaşi filieră valorică.
  • +2 (2 voturi)    
    DEMISIA !! (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 13:35)

    Flex [anonim]

    Poate si marele Mircea Sandu ar fi frumos sa se gandeasca ca ar fi bine sa plece de la carma FRF-ului si sa vina altii mai capabili
  • +3 (3 voturi)    
    prostul daca nu-i fudul--- (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 14:37)

    tepes [anonim]

    Un lucru este cert de citiva ani buni,fotbalul rominesc este dat inapoi de conducatori si antrenori cine nu vede asta este rau intentionat.Antrenori care promoveaza nepotismele,si au orgolii nemasurate,cu conducatori hoti pt.care doar banii conteaza rezultatul il vedeti.
  • +1 (1 vot)    
    DEMISIA DINOZAURULE !!! (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 16:16)

    me [anonim]

    pleaca odata de la FRF... de preferat inainte sa se duca toate sansele de mai avea vreodata fotbal in romanica!!!
  • +2 (2 voturi)    
    cu antrenorul asta (Sâmbătă, 4 septembrie 2010, 17:25)

    gogoasa [anonim]

    e o munca titanica. Mai bine v-ati lasa amandoi de meserie, nu de alta da' in 2012 as vrea sa strig si eu la Euro - Hai Romania!
  • 0 (0 voturi)    
    rusine,rusine,rusine (Luni, 6 septembrie 2010, 8:44)

    stefan [anonim]

    Ce ai facut pentru nationala ca jucator?ai jucat mediocru si ai ajuns mare presedinte pleaca o data.Nu ai avut performante ca jucator nu vei avea nici ca presedinte nici daca mai stai 50 de ani de acum inainte.I-ti urez MULTA SANATATE !