Preliminarii EURO 2012 Programul meciurilor de vineri/ Dezamagirile Mondialului incep reconstructia

de L.A.     HotNews.ro
Vineri, 3 septembrie 2010, 10:34 Sport | Fotbal

Euro 2012
Dupa prestatiile dezamagitoare de la Mondialul din Africa de Sud, Italia, Anglia si Franta incep campania de reconstructie, avand primul test vineri, la primul lor meci din preliminariile pentru Campionatul European din 2012. Adversara Romaniei din Grupa D, Franta, va avea un sprijin puternic la primul meci, oficialii francezi anuntand 65.000 de suporteri la meciul contra nationalei din Belarus.

Romania incepe campania pentru preliminariile Euro 2012 impotriva Albaniei, intr-un meci ce se va disputa la Piatra Neamt, incepand cu ora 21:00. Romania va avea un reprezentant si in randul oficialilor din preliminariii, Cristian Balaj urmand a arbitra meciul dintre Slovenia si Irlanda de Nord.

Preliminarii EURO 2012:

11 august 2010

Grupa C:
Estonia - Insulele Feroe 2-1 (Saag '90+1, Piiroja '90+3/ Edmundsson '28)

2 septembrie 2010

Grupa F: Israel - Malta 3-1 (Benayoun '7, '64-penalty, '75/ Pace '38)