Mihai Stoichita a fost demis de la Astra

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 31 august 2010, 15:43 Sport | Fotbal

Stoichita, indepartat de la Astra
Foto: Ager Press
Mihai Stoichita nu mai este antrenorul echipei Astra Ploiesti, tehnicianul fiind demis, in cursul zilei de marti, dupa ce rezultatele formatiei au fost mult sub asteptari (doar patru puncte acumulate in sase etape din Liga 1).

Soarta lui Stoichita a fost decisa dupa o sedinta a Consiliului de Adminstratie desfasurata marti, decizia finala fiind aceea de a-l demite pe fostul antrenor din Ghencea.

Cu Stoichita pe banca tehnica, Astra a bifat urmatoarele rezultate:

Astra - Dinamo 1-2
Bistrita - Astra 1-1
Astra - Gaz Metan 0-2
CFR Cluj - Astra 2-2
Astra - Craiova 2-2
Branesti - Astra 1-1.

Dupa Victor Piturca (Steaua), Aurica Ticleanu (Craiova) si Roni Levy (Urziceni), Stoichita este al patrulea antrenor schimbat de la inceputul sezonului din Liga 1.


Citeste mai multe despre   























1862 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    astra ploiesti (Marţi, 31 august 2010, 15:48)

    bogdan [anonim]

    Ma rog si care erau asteptarile celor de la Astra?
    Te pomenesti ca trageau la titlu:)
    • +9 (9 voturi)    
      Sincer a facut niste egaluri rezonabile... (Marţi, 31 august 2010, 16:02)

      ShoboLingoZauR [utilizator] i-a raspuns lui bogdan

      ...mai puteau sa-l tina inca vreo 2-3 etape pana sa-i dea cu sutu'!
  • +3 (11 voturi)    
    Stoichita (Marţi, 31 august 2010, 15:53)

    Pantera Roz [utilizator]

    este prototipul mediocritatii.Numai gura e de el.De vorbit vorbeste bine,da senzatia de om echilibrat,de competenta,dar asta e doar ambalajul.Continutul insa e jalnic.De acelasi calibru e si Ilie Dumitrescu.Daca nu credeti,mai vorbim dupa turul ligii 1...
    • -1 (5 voturi)    
      antrenor (Marţi, 31 august 2010, 16:16)

      secund [anonim] i-a raspuns lui Pantera Roz

      ilie dumitrescu si stoichita , sant doi antrenori "de televizor" . lipseste din "careul de asi " panduru si balint . antrenori filozofi care isi dau cu parerea in pauza dintre meciuri si la finalul acestora . cand ii pui la treaba adevarata , nu mai au multe de aratat . " patronul guraliv " (g.b.) a cam muscat o cu doi dintre ei , urmeaza cu al treilea . s au intalnit ( la diferite posturi t.v. ) comentand si ei si el , s au placut , s au luat . doi au plecat ! urmeaza i.d. cum spui , dupa turul ligii I !!!
  • +2 (4 voturi)    
    Chiar s-au grabit (Marţi, 31 august 2010, 16:21)

    Publicus [utilizator]

    A avut 3 adversari destul de puternici : Dinamo, Cluj si Craiova. Nu s-a descurcat chiar asa rau, in afara de infrangerea cu Medias. Stoichita este cel sub care Steaua a acumulat ceva puncte prin cupele europene, daca imi amintesc bine, intr-o perioada in care celelalte echipe romanesti nu prea ajungeau nici in primul tur.
  • +6 (6 voturi)    
    A-nebunit patronu'! (Marţi, 31 august 2010, 16:25)

    Gica [anonim]

    Poi si unde sunt rezultatele sub asteptari?
  • +4 (4 voturi)    
    Imi amintesc... (Marţi, 31 august 2010, 16:56)

    Motanu [anonim]

    ca la inceputul sezonului imediat ce a semnat cu astra, stoichita anuntase ca isi propune ca obiectiv sa duca astra in cupele europene !!!
    Oricum, interesant este ca din cele 4 puncte pe care le-a luat cu astra, 3 au fost castigate in deplasare !!!
  • +3 (5 voturi)    
    Si totusi (Marţi, 31 august 2010, 17:21)

    cristi767 [utilizator]

    E o prostie. Adica sigur nu din cauza rezultatelor a fost el demis. In fond, daca analizam obiectiv a obtinut chiar rezultate bune. Infrangerea cu Dinamo venind oarecum contrar cursului jocului.
  • +4 (4 voturi)    
    Prin schimbarea antrenorului nu rezolva nimic (Marţi, 31 august 2010, 17:23)

    Frankie [utilizator]

    Numai in Romania este mentalitatea asta: cum nu sunt rezultate, schimbam antrenorul. Dar tu, ca patron, nu te gandesti ca antrenorul n-are pe cine baga in teren? Ca are jucatori de nivelul diviziei D engleze sau germane.... Sa investeasca vreo 200-300 milioane euro in jucatori si atunci sa vedeti rezultate pe banda rulanta. Credeti ca daca ar veni Murinho la Astra, echipa ar castiga Champions League si Supercupa Europei ???