Steaua - FC Timisoara 1-1/  Steaua, lider in Liga 1

de L.A.     HotNews.ro
Duminică, 29 august 2010, 19:34 Sport | Fotbal

Liga 1
Cosmin Contra a negat victoria Stelei in cea de-a sasea etapa a Ligii 1, Timisoara remizand pe Ghencea, scor 1-1. Ros-albastrii au deschis scorul prin Alexandru Pacurar (min. 52), dar "batranul" Contra a adus un punct Timisoarei, dupa o executie impecabila din lovitura libera, cu zece minute inainte de finalul partidei. Dupa aceasta remiza, Steaua si Timisoara raman singurele echipe neinvinse in acest sezon de Liga 1.

Steaua a dominat prima repriza, timisorenii parand parca a fi inca sub efectul meciului cu Manchester City, aglomerand propriul careu si asteptand atacurile gazdelor. Ocaziile lui Stancu, Surdu si Bicfalvi nu s-au concretizat, iar scorul la pauza era de 0-0.

Golul stelistilor a venit in minutul 52. Lovitura libera executata de Stancu s-a dus in bara, balonul a ajuns la Pacuraru, care a inscris cu un sut puternic din afara careului. Banatenii au parut mai plini de viata pe finalul partidei, iar o faza fixa avea sa-i coste pe stelisti. Cosmin Contra a executat impecabil o lovitura libera de la marginea careului si Timisoara a plecat cu un punct din Ghencea.

Steaua a devenit lider in Liga 1, insa in aceasta partida a primit trei lovituri: Tanase, Bicfalvi si Radut au parasit terenul accidentati.

14933 vizualizari

• -7 (11 voturi)
    steaua (Duminică, 29 august 2010, 21:03)

vali [anonim]

steaua 2-0 timisoara
  • -3 (13 voturi)
    steaua (Duminică, 29 august 2010, 21:26)

hai steaua
  • +7 (7 voturi)
    Dar aia de ce s-au batut prin tribune ? (Duminică, 29 august 2010, 22:32)

Frankie [utilizator]

Intrebare retorica: sa fie de vina alcoolul in exces ?
  • -3 (5 voturi)
    Jandarmii pentru ce isi primesc salariu lunar ? (Duminică, 29 august 2010, 23:09)

Uitasem sa intreb acest lucru... Acesti PESUDOjandarmi pentru ce isi primesc leafa lunara? Sa ii lase pe descreiratii aia sa-si scoata creierii aia lipsa ?? Mi-e rusine de jandarmeria asta romana care face figuri ca li s-a redus salariul cu x%