Branesti contesta victoria Timisoarei: A fost fault in atac la golul lui Zicu

de L.A.     HotNews.ro
Luni, 23 august 2010, 10:24 Sport | Fotbal

Zicu a adus victoria Timisoarei
Nou promovata Victoria Branesti a fost la 11 minute de a pleca de la Timisoara cu un punct, dar golul lui Zicu a lasat toate cele trei puncte in Banat. Oficialii Branestiului contesta validarea golului lui Ianis Zicu, sustinand ca fostul dinamovist a faultat in atac inainte de foarfeca ce i-a adus Timisoarei victoria.

"Noi am avut cinci ocazii si nu am dat gol, iar ei dintr-o singura ocazie au reusut sa inscrie. Am pierdut pentru ca golul lui Zicu a venit prea repede dupa al nostru. A fost fault in atac la golul lui Zicu. Daca nu marcau la acea faza, nu mai marcau si se termina egal", a declarat Ciprian Urican, antrenorul secund al Branestiului (Mediafax).

Vali Negru a debutat cu gol pentru Branesti, marcand in minutul 79, dar bucuria nu a durat decat doua minute, Zicu marcand pentru 2-1. "Jucatorul nostru a vrut sa dea cu capul si Zicu l-a impins. Arbitrul a vrut sa fluiere, dar cand a vazut ca mingea e in poarta s-a razgandit. Cand i-am reprosat ca a fost fault in atac a zis ᅡDa ce nu v-a convenit cand ati primit cu Steaua penalti si n-a fost?", a declarat Vali Negru.

Timisoara a invins pe nou promovata Victoria Branesti cu 2-1, prin golurile marcate de Magera si Zicu. Pentru oaspeti a marcat Vali Negru. Banatenii au 9 puncte dupa cinci etape din Liga 1, iar Branestiul doar 3.

1207 vizualizari

Imi plac (Luni, 23 august 2010, 11:05)

Pantera Roz [utilizator]

baietii astia de la Branesti.Joaca fotbal,fite n-au,ambitiosi sunt.Cu ceva noroc si cu arbitraje corecte raman in Liga 1.
      E o taina... (Luni, 23 august 2010, 14:20)

Motanu [anonim] i-a raspuns lui Pantera Roz

Sa nu strivim corola de minuni a lumii !!!
    Victorie cu cantec de Banatu'i Fruncea (Luni, 23 august 2010, 12:51)

Nilatac [anonim]

3 puncte sunt 3 puncte si chiar daca exista suspiciuni la golazzo'ul lui Ianis, golul Branestiului este clar din offside ( a se vedea pozitia atacantului la plecarea pasei .. tusierul defazat cu pi pe paishpe )

In fine ... Poli a jucat slab iar Branestiul bine, cu ambitie. Cinste invingatorilor, onoare invinsilor!
    milogi (Luni, 23 august 2010, 16:44)

dan [anonim]

sa fie fericit ca nu ia dat galben pentru simulare. zicu era in spatele lui iar el se arunca pe jos si se tine de fata. au impins amndoi si vezi doamne ca zicu la 1.70 la impins cu umaru pe ala de 1.90

sa multumeasca arbitrului pentru ca au scapat ieftin. de cel putin 4ori sa fluierat offside aiurea si erau faze de 1-1 cu portarul. acelasi arbitru de tusa de la meciul dinamo-craiova

p.s. nu a fost nici offside la golul branestiului nici fault la al lui poli. "greseli" a facut doar asistentu lu dinamo. centralu a arbitrat impartial; cugreseli in ambele sensuri. celalalt asistent, nota 10; si a avut 2faze grele
    fan branesti (Luni, 23 august 2010, 18:31)

fan branesti [anonim]

Si eu devin din ce in ce mai mult fan Branesti..o echipa fara ifose care joaca pe teren...si lasa ciocu' mic..fara comentarii simandicoase...joc tare de glezne...la mai multe victorii baieti...BRAVO !