FCM Tg. Mures - Dinamo 2-6/ Atac de sase stele

de L.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 august 2010, 20:09 Sport | Fotbal

Ioan Andone, antrenor Dinamo
Dinamo a ajuns la cota de 18 goluri dupa primele cinci etape ale Ligii 1, aplicandu-le nou promovatilor de la FCM Tg. Mures un 6-2, in ciuda faptului ca alb-rosii au jucat cu un om mai putin pe teren (Moti a fost eliminat) din minutul 28.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Ioan Andone: "Sunt fericit ca am marcat multe goluri, dar problemele noastre in defensiva raman. O prima repriza echilibrata, in repriza a doua am profitat de relaxarea echipei din Tg Mures. Aveau un om in plus si s-au relaxat". - Digisport

Cum s-au marcat golurile:

Min. 6 (autogol Topic): Niculae trece usor de Moldovan, patrunde in careu pe partea stanga, suteaza pe poarta la coltul lung, portarul Danalache reuseste sa respinga in fata dar balonul il loveste in fata pe Topic si intra in poarta

Min. 9 (gol N'Doye): Liviu Ganea urca pe partea stanga si centreaza in careu pentru N'Doye, iar senegalezul duce scorul la 2-0, sutand cu stangul in poarta adversa.

Min. 30 (gol Florin Dan): Moti il faulteaza in careu pe Bitis, scapat singur spre poarta "cainilor", iar arbitrul Istvan Kovacs acorda lovitura de la 11 metri si ii arata direct cartonasul rosu lui Moti. Florin Dan transforma si stabileste scorul pauzei: FCM Tg. Mures - Dinamo 1-2.

Min. 53 (gol Liviu Ganea): Centrare Torje de pe partea dreapta, iar Liviu Ganea inscrie cu capul din careul mic

Min. 64: Dan Matei este depasit de Marius Niculae, iar atacantul alb-rosu inscrie pentru 4-1.

Min. 67: Vancea profita de o respingere gresita a lui Margaritescu si il invinge pe Naumovski

Min. 88: Contra-atac al dinamovistilor si Catalin Munteanu isi trece si el numele pe lista marcatorilor, cu un sut din 10 metri

Min. 90+2: Moldovan il faulteaza in careu pe Andrei Cristea, este eliminat, iar atacantul dinamovist transforma fara emotii penalty-ul.

Echipe de start:

FCM Tg. Mures: Danalache, D. Matei, Cordoa, Fl. Modovan, Topic, Bitis, Fl. Dan, Casquero, Vagner, Stere, Didy

Dinamo: Naumovski, Scarlatache, Moti, Goian, Bazzi, Torje, Margaritescu, N'Doye, Ad. Cristea, Ganea, M. Niculae

3458 vizualizari

• +4 (6 voturi)
    Felicitari (Sâmbătă, 21 august 2010, 21:13)

mistydo [utilizator]

Felicitari DINAMO ! Fotbalul se joaca pe goluri.
  • +1 (3 voturi)
    Foc de paie (Duminică, 22 august 2010, 1:59)

Lucianmotzul [anonim]

De zeci de ani acest Dinamo nu face nici o treaba cu echipe3le straine ,valoare externa ZERO BARAT .Daca Dinamo va iesi campioana fara o pregatire ,seriozitate si POATE sub indrumarea lui Andone sa faca treaba sa dea Dumnezeu asa sa fie.
  • -4 (6 voturi)
    atac... (Duminică, 22 august 2010, 6:51)

UNIC [anonim]

atac de 6 goluri cu Tg Mures....ca in rest vai de Dinamo...ati uitat ca acum 10 zile au luat bataie de la pustii lui Hajduk Split, asa ca e bine sa fiti mai moderati cu laudele.
  • -3 (7 voturi)
    ...sa nu fim rautaciosi... (Duminică, 22 august 2010, 13:53)

SoulHealer [anonim]

...cu Dinamo. Dinamo este echipa perfecta pentru campionatul intern. Cand bate Steaua e in culmea fericirii si nu mai conteaza daca va juca in Europa sau nu! Hai sa -i lasam sa se mai pregateasca inca odata pentru "cempions lig" alaturi de suporterii ce-si incarca bateriile de la celebrele lor sepci cu led-uri pentru a afisa non-stop mobilizatoarea lor lozinca de lupta sportiva, "M**e Steaua" !