Sportul - CFR Cluj 3-0/ S-a intors "gasca nebuna"!

de A. S.     HotNews.ro
Vineri, 20 august 2010, 19:22 Sport | Fotbal

"Studentii" au predat o lectie de fotbal campioanei CFR Cluj, pe care au depasit-o la scor de neprezentare: Tibi Balan (o dubla) si Bogdan Patrascu au marcat golurile unei partide care ridica mari semne de intrebare asupra calitatii jocului la CFR Cluj - ardelenii au incheiat meciul cu doi oameni mai putin: Lacina Traore si Cadu au fost eliminati!

Sportul a impresionat in prima repriza, cand a reusit sa blocheze linia de mijloc a echipei campioane si a avut momente in care a condus jocul - Varga si Balan au colaborat la primul gol, iar Patrascu a dirijat constructia studentilor. Revenirea lui Patrascu din campionatul italian (unde a jucat pentru Piacenza, Chievo si Padova) reprezinta un mare castig pentru Sportul; de altfel, golul marcat in minutul 63 reprezinta o recompensa binemeritata pentru acest mijlocas care a demonstrat ca are stiinta jocului.

Golurile -
Min. 22, 1-0
: Tibi Balan primeste de la Varga, scapa de marcajul lui Alcantara printr-o "pirueta" si inscrie din interiorul careului.
Min. 61, 2-0: Varga scapa singur cu portarul clujean, arunca mingea peste, balonul izbeste transversala si revine in teren, de unde Tibi Balan o reia, cu capul, in plasa.
Min. 63, 3-0: Patrascu executa perfect o lovitura libera de la 24 de metri, mingea il depaseste pe Nuno Claro.

Alte evenimente
Min. 21: la 0-0, Culio l-a calcat pe Irimia; arbitrul Radu Petrescu a vazut gestul nesportiv al argentinianului, dar nu a luat nicio decizie diciplinara.
Min. 53: 1-0, Lacina Traore a trimis mingea in poarta studentilor, dar golul nu a fost validat, pe motiv de ofsaid.
Min. 67: Traore a fost eliminat, dupa o intrare brutala asupra lui Irimia.
​Min. 77: este eliminat si Cadu, la o faza la care arbitrul a vazut un fault al lui Cadu asupra lui Curelea. Eroare mare a arbitrului Radu Petrescu!


Citeste mai multe despre   






















2546 vizualizari

  • -2 (8 voturi)    
    La asha conducere shi antrenor... (Vineri, 20 august 2010, 19:24)

    Snake Eyes [utilizator]

    Asha squadra:))))))))
  • 0 (4 voturi)    
    Haide U (Vineri, 20 august 2010, 20:24)

    adrian [anonim]

    Multumim Tibi Balan. Ai promis ca vii acasa. Te asteptam.
    Sa speram ca va veni Napoli la CFR. Ca avem sa ii platim o datorie grea, pentri ce ne-a facut anul trecut. O sa il papam de viu cu garnitura de macaroane. Haide U.
  • -5 (7 voturi)    
    Ploaie de goluri peste ... CARTONARI !!! (Vineri, 20 august 2010, 20:30)

    SILE [anonim]

    Se pare ca aceasta criza il afecteaza si pe "pascany-ul" ... cfr-ului din cluj !
    Altfel nu-mi pot explica de ce nu "sare" la arbitrii cu ... VALIZA ???
    Poate ca asteapta "premiul" pentru "merituoasa" (ele) VALIZA (E) care au avut ca efect calificarea in grupele ... (nici nu am curajul sa spun care grupe cand ma gandesc ce mare "palarie" trebuie sa poarte ...) ???
    Da' pana la urma o sa ne convinga acesta echipa de "adunaturi", ratate pe alte coclauri , ca sunt intr-adevar o "campioana" ... de CARTON !!!
    • +2 (6 voturi)    
      valiza? (Vineri, 20 august 2010, 22:15)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui SILE

      vezi ca altul era ala cu valiza, si era cioban de langa Bucuresti....
      • 0 (2 voturi)    
        Vezi ca ala dadea banii (Sâmbătă, 21 august 2010, 9:04)

        Alex One [anonim] i-a raspuns lui dj

        sa se joace cinstit ca asa este in Romania, onoarea trebuie rasplatita!
  • 0 (6 voturi)    
    BRAVO SPORTUL !!! (Vineri, 20 august 2010, 21:58)

    Motanu [anonim]

    Oricum, in urma la acest scor, realizez faptul ca cfr ne va face de kk in liga campionilor !!!
    • -1 (3 voturi)    
      stai linistit (Sâmbătă, 21 august 2010, 0:07)

      sam [anonim] i-a raspuns lui Motanu

      Echipele romanesti mai au mult de muncit si de invatat pana sa faca performanta (trecerea de grupe) in cupele europene. la ce patroni avem si la ce antrenori nimic nu trebuie sa ne mire. din pacate si nationala este pe acelasi drum de coborare si panta este f abrupta.