Liga 1 Steaua - Victoria Branesti 2-1/ Arbitrul Coltescu 'marcheaza' doua goluri

de L.A.     HotNews.ro
Luni, 16 august 2010, 20:15 Sport | Fotbal

Bogdan Stancu, pe vremea cand juca la Steaua
Foto: Hotnews
Steaua a obtinut a treia victorie din acest sezon al Ligii 1 si se mentine in plutonul din fruntea clasamentului, alaturi de Gaz Metan, Dinamo si Otelul. La primul meci cu Ilie Dumitrescu pe banca, ros-albastrii s-au impus cu 2-1 in fata nou-promovatei Victoria Branesti, prin dubla lui Bogdan Stancu, al doilea gol, marcat din penalty, fiind insa acordat de Sebastian Coltescu pentru un fault vazut doar de el.

Steaua a dominat prima repriza a meciului cu Branesti si a intrat la vestiar cu un avantaj de un gol, dupa reusita lui Bogdan Stancu din minutul 25. Scorul ar fi putut fi 2-0 dupa primele 45 de minute, dar Coltescu nu a acordat nimic la o faza in care Kapetaons a fost tinut de tricou in careu.

Repriza a doua a adus doua penalty-uri, ambele acordate dupa faze controversate. Branestiul a egalat in minutul 56, Olariu transformand o lovitura de la 11 metri obtinuta de Prodan pentru un fault al lui Geraldo. Coltescu a vazut penalty si in minutul 67, iar Stancu a adus victoria Stelei transformand lovitura.

Bogdan Stancu: Ilie Dumitrescu a pregatit foarte bine acest meci. Ne bucuram foarte mult ca a debutat cu victorie. Sincer, mi se pare ca penalty-ul lor a fost acordat prea usor, al nostru a fost clar. (Gsptv)



Citeste mai multe despre   























8096 vizualizari

  • -4 (8 voturi)    
    bogdan stancu (Luni, 16 august 2010, 21:38)

    elena1995 [anonim]

    bogdanel a marcat:X:X:X e cel mai bun...:X:X il ador:X:X:X
    • +3 (7 voturi)    
      Si ce daca a marcat ??? (Luni, 16 august 2010, 22:05)

      _Motanu_ [utilizator] i-a raspuns lui elena1995

      ?
      • +2 (6 voturi)    
        suntem de ras cu acest campionat (Marţi, 17 august 2010, 9:52)

        suntem de ras cu acest campionat [anonim] i-a raspuns lui _Motanu_

        Steaua este a 2-a oara in 4 etape ajutata in mod flagrant de arbitrii sa castige meciul, la fel ca in meciul cu Craiova, suntem de ras cu acest campionat, de aceea nu avem valoare in Europa. Aceste arbitraje nu vor putea salva Steaua la infinit, si din cauza acestor arbitraje Steaua nu va lua nici anul acesta campionatul
        • -2 (4 voturi)    
          esti penibil (Marţi, 17 august 2010, 11:02)

          andrei [anonim] i-a raspuns lui suntem de ras cu acest campionat

          In meciul cu branestiul singurul penalty a fost cel neacordat la faultul lui Kapetanos. Unde vezi tu steaua ajutata?? Singura echipa ajutata in 2 meciuri a fost cfr in meciurile cu craiova si branesti;e drept dezavantajata in cel cu Astra, Decat sa scrii aiureli mai bine pune mana pe o carte!
          • +1 (3 voturi)    
            valiza (Marţi, 17 august 2010, 12:35)

            alpha [utilizator] i-a raspuns lui andrei

            las-o jos ca macane ! gigi si-a luat alta valiza si se plimba cu ea de la inceputul campionatului ca sa fie sigur.
  • -7 (9 voturi)    
    meci ! (Luni, 16 august 2010, 21:50)

    alexandra [anonim]

    1-1 PENTRU STEAUA !!!! :X HAII BRANNNESTIII !! :x :x
  • -1 (9 voturi)    
    parca ... (Luni, 16 august 2010, 22:26)

    Ronnie [anonim]

    ... penalty-ul Branestiului nu a fost inventat
  • +1 (9 voturi)    
    recunosc ca... (Luni, 16 august 2010, 22:49)

    marius [anonim]

    acest meci a fost castigat mai mult de "finantator" si mai putin de Steaua. are de ce sa se umfle in pene "asta".... oare de ce or exista atat de multi lingai si lasi "in fenomenul fotbalistic" romanesc?... pana la urma,... de ce nu?... si ei sunt tot oameni.
  • +1 (11 voturi)    
    clubul asta (Luni, 16 august 2010, 23:56)

    ws [anonim]

    reprezinta mizeria absoluta a fotbalului romanesc. dupa patru etape are 10 puncte, dintre care jumatate au fost obtinute de arbitrii.

    de fapt toata istoria clubului e marcata de fraude si abuzuri. mai tine cineva minte stenogramele? scria negru pe alb cum radoi i-a cerut patronului sa cumpere arbitri, cum patronul admitea ca a blatuit meciuri si multe alte lucruri educative. daca atunci nu a patit nimic, cand existau dovezi solide, fiti siguri ca nici acum nu se va intampla nimic. inca cateva blaturi si totul revine la normal.

    regards,
    ws
    • +4 (10 voturi)    
      Ai dreptate !!! Apropo... (Marţi, 17 august 2010, 1:06)

      _Motanu_ [utilizator] i-a raspuns lui ws

      stii ce ma enerveaza pe mine la culme ??? Faptul ca echipele mari sunt favorizate de arbitri in fata celor mici !!! La fel a fost avantajata steaua si cu craiova !!! RUSINE berbecali !!! RUSINE !!!
    • -2 (8 voturi)    
      Asa e (Marţi, 17 august 2010, 9:09)

      maxi rodrigues [utilizator] i-a raspuns lui ws

      Si Dinamo, echipa ta preferata, a castigat fiecare meci pe teren...Aham...

      Cand spui de istorie, poate ar fi bine sa-ti amintesti ca are o Cupa a Campionilor castigata, o finala si o semifinala de CCE jucata, si o semifinala de Cupa UEFA. Asa ca nu mai exagera cu "toata" istoria, ca nu e chiar asa.

      In rest, Berbecali ar trebui sa plece, stai linistit ca toti stelistii isi doresc asta.
    • -4 (8 voturi)    
      PS (Marţi, 17 august 2010, 9:12)

      maxi rodrigues [utilizator] i-a raspuns lui ws

      De ce nu spui nimic de penaltyul inventat al Branestiului si de penaltyul refuzat Stelei in chiar faza anterioara penaltyului pe care l-a vazut doar Coltescu? Stai linistit ca Steaua castiga si fara Coltescu, daca nu se baga ala sa dea penalty aiurea Branestiului.

      Dar ce pot cere unui dinamovist care vede numai greselile care favorizeaza Steaua? Fii un pic mai obiectiv, nu ti-ar strica.
  • +2 (4 voturi)    
    NU ati vazut? (Marţi, 17 august 2010, 0:19)

    Costica [anonim]

    Impingerea nu a fost la omul care a primit mingea ci la cel din spate. Cu comentatori de doi bani si camere puse aiurea (am vazut si la Otelul ca nu au avut unghiul si faza de penalty), cam greu sa vedeti ceva , nu? L-ati vazut pe Ilie imediat dupa? Si el vazuse impingerea , voi cred ca clipeati atunci...
  • -2 (4 voturi)    
    In ce tara traim? (Marţi, 17 august 2010, 9:07)

    mm [anonim]

    domnilor, eu nu joc fotbal, dar voi cei care jucati fotbal cum acceptati sa-si bata altii joc de efortul dumneavoastra, de munca dumneavoastra? de ce va lasati calcati in picioare? cum este sa alergi 90 de minute dupa un gol si arbitrul sa schimbe soarta meciului dintr-un singur fluier? cat de gros sa fie obrazul acestor golani ai fluierului sa nu-i intereseze ca fluierul lor poate genera conflicte grave intre suporteri? unde este fair-play-ul? unde este profesionalismul? in ce tara traim? de ce mai avem nevoie de arbitrul coltescu? orice spectator cat de cat obiectiv din tribuna este mai bun decat jegodia, decat marele nimic? de ce trebuie sa-i suportam si sa le mai si platim 6000 lei de meci? in ce tara traim?
  • +1 (5 voturi)    
    wow... (Marţi, 17 august 2010, 9:31)

    me [anonim]

    au inceput jocurile de culise din a 5-a etapa...
    nu ne spun si care o sa fie clasamentul final ca sa nu ne pierdem timpul cu miuta romaneasca?!
    • +2 (4 voturi)    
      s-a trezit (Marţi, 17 august 2010, 10:15)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui me

      jiji mai devreme, nu in retur ca in alte sezoane....
  • 0 (6 voturi)    
    Asa castiga Steaua mereu (Marţi, 17 august 2010, 9:44)

    laur [anonim]

    Asa castiga Steaua mereu, de ce va mirati?
  • -3 (3 voturi)    
    alt meci (Marţi, 17 august 2010, 10:20)

    cipri [anonim]

    nu stiu ce meci ati vazut voi, dar eu zic ca arbitrul i-a avantajat pe branesti, caci penalty-ul lor a fost inexistent. la penalty-ul stelei a fost impins clar kapetanos... doar dinamovistii, anti-stelistii, comentatorii anti-steaua de la gsp nu voiau sa vada...se faceau ca nu vad...e faza clara ca lumina zilei...ca sa nu mai spun ca steaua a mai avut vreo 2 faze de penalty clar, tot la kapetanos (tras de tricou in fata portii etc) care nu s-au dat
    • +1 (3 voturi)    
      hahaha tu te auzi???? (Marţi, 17 august 2010, 10:29)

      me [anonim] i-a raspuns lui cipri

      " doar dinamovistii, anti-stelistii, comentatorii anti-steaua de la gsp nu voiau sa vada" - cu alte cuvinte cam toti inafara de stelisti... nu crezi ca e o problema aici?
  • +1 (3 voturi)    
    Cu parere de rau in viitor (Marţi, 17 august 2010, 10:21)

    ciupitu [anonim]

    Atata ne injuram intre noi si degeaba .Toate echipele romanesti sunt un mare fas. La fel ca si anul trecut nici una nu o sa iasa din grupele Eufa ce sa mai vb de champions league. Avem niste petarde de echipe si niste conducatori disperati dupa bani care nu aduc nici un folos fotbalului romanesc si noi ne scoatem ochii intre noi din cauza lor.Adio cupe europene 20 de ani de acum inainte! Jos cu fotbalul mocirlos de la noi !
  • -2 (2 voturi)    
    Lasa, lasa... (Marţi, 17 august 2010, 11:08)

    Alexandru Barbu [anonim]

    Ca si Branestii au avut parte de greseli de arbitraj in favoarea sa! Penaltyul lor nu a fost, dupa parerea mea, unul suficient de clar incat sa se dea! Sa nu uitam si de tragerea de tricou asupra lui Kapetanos din debutul reprizei a doua! Totusi, vreau sa-l anunt pe cipri ca exagereaza! Inafara de partea aia absurda cu anti-stelistii si comentatorii, sa stii ca nici penaltyul Stelei nu a fost foarte clar! Ciupitu, si tu exagerezi!
    • 0 (4 voturi)    
      esti penibil (Marţi, 17 august 2010, 17:03)

      HN_reader [utilizator] i-a raspuns lui Alexandru Barbu

      Tipic romanesc. Nu conteaza ca Steaua a castigat cu albitri jumate din punctele acumulate. Important e ca a gresit albitrul si in favoarea celor de la Branesti. Asta scuza tot! Nu ? Nu te simti jignit cand aplauzi o echipa impinsa de la spate de coruptie ? Nu te simti penibil sa te bucuri pentru ceva ce nu exista ? Cate titluri a furat Steaua pana acum ? Te-ai bucurat pentru toate nu ? De multe ori, se vede clar ca suporterii sunt mult mai penibili decat conducatorii de cluburi. Aia platesc albitri ca sa scoata bani, dar voi de ce va bucurati pentru un titlu furat ? A, cred ca stiu, pentru ca in felul asta puteti sa va laudati cu ceva ce numai asa puteati obtine! O sigura echipa mai poate face concurenta Stelei ... si aceea se numeste Dinamo! Doar ei ii mai pot egala cand vine vorba de coruptie.
      • -1 (1 vot)    
        Albitri????? (Miercuri, 18 august 2010, 8:52)

        maxi rodrigues [utilizator] i-a raspuns lui HN_reader

        Asta nu mai e greseala de scriere, ca literele nu sunt apropiate pe taste, ci deja e vorba de altceva.
        Si mai zici de altii ca-s penibili...

        De cand n-a mai castigat Steaua un titlu, bre? De mult, nu? Ce titluri furate? Poate vrei sa zici de CFR, nu? Sau poate te referi la alea de pe timpul lui Ceasca? Atunci poate-ti amintesti ca a luat si o Cupa a Campionilor pe atunci, rapidist ofticos ce esti. Stii, competitia aia in care n-a facut nimeni mare lucru in afara de Steaua si Urziceni.
        • 0 (0 voturi)    
          pfff (Vineri, 17 septembrie 2010, 16:38)

          HN_reader [utilizator] i-a raspuns lui maxi rodrigues

          In tara asta din punctul tau de vedere exista doar Rapid, Steaua, Dinamo, Urziceni si CFR. Ce orizont ingust ai!

          Cat despre titluri, ele se fura pe parcurs prin greselile celor mandatati sa conduca partidele, direct de catre orierul vostru/borcea sau mai stiu eu ce al cretin din fotbal.