Echipa nationala: Razvan Lucescu refuza momentan prelungirea contractului

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 14 august 2010, 10:34 Sport | Fotbal

Razvan Lucescu
Foto: HotNews.ro
Inainte de startul preliminariilor pentru EURO 2012, lui Razvan Lucescu i s-a oferit prelungirea contractului cu echipa nationala, lucru refuzat insa de selectioner. "I-as prelungi si acum intelegerea, dar nu vrea sa discutam despre acest subiect", a declarat Ionut Lupescu, directorul general al FRF.

Criticat in ultima perioada pentru rezultatele mai putin reusite ale tricolorilor din partidele amicale (infrangeri cu Ucraina si cu Turcia), Lucescu Junior a primit din partea FRF-ului o prelungire a contractului sau de selectioner, insa tehnicianul a refuzat momentan, preferand sa se concentreze doar pe meciurile tricolorilor.

"Credem in posibilitatile lui Razvan, care munceste foarte mult, se duce sa vorbeasca mai mereu cu jucatorii, studiaza, face stagii la cluburi straine sau pe langa alte echipe nationale. Am mai spus-o, i-as prelungi şi acum contractul, dar el nu vrea deocamdata sa deschidem acest subiect. Se concentrează pe preliminariile lui Euro" - Ionut Lupescu (citat de gsp).

In prima partida oficiala contand pentru preliminariile EURO 2012, Romania va intalni, pe 3 septembrie, la Piatra Neamt, nationala Albaniei.


Citeste mai multe despre   























1756 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    antrenor (Sâmbătă, 14 august 2010, 12:10)

    spectator [anonim]

    intreb doar ... de ce nu se aduce un antrenor cu adevarat profesionist la nationala de fotbal ? a se vedea performantele echipei de polo a romaniei care dupa calificarea la mondiale , a invins in turneul amical de la portalegre pe nimeni alta decat selectionata ungariei !!! unde mai pui ca selectionerul romaniei , vine chiar din ungaria , o tara cu mari traditii si rezultate in polo !?!
    • +2 (6 voturi)    
      Degeaba (Sâmbătă, 14 august 2010, 16:33)

      muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui spectator

      In meciuri amicale am batut si noi Spania...
      Nu exista antrenor care sa poata face din rahat bici.
      Echipa Romaniei e varza din cauza ca nu exista jucatori de valoare.
      Exceptandu-l pe Chivu, care joaca la o echipa mai buna, ce alti jucatori romani mai stii?
      Crezi ca daca vine Mourihno, banel nicolita si cocis vor deveni eroi?
  • +4 (8 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 14 august 2010, 12:11)

    mariuss72 [anonim]

    Poate are un moment de luciditate si isi da demisia...da' n-avem noi norocul asta.
    • +1 (3 voturi)    
      corect... (Sâmbătă, 14 august 2010, 16:31)

      me [anonim] i-a raspuns lui mariuss72

      problema e ca daca-si da demisia lucescu si nu isi dau demisia lucescu, sandu, dragormir etc... tot degeaba....
  • -1 (5 voturi)    
    tapul ispasitor ideal... (Sâmbătă, 14 august 2010, 13:30)

    marius [anonim]

    pare a reprezenta tanarul Lucescu pentru FRF. nu zic ca nu are si el piticii lui, dar mentalitatea de "gaina care tocmai a ouat" nu cred ca va putea sa o scoata din capul jucatorilor, ba chiar indraznesc sa cred ca aceasta il reprezinta si pe el, intr-o anumita masura. "lucru" cum nu se poate mai dorit de mai marii fotbalului romanesc, cred eu.
  • 0 (2 voturi)    
    mircea sandu ce face? (Sâmbătă, 14 august 2010, 21:17)

    tepes [utilizator]

    De cind un singur om hotareste cine sa fie antrenorul nationalei?
  • -1 (3 voturi)    
    Junior (Duminică, 15 august 2010, 14:14)

    nia [anonim]

    Asta face practica pe banii nostrii.E antrenor cum sunt eu antrenor de box{imi place sportul asta ).Nu scapam noi de asta cu una cu doua .E pervers ca tacsu