​VIDEO Steven Gerrard, ce fotbalist!/ Doua goluri de senzatie impotriva Ungariei

Joi, 12 august 2010, 15:07 Sport | Fotbal

Steven Gerrard
Anglia a suferit in fata Ungariei, echipa pregatita de Fabio Capello avand nevoie de o dubla de senzatie a lui Steven Gerrard pentru a se impune cu 2-1 in amicalul desfasurat pe Wembley.

In fata a 72.024 de spectatori, Anglia s-a chinuit in fata mult mai modestei echipe a Ungariei, britanicii avand nevoie de doua faze de geniu din partea lui Gerrard pentru a se impune.

Ungurii au deschis scorul prin Phil Jagielka (62'), golul fiind validat, cu toate ca mingea nu a depasit cu toata circumferinta linia portii. Este a doua greseala de arbitraj din ultima perioada dictata impotriva Angliei, dupa reusita anulata lui Lampard la Cupa Mondiala (in meciul cu Germania).

Steven Gerrard a lovit prima data in minutul 69 (sut violent din afara careului de 16 metri), mijlocasul celor de la Liverpool inchizand tabela in minutul 73, dupa ce a trecut printre trei adversari.

Vezi aici rezumatul partidei Anglia - Ungaria 2-1:

3764 vizualizari

• +4 (6 voturi)
    Stevie G (Joi, 12 august 2010, 15:27)

gcristian [anonim]

Bravo Stevie.Sa dai asa si cand va incepe sezonul in Anglia.Cate doua pe meci.
    • -1 (3 voturi)
      Dar cum.... (Joi, 12 august 2010, 17:08)

Niggerson [utilizator] i-a raspuns lui gcristian

...nu s-a drogat ? Dar cum este el vedeta fara sa fie drogat si nighclubber ? Nu pot sa cred ! Este incredibil ! Este un prost. Sa invete de la alde mutu cu m mic ca M is for Michael !
    Ungaria (Joi, 12 august 2010, 15:58)

Claudiu [anonim]

In timp ce noi jucam cu Turcia, ungurii joaca cu Anglia. In timp ce noi jucam cu Israel, ei joaca cu Argentina. In ultimii doi ani au jucat si cu Brazilia.

Noi jucam cu nationale care teoretic sunt sub noi dar ne capasesc de nu-i adevarat. Fain asa! Se mai intreaba de ce nu vin spectatorii la meciuri...ne-am saturat de fitele de jucatorilor nostri, macar daca tot luam bataie, sa luam cu spectacol nu din doua pase amarate.