VIDEO Gica Hagi: Decizia mea este foarte clara, nu merg la Steaua

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 10 august 2010, 13:19 Sport | Fotbal

Hagi nu revine la Steaua
Foto: AGERPRES
Vazut favorit sa preia Steaua dupa plecarea lui Victor Piturca, Gheorghe Hagi a refuzat o revenire in Ghencea, fostul international precizand ca viitorul sau este la Academia de fotbal de la Constanta. "Decizia mea este foarte clara, nu merg la Steaua", a precizat cel supranumit Regele.

"In momentul de fata, am inceput o treaba la Academia de Fotbal, am un club, am problemele mele. Voi continua ceea ce fac aici, la Constanta. Lucrurile par simple, dar pentru mine nu sunt. In ultimii doi ani am facut munca administrativa, dar si tehnica. Pentru mine anul a inceput, iar dorinta mea este sa continui cu Viitorul (echipa care a promovat in divizia B) si cu juniorii. Decizia mea este foarte clara, nu ma misc de aici in momentul de fata. Nu are legatura cu nicio persoana. Steaua reprezinta mult pentru mine, dar sunt momente in viata cand trebuie sa refuz. Mi-ar fi placut sa ma intorc acolo, dar nu acum. Munca mea ramane la Constanta", a declarat Gheorghe Hagi intr-o conferinta de presa.

"Va fi un viitor foarte greu pentru Steaua cu Gigi Becali patron. El nu se stapaneste. Daca nu era iesirea lui de la meciul cu Craiova, Piti putea sa il potoleascs si eu mai discutam cu el. Piturca s-a suparat cand patronul a jignit jucatorii. Atunci, a hotarat sa puna o clauza mai mare, ca sa il tempereze. Hagi este antrenor, dar nu cred ca mai poate sa ajunga la Steaua, cat Gigi este acolo " - Emerich Ienei (Sport Total FM).

Patronul Stelei a precizat, dupa despartirea de Victor Piturca, ca vrea sa aduca o tripleta in Ghencea: Hagi antrenor, Ilie Dumitrescu manager si Anghel Iordanescu presedinte. In conditiile in care Hagi a declinat oferta ros-albastrilor, sansele ca Iordanescu si Dumitrescu sa ajunga in Ghencea sunt minime.



Citeste mai multe despre   






















4576 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Hmmm... (Marţi, 10 august 2010, 13:29)

    supafly [utilizator]

    Este oare posibil sa revina domnul Piturca ?
    Presupun ca domnul Piturca are principii pe care nu le incalca, insa e pacat de munca pe care o incepuse acolo.
    Oricum, aplauze si respect pentru Domnul Hagi ca nu a acceptat inca un mandat(de 5- 6 etape) la Steaua.

    Un fan suparat !
    • -5 (9 voturi)    
      multumim (Marţi, 10 august 2010, 14:07)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui supafly

      la valoarea antrenorului hagi nu putem decat sa-ti multumim pentru refuzul de a veni la steaua. fie ea si a lui becali
  • -2 (2 voturi)    
    apropo (Marţi, 10 august 2010, 13:37)

    sradu [anonim]

    de academiahagi.ro, de ce ati schimbat site-ul ? e o mizerie asta noul...cel vechi avea statistici la meciurile jucate, clasamente, divizii, ce e porcaria asta doar cu text si poze
  • +8 (8 voturi)    
    Unu-i regele: HAGI (Marţi, 10 august 2010, 13:39)

    mm [anonim]

    Felicitari pentru decizia luata! Sa traiesti si sa scoti cat mai multe valori pe poarta Academiei! Cred ca s-a convins toata lumea sportului, si nu numai, ca Becali isi canibalizeaza orice colaborator cu personalitate, fie ca e antrenor, jucator sau administrator! Cine face compromisuri cu Becali se compromite! La Steaua ciobanul e acum stapan si el are nevoie de SLUGI, nu de REGI! Regele este unul singur si se numeste Hagi!
    • +1 (1 vot)    
      Bravo, Hagi! (Marţi, 10 august 2010, 15:02)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui mm

      pentru mine nu esti si nu vei fi niciodata, rege.
      vei fi intotdeauna, om!
      si asta conteaza mai mult decat toate titlurile date de ziartistii exaltati, cumparati, lingai, cei care fac sluj in fata... ciobanului! si nu numai!
      inca o data, bravo, gica!
      • 0 (0 voturi)    
        Si ambitia e omeneasca.... (Marţi, 10 august 2010, 15:35)

        Claude [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

        .... dar cind devine o ambitie prosteasca, e de rau....
      • 0 (0 voturi)    
        du-te opt (Marţi, 10 august 2010, 16:04)

        beckham [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

        nu pot decat sa ma bucur ca eram la retrogradare cu tine antrenor.peste tot pe unde ai fost ai facut ravagii.ai fii putut sa te retragi in glotie totusi
    • -1 (1 vot)    
      Hagi are ,,brand de academie" (Marţi, 10 august 2010, 16:32)

      hagitudose [anonim] i-a raspuns lui mm

      Hagi a tras cea mai mare TEAPA posibila.
      A luat MOCA jucatori din toata tara care au dat navala la academie ca la pomul laudat. Drept dovada, cu jucatorii crescuti de mici si formati de alti antrenori, Hagi are acum echipa de divizia B, in numai 2 ani, fara sa dea niciun ban pe niciun jucator. Asta da afacere!
      A stricat o gramada de echipe de copii si juniori din Constanta. Toti copii au dat navala si au vrut ,,sa fie ca Hagi". Rezultatul? Dupa cateva luni de ,,probe", academia a pastrat doar ce i-a convenit, repet, fara sa dea vreun ban nimanui pe vreun jucator, la ceilalti le-a dat cu sutul in fund. Raul a fost deja facut, echipele s-au imprastiat, s-au desfiintat etc ...in afara de academie unde au plecat ,,varfurile" n-a mai ramas nimic de valoare prin judet. A creat o echipa, a stricat 10.
      De la Farul, la fel, a plecat toata lumea, antrenorii, preparatorii, medicii... Crezi ca e vreo legatura intre infiintarea academiei, dezastrul in care se zbate Farul Constanta si interesele lui Hagi in zona sau e doar o coincidenta?
      In curand academia va incepe sa vanda pe zeci de mii, sute sau poate milioane de euro, jucatori in care n-a investit nimic.
      Chiar si asa, astept cu nerabdare primul jucator al academiei la nationala!!!
      Crezi ca turneul de la Constanta e platit de Hagi ca sa vada turistii fotbal U17? Ia mai gandeste-te!
      Respect pentru Hagi-jucatorul, pentru ce face acum... ma mai gandesc.
  • -7 (7 voturi)    
    Lasitate (Marţi, 10 august 2010, 14:07)

    Gigel [anonim]

    Lasand la o parte ca Fecali este un retard, Hagi este un las!

    El ca antrenor este o nulitate! Nu are nici o performanta!

    El ar vrea sa preia pe Steaua cand aceasta se afla in primele 3.

    Rusine!
    • +2 (2 voturi)    
      Lasitate (Marţi, 10 august 2010, 14:44)

      xolv [anonim] i-a raspuns lui Gigel

      De ce las ?? Ca nu sare ca un catelus la osul lui becali ??? Gestul lui e act de bun simt, nu de lasitate.
  • +2 (4 voturi)    
    taradeprosti (Marţi, 10 august 2010, 14:16)

    taradeprosti [anonim]

    Becali asta este chiar atat de prost, incat nici nu i-si da seama ca e prost.......
    • +2 (2 voturi)    
      ai dreptate :) (Marţi, 10 august 2010, 14:35)

      mitica [anonim] i-a raspuns lui taradeprosti

      "i-si" nu se scrie niciodata asa :)
    • +2 (2 voturi)    
      oare.. (Marţi, 10 august 2010, 14:59)

      me [anonim] i-a raspuns lui taradeprosti

      oare nebunu` stie ca-i nebun ?!

      cat priveste pe Hagi, fraer era sa vina in genunchi. sa nu mai vina nimeni, sa antreneze el cu rubedeniile
    • 0 (0 voturi)    
      @ tara de prosti (Marţi, 10 august 2010, 15:34)

      sherginio [utilizator] i-a raspuns lui taradeprosti

      minus pentru i-si (poate ar fi mai bine sa iti schimbi nick-ul daca tot faci asemenea greseli)
  • +1 (1 vot)    
    Pai Hagi e oricind bine venit la Steaua..... (Marţi, 10 august 2010, 15:06)

    Claude [anonim]

    .... in tribuna!
  • -2 (2 voturi)    
    Sunt stelist de 40 de ani... (Marţi, 10 august 2010, 15:36)

    TED [anonim]

    Am tinut intotdeauna cu Steaua.....la bine si la rau....nu fac scandal....nu cred ca eu sunt Steaua ca altii...dar sufar si ma bucue cu EA....
    Cred....ca cei care refuza Steaua nu mai trebuie rugati niciodata sa mai vina la echipa asta....
    singura echipa cu nume din Romania...
    Becali are toate pacatele....dar baga bani si are dreptul sa spuna ce crede....dar cei care se cred stelisti?....oare vor statui....de fapt EI NU IUBESC STEAUA....se iubesc doar pe ei...
    Hagi a fost poate cel mai mare fotbalist roman...
    dar eu constat ca nu e stelist...si mai sunt si altii ca el...la placinte inainte...
    Cu sau fara ei Steaua ramane echipa noastra...si vom obtine si alte succese...Steaua nu e doar o echipa....E O STARE DE SPIRIT...E UN VIS...
    • 0 (0 voturi)    
      pacat (Marţi, 10 august 2010, 16:34)

      dan [anonim] i-a raspuns lui TED

      Se numeste echipa lui Oaie. Steaua a apus de ceva vreme.
      Va rasari si va straluci din nou in momentul in care Oaie va pleca in patru labe, un pic penetrat in dos.
      Cu aceasta scursura in frunte Steaua va fi mereu in subsoluri. PACAT, a dat valori si a avut valoare.
  • +1 (1 vot)    
    Bravo Hagi !!! (Marţi, 10 august 2010, 16:48)

    Motanu [anonim]

    Regele Fotbalului Romanesc Gheorghe Hagi a dovedit ca are onoare si a refuzat sa fie servitorul lui Gigi Berbecali !!!