Planul pentru uitarea lui Piti: Hagi antrenor, Ilie Dumitrescu manager, Iordanescu presedinte

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 9 august 2010, 11:03 Sport | Fotbal

Gica Hagi
Foto: AGERPRES
Dupa despartirea de Victor Piturca, patronul Stelei incearca sa tina publicul aproape si atmosfera buna la echipa prin aducerea unei triplete: Gica Hagi antrenor, Ilie Dumitrescu manager si Anghel Iordanescu presedinte, informeaza ziarele de sport.

Odata cu venirea lui Piturca, atmosfera la club devenise una linistita, publicul era din nou alaturi de echipa, iar rezultatele incepusera sa vina. Ruptura dintre fostul selectioner si patron a tensionat relatiile dintre suporteri si conducere.

In scopul de a linisti apele, Gigi Becali vrea sa recurga la foste glorii ale echipei din Ghencea: Gica Hagi, Ilie Dumitrescu si Anghel Iordanescu sunt oferiti spectatorilor pentru a-l uita pe Piti.

Hagi a mai fost pe banca tehnica a echipei in urma cu trei ani, atunci cand a fost pana la urma fortat sa plece. "Da, vin! Vreau sa ma intorc in fotbal si sa fiu antrenorul Stelei!", ar fi fost raspunsul Regelui la propunerea finantatorului (conform gsp).

"Ilie Dumitrescu e solutia optima pentru presedinte", a declarat Becali intr-o conferinta de presa sustinuta duminica. Fostul international este un produs 100% al formatiei din Ghencea, in timp ce Anghel Iordanescu este un adevarat simbol pentru suporterii ros-albastri.

Daca lucrurile vor merge conform planului stabilit de omul de afaceri din Pipera, cei trei ar putea fi prezentati in cursul acestei saptamani. In momentul de fata, Leo Strizu (de la a doua echipa) se ocupa de pregatirea primei echipe a Stelei.


Citeste mai multe despre   






















4492 vizualizari

  • +9 (15 voturi)    
    Va tineti de glume? (Luni, 9 august 2010, 11:11)

    Dorin [anonim]

    Chiar nu intelegeti ca nimeni nu poate lucra cu Becali? Gluma privind Hagi antrenor este sinistra. Iar se arunca niste nume pe piata... Total aiurea. Gigi Becali este falit. Acesta este adevarul.
  • +13 (17 voturi)    
    Greseala (Luni, 9 august 2010, 11:13)

    ionut [anonim]

    Ar face o greseala imensa Hagi daca ar accepta. Cu oierul nu se poate lucra
  • +7 (13 voturi)    
    Presa (Luni, 9 august 2010, 11:28)

    xolv [anonim]

    Stiu ca presa poate intra in spirala manipularii foarte usor, dar de ce ii cantati in struna acestui cioban ???
    • +1 (1 vot)    
      poate (Luni, 9 august 2010, 12:17)

      ady [anonim] i-a raspuns lui xolv

      ti se pare ciudat.dar n-ai idee cati romani il adora pe cioban..
      • +2 (2 voturi)    
        pe cioban il adora doar cei 1% care l-au votat (Luni, 9 august 2010, 23:00)

        toto [anonim] i-a raspuns lui ady

        +ziaristii platiti de el, ProTV si alte tabloide
  • +5 (11 voturi)    
    Nea Pitzi (Luni, 9 august 2010, 11:51)

    Bogdan [anonim]

    Nu vreau sa ii iau apararea lui Becali, dar Piturca chiar ca s-a intins mai mult decat ii permite orice bun simt.
    Cum sa te duci la patron sa ii ceri asemenea clauze? 20 mil EUR??? Ca sa nu vorbeasca? E aberant.
    Oricat de tampit ar fi Becali, ceea ce a facut Piturca mi se pare si mai si.
    Am inteles, sa nu se bage peste antrenor, sa nu faca echipa, etc... Cerinte de bun simt, care au si fost indeplinite si pana acum respectate.

    Dar sa-i ceri celui care pana la urma te plateste sa nu vorbeasca deloc de echipa mi se pare aberant. Orice ar fi patronul echipei i-ar fi dat un sut in fund antrenorului si l-ar fi trimis de un a venit. Nu conteaza despre ce club vorbim, antrenorul ca si jucatorii sunt angajati.
    Piturca a incercat sa arate ca el e cel care comanda in Ghencea si pe deasupra a incercat sa-l faca pe Becali si la bani.
    Cu tot respectul... Piturca nu e cu nimic mai bun decat Becali.
    • +2 (6 voturi)    
      gresesti (Luni, 9 august 2010, 12:14)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      comentarea despre jucatori in presa dupa fiecare meci este amestec in echipa? ai vazut comentarii ale lui abramovici dupa fiecare meci - ce jucatro a fost bun, din vina carui jucator a pierdut echipa?
      ideea e asa eu pariez cu tine pe 100 lei ca nu fur. ca poate pana la urma fur si atunci sa nu pierd chiar mult. dar nu pariez 1 milion decat daca sunt convins ca nu voi fura niciodata.
      ideea lui becali ca-i da garantii salariul e vrajeala ieftina. e normal sa-si ia salariul daca pleaca mai devreme din cauza astuia. normal e ca daca faci mai rau sa platesti mai mult.
      • -1 (7 voturi)    
        Comentariile nu sunt amestec in echipa (Luni, 9 august 2010, 13:01)

        Bogdan [anonim] i-a raspuns lui adrian

        Becali poate spune orice, despre oricine.
        Daca nu se duce la antrenor sa-i spuna ce sa faca, nu se amesteca la echipa.
        E simplu. Daca jucatorul e slab de inger si se demoralizeaza pentru atata lucru e treaba lui.
        Amestec in echipa inseamna sa decizi cine joaca si cine nu.
        Restul sunt vorbe.
        Cum era treaba daca Becali accepta conditiile lui Piturca?
        Toata lumea putea comenta despre echipa, jucatori sau antrenor, cu exceptia lui Becali... Ar fi fost de rasul curcilor, pardon al oilor.
        Exista conditii de bun simt care poti sa le pui ca antrenor, dar exista si conditiile nesimtite puse de Piturca (daca sunt reale).
    • +2 (2 voturi)    
      manipulare (Luni, 9 august 2010, 12:23)

      anton [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      nu va aruncati cu opinii pro cioban...
      e o manipulare a presei...

      fapte:
      1. pitzi a scapat de petarde si a adus jucatori promitatori cu costuri minime. per total ciobanul nu a scos bani din buzunar.
      2. ciobanul este falit. nu isi permite sa ii plateasca salariul lui pitzi. si ce face in astfel de momente? incepe sa latre. ce stie mai bine. in presa.
      3. pitzi e barbugiu dar nu e stoichitza sa stea la steaua de foame si sa indure orice. pitzi e mai bogat poate ca fecali asa ca face singurul gest de onoare, ca intre bogatani: cere garantii ca fecali nu mai arunca cu gunoi in presa sau pleaca.
      4. fecali sare cu gura in ziare si improasca si mai rau cu fecale...
      5. pitzi pleaca
      ...
      continuarea:
      6. stoichitza vine.
      • -1 (3 voturi)    
        Esti penibil! (Luni, 9 august 2010, 14:36)

        Audit [utilizator] i-a raspuns lui anton

        Il aud si vad acum pe ... analfabetul, barbugiul de Piturca spunand ca el vrea sa il educe pe Becali!!
        Oameni buni NU mai avem simtul masurii. In ce lume am ajuns sa traim!
        CUM se poate televiza asa ceva? Este descalificant nu numai pentru televiziuni ci pentru noi ca natiune.
        Manelistii sunt mici pistrui fata de Piturca.
        Urmariti-l!
        Spune ca nu i-ar fi luat banii nu ca nu ar fi trecut in contract.
        • +1 (3 voturi)    
          pai care e problema? (Luni, 9 august 2010, 23:06)

          toto [anonim] i-a raspuns lui Audit

          Piturca poate sa-l educe pe Becali, care e mai civilizat doar decat oile sale. Orice fiinta umana este superioara acestuiom lipsit de orice bun simt si bolnav mintal. Chiar si toate asa zilsele pretentii ale lui Piturca sunt inventii ale ciobanului. Barbugiu, barbugiu dar cu demnitate. Becali nu merita nici un compromis. Cel mai bine pentru toti ar fi sa vanda Steaua, dar omul din umbra si proprietarul de drept Hrebengiuc nu il lasa.
  • 0 (8 voturi)    
    Este pentru prima data (Luni, 9 august 2010, 11:54)

    Audit [utilizator]

    cand sunt de acord cu Gigi Becali! Nu poti pune in balanta o cerinta a unui barbugiu (pentru a fi explicit: Piturca) si siguranta financiara a familiei tale.
    Ceea ce a cerut Piturca este aberant. In afara de asta chiar am impresia ca se punea ceva, usor-usor, la cale in a-l "face" pe Becali.
  • +2 (2 voturi)    
    mda (Luni, 9 august 2010, 12:06)

    io [anonim]

    Daca era Ilie Dumitrescu in atac, Hagi la mijloc si Iordanescu antrenor era chiar OK ideea, asa nu prea vad avantajul avand in vedere petardele din teren.

    Dar cine stie, poate ii invata Hagi fotbal sau aduce niste pusti din spatele blocului sau de pe maidan care chiar stiu ceva ... Asta ar fi singura sansa.
  • 0 (4 voturi)    
    Nu stii ce sa mai crezi... (Luni, 9 august 2010, 12:13)

    Stefan [anonim]

    Daca ceea ce a povestit Becali in conferinta de presa este adevarat, cred ca nimeni nu il poate condamna ca nu a continuat cu Piturca ! Si parca de data asta tind sa il cred, mai ales ca imi amintesc cu scarba de felul in care se agata Piti cu ghearele de nationala, atunci cand toata lumea il dorea afara. Si acolo la fel pretindea sume enorme desi performante...nexam. Nu imi place ce face Becali si regret situatia in care a adus Steaua, dar parca acum daduse de unul cu alte cusururi si "probleme".
  • +2 (2 voturi)    
    Tipic romanesc..... (Luni, 9 august 2010, 12:21)

    ton [anonim]

    Indiferent cine vine la carma Stelei,cu Becali nu are viata lunga ! Chiar daca finantatorul principal baga bani in echipa,trebuie sa imprime echipei un climat de liniste,seriozitate,daruire !Becali nu are stiinta conducerii,atribut cu care se tot lauda ! Ca stelist,sunt trist si dezgustat de ce se intampla la Steaua cat si in tot fotbalul romanesc ! O fosta glorie a Stelei,Tudorel Stoica ,bine spunea ca de la Protasov ,la echipa ros-albastra,NU SA MAI JUCAT FOTBAL ! Personal,consider ca viitorul fotbalului romanesc sta in patroni adevarati si seriosi si in oameni de fotbal adevarati-trebuie creditata GENERATIA DE AUR !
  • +3 (3 voturi)    
    Oare cine mai poate... (Luni, 9 august 2010, 15:25)

    hc [anonim]

    ... rezista unei colaborari cu Becali? Parerea mea este ca nimeni. Cred a ar fi o greseala enorma a lui Hagi, sa revina la Steaua. Steaua se va stinge incet, incet si va rasari din nou abia atunci cand valorile vor fi altele decat cele care sunt acum. Sunt dinamovist si ceea ce scriu e valabil si pentru Dinamo si pentru alte echipe din divizia A... Asa vad eu lumea.
  • +1 (3 voturi)    
    . (Luni, 9 august 2010, 21:27)

    Eclesiastul [utilizator]

    Gata, este inceputul sfarsitului oierului la Steaua! Ce ma bucur!!!