Pandurii - Dinamo 2-2/ In ultimele minute

Duminică, 8 august 2010, 20:47 Sport | Fotbal

Ioan Andone
Dinamo a castigat un punct in ultimele minute ale disputei de la Targu-Jiu, cainii revenind dupa ce au fost condusi cu 2-0. Neinspirati in atac timp de 80 de minute, bucurestenii s-au salvat dupa golurile lui Andrei Cristea (84') si Marius Niculae (88'). De cealalta parte, gorjenii au avut meciul in mana, dar au cazut fizic pe final.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Criza de la Dinamo parea ca se prelungeste si dupa deplasarea de la Targu-Jiu, cainii fiind condusi minute bune cu 2-0 de catre Pandurii. Echipa lui Andone a fost in multe situatii neinspirata in atac si nesigura in aparare, iar gazdele au taxat prompt prin Brata (30') si Orac (44' din penalti).

Dinamo a incheiat cu o remiza o saptamana neagra, bucurestenii incasand cinci goluri si reusind doar doua (0-3 la Split si 2-2 la Targu-Jiu).

Pandurii: M. Popa - G. Matei, Viera, Chiriches, Cardoso - Bacila, Nasser, Pintilii, Brata - Apostu, Orac

Rezerve: Mingote, Chibulcutean, Hidisan, Nistor, Iordache, Stromajer, Grecu

Dinamo: Naumovski - Helder, Moti, Garat, Bazzi - Torje, N'Doye, Margaritescu, Ad. Cristea - Andrei Cristea, L. Ganea

Rezerve: Balgradean, D. Kone, M. Niculae, Danciulescu, L. Goian, Scarlatache, C. Munteanu

4922 vizualizari

• -6 (6 voturi)
    Hai militia ! (Duminică, 8 august 2010, 22:07)

motul [anonim]

Meci de pregatire pentru Liga Campionilor . Hai Borcea !!!
  • -5 (9 voturi)
    babi (Duminică, 8 august 2010, 22:20)

babanu din constanta [anonim]

haiiiiiiiiiiiiiii STEAUAAAAAAAA (editat de HotNews.ro)
  • -3 (9 voturi)
    SALUTARE (Duminică, 8 august 2010, 22:42)

M [anonim]

HAI STEAUA in fine si e varza dar totusi HAI STEAUA

DINAMO VARZA , si in uefa si in campionat cat si in cupa romaniei
  • -5 (7 voturi)
    He, he, he, cainii mosului ... (Duminică, 8 august 2010, 22:59)

Stelist pana la moarte [anonim]

.... e timpul sa terminati pe locul zece.
    Vai de mama voastra.
  • -4 (6 voturi)
    pandurii=condescu=HOTI se stie !!! (Luni, 9 august 2010, 0:05)

Motanu [anonim]

Cat despre dinamo...ei nu au vrut sa dea tot ce pot in meciul acesta, deoarece ei se pregatesc pentru Liga Campionilor si isi pastreaza energia pentru Liga Campionilor !!!
  • +4 (6 voturi)
    Toate sunt comentariile antidinamo... (Luni, 9 august 2010, 9:26)

gelu [anonim]

Am tinut cu echipa asta (acum nu mai tin cu nimeni din campionatul nostru). Interesant, ca e la moda sa fii antiDinamo. Tocmai de asta, le aduceam aminte colegilor, care tin toti cu Steaua, ca Dinamo are mai multe meciuri castigate in duelurile cu Steaua.
    Tot romanul e stelist!
    Pt ca nu poate gandi decat intr-o singura directie, deh meteahna comunistoida.
    • -2 (4 voturi)
      singurul lucru (Luni, 9 august 2010, 10:46)

johngood [utilizator] i-a raspuns lui gelu

asta e singurul lucru cu care se lauda dinamo, ca are mai multe meciuri castigate impotriva stelei, pentru ca alte meciuri ei nu sunt in stare sa mai castige (ma refer la meciuri din europa nu cele de pe la noi, aranjate).

oricumm, sa-i lasam sa se pregateasca de liga campionilor.