Dinamo a castigat un punct in ultimele minute ale disputei de la Targu-Jiu, cainii revenind dupa ce au fost condusi cu 2-0. Neinspirati in atac timp de 80 de minute, bucurestenii s-au salvat dupa golurile lui Andrei Cristea (84') si Marius Niculae (88'). De cealalta parte, gorjenii au avut meciul in mana, dar au cazut fizic pe final.

Ioan AndoneFoto: fcdinamo.ro

Click aici pentru rezultate si clasament.

Criza de la Dinamo parea ca se prelungeste si dupa deplasarea de la Targu-Jiu, cainii fiind condusi minute bune cu 2-0 de catre Pandurii. Echipa lui Andone a fost in multe situatii neinspirata in atac si nesigura in aparare, iar gazdele au taxat prompt prin Brata (30') si Orac (44' din penalti).

Dinamo a incheiat cu o remiza o saptamana neagra, bucurestenii incasand cinci goluri si reusind doar doua (0-3 la Split si 2-2 la Targu-Jiu).

Pandurii: M. Popa - G. Matei, Viera, Chiriches, Cardoso - Bacila, Nasser, Pintilii, Brata - Apostu, Orac

Rezerve: Mingote, Chibulcutean, Hidisan, Nistor, Iordache, Stromajer, Grecu

Dinamo: Naumovski - Helder, Moti, Garat, Bazzi - Torje, N'Doye, Margaritescu, Ad. Cristea - Andrei Cristea, L. Ganea

Rezerve: Balgradean, D. Kone, M. Niculae, Danciulescu, L. Goian, Scarlatache, C. Munteanu