Fara Victor Piturca pe banca tehnica, Steaua a plecat doar cu un punct din deplasarea de la Brasov, gazdele reusind sa egaleze in minutul 91 (Ilyes a transformat un penalti). Ros-albastrii au condus dupa golul lui Nicolita (66'), dar apararea a cedat in prelungirile disputei.

Steaua, doar egal fara PiturcaFoto: Hotnews

Steaua a avut la Brasov victoria in propriile maini pana in minutul 91, moment in care apararea a gafat, iar Stanca a fost nevoit sa-l faulteze pe Hadnagy. Penalti pentru gazde (decizie corecta a lui Cristi Balaj), iar portarul stelist a fost eliminat de pe teren. Inlocuitorul Tatarusanu nu a avut ce face in fata lui Ilyes, iar stegarii au bifat o remiza nesperata.

Nicolita (66') a deschis scorul sub Tampa (sut puternic sub transversala), dar reusita mijlocasului nu a fost suficienta pentru al treilea succes consecutiv al bucurestenilor. S-a incheiat 1-1, iar ambele echipe se afla la cota sapte puncte acumulate.